2022.03.07. 15:52
Ismét tűz ütött ki Sármellék határában! (Frissítve, videó)
Mintegy 20 hektáros területen, a vasárnapi nagy kiterjedésű tűz helyszínének közelében ismét égett az aljnövényzet Sármellék térségében.
Forrás: Pezzetta Umberto/Zalai Hírlap
Frissítés:
A Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint 19:30-kor oltották el a lángokat.
Korábban írtuk:
Kósi Zsolt közölte: nádas, fás és ligetes terület ég újra a 76-os főúttól délre, a Kis-Balaton térségében, közel ahhoz a területhez, ahol vasárnap több mint 600 hektáron pusztítottak a lángok.

A tüzet a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányításával a keszthelyi, a zalaegerszegi, a pacsai és a zalakarosi hivatásos tűzoltók oltják, de a helyszínre riasztották a nagykanizsai és a badacsonytomaji hivatásos tűzoltókat, továbbá a marcali speciális mocsárjárót is

Vasárnap kora délután ütött ki tűz a Kis-Balaton térségében, ahol a lángok több mint 600 hektáros területen pusztították el az aljnövényzetet és a nádast, illetve kisebb erdős területeket. A nagy erőkkel helyszínre vonuló tűzoltók hétfő hajnalra tudták megfékezni a lángokat.