Foci

2011.05.13. 08:20

Megye III.: A rendezők mentették ki a játékvezetőket Bödén

A megyei bajnokság legalsó vonalában két csoportban is pontegyenlőség van az élen. Északon 6 ponttal meglépett a Nagykapornak, Keleten most hétvégén már bajnok lehet a Keszthely. Középen is bajnokavatásra készülődnek szombaton, ám a bödei csapat mindennapjait kissé beárnyékolja a múlt heti, Pórszombat ellen lejátszott meccsen történtek: a csoportot 13 pont előnnyel vezető csapat már 3-1-re vezetett és a 94. percben 11-eshez jutott, amikor a vendégek megtámadták a játékvezetőket. A rendezőknek kellett kimenteni a szorult helyzetből bírókat, a mérkőzés pedig félbeszakadt... Eredmények.

Urbanics Pál

Nagykapornak KSE - Alsónemesapáti TE 4-2 (3-1)

Nagykapornak, 100 néző Jv.: Borbély Attila (Tóth Zoltán, Fodor László)

Nagykapornak KSE: Ávár Zs. - Földes N., Németh Gy., Kiss A., Farkas T., Peresztegi S., Hajas F., (Hajas Á.), Makovecz K., Orbán D. (Erdős J.), Németh P., Makovecz M. (Marai Gy.). Edző: Erdős János.

Alsónemesapáti TE: Horváth L. - Tibola R., Kocsis G., Balaton J., Zsédely A., Kámán B., Szíjártó A., Rinkó B., Pataki B. (Komáromy Z.), Szabó Z., Tóth J. Edző: Kámán Géza.

Az első húsz percben, a fejben máshol járó vendégeket három góllal büntette a listavezető. Aztán sikerült felébredni az ATE csapatának és elkezdtek futballozni. A második félidőben sikerült is a felzárkózás de a negyedik kapornaki gól tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen nyert a listavezető a lelkes, küzdeni tudásból jelesre vizsgázó apátiak ellen.

Gólszerzők: Peresztegi S., Hajas F., Németh P., Makovecz M. illetve Kámán B. (2)

Jók: Ávár Zs., Peresztegi S., Németh P. illetve  Tibola R., Szabó Z., Kámán B.

Tartalék: Nagykapornak KSE - Alsónemesapáti TE 9-0 (6-0)

Csatár SC - Lakhegy LSE 0-0

Csatár. Jv.: Balázs Zsolt

Csatár: Horváth Z., Regel, horváth G., Szőgyör, Boczföldi, Bolla, Szita, Biró (Sabján), Körmendi, Kaizer, Balogh. Edző: Mátyás Gyula.

Lakhegy: Helyes, Bedics, Gángó, Gothárd, Kovács, Németh, Simon, Bóbics, Tóth, Bencsik, Takács.

Ezúttal ez a sovány gólnélküli döntetlen is elég volt ahhoz, hogy a hazaiak előbbrelépjenek a tabellán. Már második a Csatár!

Kávás KSE - Babosdöbréte SE 5-1 (1-0)

Kávás. Jv.: Varga Gyula

Kávás: Mándli, Árr (Chibi), Gézárt, Kovács A., Kovács P., Papp (Mészáros), Péterffy, Simon, Szőke, Toldi. Edző: Kovács Gábor.

Babosdöbréte: Ágoston, Odonics, Füzi, Vass, Dömötör, Tombor, Huszár (Németh), Zámodics K., Szekeres (Zámodics T.), Paksa, Szujker. Edző: Vas László.

Gólszerzők: Kovács, Árr, Simon (2), Péterffy, ill. Paksa

A második félidőben a játék minden elemében jobb volt a Kávás.

Zalacsébi SE - Zalaszentgyörgy SE 6-1 (2-0), SZFK Búcsúszentlászló - Bagod SC 2-0 (0-0), Botfai LSC - Kustánszeg 3-1 (0-1), Zalaháshágy SE - Vaspör-OSE 1-1 (0-1), Petrikeresztúr KSE - Salomvár SE 3-4 (1-0)

A bajnokság állása

1.

OLDALTÖRÉS: Déli-csoport

REÁK-GÉP Kft. Bak SE - Bázakerettye SE 2-0 (1-0)

Bak. Jv.: Dömötör Péter

Bak: Szabó, Dömötör, Kámán, Trencséni, Palkovics, Kovács, Lang (Kolompár), Pencsov, Újvári, Somodi, Horváth (Tóth).

Bázakerettye: Gresa, Bedő, Molnár, Pongrácz, Szabó, Gál, Bogdán, Németh, Andróczi, Gazdag, Czakó. Edző: Gyergyák László

Gólszerzők: Kovács, Somodi

A mérkőzés elején és a végén is betalált a hazai gárda, szép keretbe foglalva ezzel a sikert.

