2013.06.19. 10:36

Továbbra is élen a Zalalövő! (frissítve a Csesztreg-Szentgrót videóval!)

A bajnokság szombati rangadóján nem bírt egymással a Csesztreg és a Szentgrót, az Andráshida pedig behúzta a Semjénháza elleni meccset. Vasárnap simán győzött a Lenti, a Gellénháza és az Egervár, míg a Teskánd nem bírt az újonc Szepetnekkel, hazai pályán veszített értékes pontokat. A Pókaszepetk kiskanizsai győzelmével továbbra is ragad az éllovas Zalalövőre, akik magabiztosan győztek a pocsék formában lévő Tótszentmárton otthonában. Eredmények. A tudósítás folyamatosan bővül!

Urbanics Pál

Femat Csesztreg SE - Zalaszentgróti VFC 1-1 (0-0)

Csesztreg, 200 néző. Jv.: Vass Zs.

Csesztreg: Szommer - Kasza (Elek), Molnár, dr. Fentős, Nemcsics, Szabó Zs. (Hermán P.), Nagy N., Pethő, Szabó P., Kiss (Bagó), Németh I. Edző: Fentős Pál.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. - Balogh Z., Kovács, Fodor, Komoróczi B., Éder, Propszt, Kovács, Tóth D. (Virágh), Vasas (Balogh Á.), Varsányi. Edző: Fejérvári Ferenc.

Szombaton igazi rangadót rendeztek Csesztregen, hiszen a forduló előtt 4. hazai csapat az ötödik helyen rangsorolt Szentgrótot fogadta. Mindkét csapat nagyszerűen kezdte az idényt, így igazi futballcsemegére számíthattak a kilátogató nézők. Igazuk is lett, hiszen a két élcsapat remek iramú első félidőt produkált, itt is-ott is akadtak gólhelyzetek, a hálók azonban érintetlenek maradtak. A vendég Tóth Dániel - Propszt István támadókettős sokszor hozta zavarba a csesztregiek hátsó alakzatát, így nagy érvágás volt a Zalaszentgrótnak előbbi játékos korai elvesztése - a 40. percben sérülés miatt Virágh Marcell váltotta. A második etapban nagyobb elánnal kezdett a hazai gárda, ennek meg is lett az eredménye: az 55. percben egy jobboldali szabadrúgás után Szabó Péter továbbította a hálóba a labdát: 1-0. Nem tartott azonban sokáig a csesztregi öröm, hiszen a 65. percben Varsányi Sándor bűvölte a labdát a hazaiak tizenhatosának előterében, a védők elfelejtettek kilépni rá, így a rutinos játékmester különösebb megerőltetés nélkül csavarhatta be a labdát a kapu jobb alsó sarkába: 1-1. A gól után sokáig fölényben játszott az okosabban futballozó Zalaszentgrót, legnagyobb ziccerüket - Komoróczi fejesénél - a gólvonalról kellett mentenie egy hazai védőnek. A hajrában a hazaiak is magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak, gólt azonban nekik sem sikerült elérni, így megérdemelt pontosztozkodás született egy nagyon jó iramú és magas színvonalú találkozón. Videóösszefoglaló hamarosan!

Gólszerzők: Szabó P., illetve Varsányi.

Jók: Nemsics, Molnár, dr. Fentős, Szabó P., illetve az egész vendégcsapat.

Ifjúsági: Csesztreg - Zalaszentgrót 0-8.

A mérkőzés góljai - Forrás: ZH

Kentaur Sprint Andráshida SC - Semjénháza SE 2-0 (1-0)

Andráshida, 100 néző. Jv.: Husz

Andráshida: Osbáth - Bandics, Török (Huber), Varga, Szijártó, Sági G. (Bakonyi), Horváth, Rohonczi (Francz), Tóth (Kovács B.), Méhes, Kovács L. Edző: Dobos Sándor.

Semjénháza: Lajkó - Nagy, Németh, Szabó, Kuzma, Mulasics, Kónya, Stróber, Mód (Jankovics), Tóth, Billege. Edző: Csóka Zsolt.

A tartalékos hazaiak, foggal-körömmel védekező vendégek.

Gólszerzők: Horváth, Huber.

Jók:  Bandics, Szijártó, Horváth, illetve Lajkó, Kónya, Tóth.

Ifjúsági: Andráshida - Semjénháza 4-0.

Kiskanizsai Sáskák SE - Tóth Hús Zalagrár-Pókaszepetk SE 2-4 (0-2)

Kiskanizsa, 100  néző. Jv.: Kiss N.

Kiskanizsa: Borsos - Gyulai, Csordás, Kálovics, Szántó, Horváth (Ganzer), Visnovics (Simon), Rajnai, Farkas, Kálcsics, Németh. Edző: Ifjovics Ferenc.

Pókaszepetk: Juhász - Tibola (László), Pintyőke, Fenk, Csík, Büki, Száraz, Mondai, Bertók (Varga), Csécs Z., Hemela (Huszár). Edző: Németh Ferenc.

Némi szerencse is kellett a vendégek győzelméhez, a második félidőben jól játszó hazaiak ellen.

Gólszerzők:  Farkas (2), illetve Csécs Z. (2), Büki, Kálovics (öngól).