Pölöske SE - Petrivente SE 2-3 (1-3)

Pölöske. Jv.: Szemerédi Imre

Pölöske: Balog, Kiss, Ferencz, Szakony, Ágoston, Németh (Csilits), Kovács, Asztalos, Gaál, Soós, Kosaras. Edző: Balogh Zoltán

Petrivente: Németh, Korentsy, Pásztori, Kanizsai, Farkas, Böjti, Varga, Horváth L., Kramarics, Tóth (Horváth J.), Novinics.

Gólszerzők: Kosaras (2), ill. Novinics, Varga, Horváth L.

Fordulatos mérkőzésen a Petrivente meg tudta tartani az első félidőben szerzett előnyéből egy gólt, így megérdemelten győzött a jól játszó hazaiakkal szemben.

Baktüttősi SE - Pogányszentpéter SE 5-3 (3-0)

Baktüttős. Jv.: Konrád Péter Zoltán

Baktüttős: Eszter, Varga, Kaposvári (Kutasi), Balogh Á., Kiss, Balogh Z., Andrasek, Zsiga, Dömötör, Kránicz, Révész. Edző: Varga Zsolt.

Pogányszentpéter: Lakatos, Didics, Pécsek, Bognár, Németh, Zakócs, Baksai, Ferencz Cs., Horváth, Ferencz B., Tálos (Bokors). Edző: Domján József.

Gólszerzők: Zsiga, Dömötör, Varga, Kiss, Kránicz, ill. Zakócs (2), Ferencz B.

A Baktüttős hozta a rangadót még úgy is, hogy a végén egy kicsit kiengedtek.

További eredmények: Sand SE - Eszteregnye SE 7-0 (2-0), Saturnus SE Nagyrada - Újudvar SE 3-1 (1-0), Sormás SE - Palini SE 3-1 (1-1)

-2 (-5 p)

OLDALTÖRÉS: Keleti-csoport

FC Keszthely - Zalaudvarnok SC 11-2 (6-1)

Keszthely. Jv.: Erdélyi László

Keszthely: Horváth, Szabó, Halápi (Riba), Bedő, Nagy B. R. (Tompos), Marton (Lázár), Pécsi, Takács, Csanaki, Lázár, Nagy A. (Gelencsér). Edző: Antoni János.

Zalaudvarnok: Sütő, Császár, Horváth János, Lukács, Horváth L., Szenecsár (Gécsek), Salamon, Kiss (Dukai),  Fáner (Ferenczi), Grebenár (Horváth József), Pataky.

Gólszerzők: Csanaki, Halápi, Nagy A., Pécsi (2), Horváth L. (öngól), Takács (2), Tompos, Lázár, Gelencsér, ill. Grebenár, Riba

A hazai csapat újabb "edzőmeccse" a megyei háromban. Nem oda való a Keszthely...

Cserszegtomaji SK - Zalaszántó SE 6-0 (3-0)

Cserszegtomaj. Jv.: Bojt Attila

Cserszegtomaj: Kovács G., Hauser R. (Hauser A.), Boncföldi, Csillag (Varga), Bontó, Szántó (Éles), Kovács I., Pálfi (Szalai), Kenesei (Várszegi), Kovács R. (Horváth), Török (Takács). Edző: Takács Tamás.

Zalaszántó: Anda, Neményi, Nagy (Lengyel), Horváth, Cserép, Bolla, Karácsony, Horváth, Gelencsér, Rummel G., Rummel P. Edző: Neményi Béla.

Gólszerzők: Kovács R. (3), Török (2), Csillag

A Zalaszántó nem találta a hazaiak játékának ellenszerét, akik ötletes támadásokkal szórakoztatták a mérkőzésre kilátogató szurkolókat.

Felsőpáhok SE - Sümegcsehi SE 0-4 (0-2)

Felsőpáhok. Jv.: Kígyós Krisztián

Felsőpáhok: Kisvarga, Németh G., Porel, Major, Sárvári, Németh J., Pál, Hanzl, Iberhart, Borbás, Ress. Edző: Iberhart Sándor.

Sümegcsehi: Tóth, Cserép, Sabjanics M., Tóth (Göncz), Nagy (Sabjanics T.), Sabjanics J., Tekler (Lenner), Tomor (Sabjanics P.), Ferenczi (Miskó), Sabjanics I. (Kulcsár), Torda.

Gólszerzők: Sajbanics M., Németh G. (öngól), Tomor (2)

A jobban játszó vendégek nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Vindornyaszőlős SE - Hévíz II. SK 2-6 (0-2), Zalavári SK - Óhid FK 3-2 (2-2), Zalaszentlászló SK - Zalacsány SE 5-2 (1-2), Karmacs SE - Zalakoppány SE 3-2 (2-1), Kehidakustány SE - Tekenyei SE 3-3 (1-1)

1.