Jók:  Rajnai, Farkas, Németh, illetve Száraz, Büki, Mondai, Csécs.

Kiállítva: Borsos (Kiskanizsa)

Ifjúsági: Kiskanizsa - Pókaszepetk  3-3

Let's do it Technoroll TE - Szepetnek SE 1-1 (1-1)

Teskánd, 150 néző. Jv.: Pujcsek A.

Teskánd:  Fábián - Szabó A., Palkó G., Szekeres, Szita, Lepár, Nyári (Nagy (Pásztor), Simon (Gerencsér), Horváth J., Koczor, Horváth L. Edző: Kovács Imre.

Szepetnek: Németh - Szalai I., Farkas, Plenner, Kalinics, Balázs, Nagy, Takács (Szalai J.), Kovács, Szabó, Tóth. Edző: Iványi Lajos.

A hazai csapat helyzetei alapján megnyerhette volna a találkozót...

Gólszerzők:  Koczor, illetve Nagy.

Jók: Palkó, illetve Németh, Szabó, Tóth.

Ifjúsági:  Teskánd - Szepetnek 6-2.

Gelénháza-Farkas Pálinka - Miklósfa SE 3-1 (1-0)

Gellénháza, 100 néző. Jv.: Aczél.

Gellénháza: Tóth - Friss, dr. Matus, Balog, Miklós, Dávid (Gulyás), Farkas T., Kónya, Varga (Lyes) , Szegleti, Borsos (Bakos Cs.). Edző: Csányi Imre.

Miklósfa: Hovánszki - Tóth, Papp, Csepregi, Verebélyi (Dukai), Dezső (Gerencsér), Orbán, Anger, Zrinszki, Pongrácz (Jakab), Auer (Németh). Edző: Kiss István.

Kemény mérkőzés, igazságos hazai győzelem.

Gólszerzők: Kónya, Szegleti, Tóth (öngól), illetve Pongrácz

Jók: Az egész hazai csapat, illetve  Papp, Csepregi, Pongrácz.

Kiállítva: Pongrácz (Miklósfa)

Ifjúsági: Gellénháza - Miklósfa 6-2

Lenti TE - Gránit Gyógyfürdő Zalakaros  2-0 (1-0)

Lenti, 250  néző. Jv.: Vizi.

Lenti:  Balogh (Papp) - Nagy, Kondákor, Balla, Hóbor, Szalai, Czigány, Tóth (Kancsal), Kosár (Lőrincz), Pozsgai (Kiss), Völgyi. Edző: Hermán István.

Zalakaros:  Munkácsi - Hollender, Hajmási, Majtán, Korpics, Szollár, Beke, Kolperger, Gellei (Kapus), Szalai, Pécsi. Edző: Harcz Lajos.

A sokkal több helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten nyert a tartalékos vendégcsapat ellen.

Gólszerzők: Tóth, Nagy.

Jók: Balla, Kondákor, Nagy, Szalai, illetve Hajmási, Korpics, Kolperger.

Ifjúsági: Lenti - Zalakaros 14-0.

A videóösszefoglalót Horváth István "Sityu" készítette.

Evo-Komplex Egervári TE - Z. Becsali-Tungsram LSE 4-2 (3-0)

Egervár,  100 néző. Jv.: Gelencsér G.

Egervár: Lénárt - Varga Sz., Pilisi, Hajas, Papp, Cséve, Bognár, Szente, Bencze, Csalló (Bangó), Dömötör (Horváth). Játékos edző: Bencze Péter.

Becsali: Balogh B. - Szekeres, Bogdán, Gáspár (Goldfinger), Erdélyi, Sárközi, Balogh G., Domján, Lukács, Németh (Farkas), Horváth. Edző: Lepár Attila

Már az első játékrészben eldőlt a három pont sorsa, a lelkes vendégek a második félidőben mégis nehézzé tudták tenni a találkozót.

Gólszerzők: Bencze (3), Csalló G., illetve Lukács, Balogh G.

Jók: Bencze, Cséve, Varga Sz., Pilisi, illetve Szekeres, Lukács

Ifjúsági: Egervár - Becsali 0-13.

Műszer Automatika FC Napred - Zalalövői TK 0-2 (0-2)

Tótszentmárton, 250 néző. Jv.: Szente

Tótszentmárton: Horváth - Kovács I., Kozári, Kovács Gy., Tislér, Horváth R. (Markek P.), Fenusz (Sütő), Grudics, Markek D., Kőrösi, Kósa (Plánder). Edző: Visnovics László.

Zalalövő: Horváth G. Horváth P., Kósik (Boros), Csáki, Nagy Á., Járfás (Galambos), Gál, Kaszás (Toplak), Nagy Z., Flander (Wolf), Hozbor. Edző: Ostrom János.

Újabb vereséget könyvelt el az egyre nehezebb helyzetbe kerülő tótszentmártoni csapat. A Zalalövő győzelme teljesen megérdemelt, a vendégek a Pókaszepetkkel karöltve vezetik a bajnokságot.

Gólszerző: Flander (2)

Jók: Kozári, Markek D., illetve Flander, Járfás, Gál, Csáki.

Ifjúsági: Tótszentmárton - Zalalövő 4-0