OLDALTÖRÉS: Közép-csoport

Zalabaksa SE - Kutas SE 3-2 (1-1)

Zalabaksa. Jv.: Földszin Attila

Zalabaksa: Kovács, Sohár (Gróf), Hermán (Varga), Gróf, Soós, Kámán Lajos (Kósa J.), Hochsorner, Bazsika L., Kámán László (Géczi), Bazsika F., Paál (Kósa A.).

Nagykutas: Vörös R., Lőrincz, Szabó, Vincze N., Vincze K., Vincze M. (Illés), Zelkó, Nyilas, Vörös Z. (Nyári), Kósa (Tóth),  Vasas. Edző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Bazsika F. (3), ill. Vörös Z., Kósa J.

Izgalmas mérkőzésen Bazsika Ferenc mesterhármasával győzni tudott a Zalabaksa.

Pakodi KSE - Sárhida SE 3-4 (0-4)

Pakod. Jv.: Szilágyi László

Pakod: Karácsony, Antal, Farkas, Simon, Balogh M., Perom (Polmüller), Németh, Tóth (Kovács), Balogh L. (Válics), Deák, Szekeres.

Sárhida: Szálinger (Nagy), Mázsa, Süveges, Kása, Kustán, Márkus (Fazekas), Doszpoth P., Kránicz, Pete (Szabó), Ott (Doszpoth A.), Hajgató. Edző: Kása Tibor

Gólszerzők: Balogh M., Németh, Simon, ill. Doszpoth P. (2), Ott, Márkus

A második félidőben mindent megtett a Pakod, hogy ledolgozza az első félidő tetemes hátrányát, azonban csak megszorítani tudta a Sárhidát.

Zalaboldogfa SE - Esztergályhorváti FC 10-3 (3-1)

Zalaboldogfa. Jv.: Dávid József

Zalaboldogfa: Kellermann, Orosházi, Tóth D., Tóth P., Vörös Á., Vörös A., Horváth, Tóth E., Bakos, Gulyás (Banitz), Varga. Edző: Pais Árpád.

Esztergályhorváti: Szalai T., Bankó, Farkas, Fridecz, Kovács, Pallangi, Bálint B., Farkas, Szalai P., Bálint A. Edző: Fridecz János.

Gólszerzők: Gulyás, Horváth (3), Vörös A. (2), Banitz, Varga (2), Farkas (öngól)

A második félidőben örömfocit rendezett a hazai gárda a kipukkadó Esztergályhorváti ellen.

AGFS Páterdomb II - Zalatárnok SE 2-2 (1-1), Szilvágy FC - Alibánfa LSC 2-1 (1-1), Nagylengyeli LSE - Nemesrádó SE 5-2 (4-1), Dióskál TE - Göcsej SE Németfalu 4-1 (2-0), Z-LINE Studió Bödei SE - Pórszombat SE - félbeszakadt.

1.

OLDALTÖRÉS: Nyugati-csoport

Zalka SE Bárszentmihályfa - Kerámia SE 5-3 (3-2)

Bárszentmihályfa. Jv.: Konkoly János

Bárszentmihályfa: Borsos, Kancsal Á., Kancsal T., Kovács L., Tóth (Horváth), Sebők (Doma), Lapat, Sebestyén, Fekete (Farkas), Kovács D., Kovács Á. (Kancsal K.).

Tófej: Kemecsei, Vass, Horváth, Soós D., Bujtor, Soós T., Kolompár, Tóth, Gecse (Farkas), Belső G. (Olasz), Kiss (Belső Zs.). Edző: Léránt János.

Gólszerzők: Kovács D (2), Lapat, Sebők, Sebestyén, ill. Kiss, Soós T., Soós D.

A hazaiak remek játéka meglepte a tófejieket, akik bár a vezetést korán megszerezték, de később végig futottak az eredmény után.

Pusztaederics SE - Murakeresztúr SE 5-3 (4-0)

Pusztaederics. Jv.: Drávecz Gyula

Pusztaederics: Zsuppány, Papp, Trajtli, Gál, Varga (Kiss, Ábrahám), Németh, Kocsis, Fatér, Horváth, Schmaltzl (Felházi), Menyhárt (Széll). Edző: Varga György.

Murakeresztúr: Gurumlai Mihály, Gurumlai Milán, Somogyi, Varga, Kovacsics, Orsós T. (Taródi), Mózes, Orsós Cs., Magyar, Tislér, Bognár. Edző: Gurumlai Mihály

Gólszerzők: Németh (2), Kocsis (2), Menyhárt, ill. Kovacsics (2), Bognár

A Pusztaederics már az első félidőben négy góllal vezetett, ennek "köszönhetően" kicsit ki is engedtek a második játékrészre.

Lenti TSZ SE - Fityeházi TK 3-0 (2-0)

Lenti. Jv.: Sárkány Tibor

Lenti: Sabján, Bruckner, Bacsák, Szincsák, Zakó, Szilágyi (Varga), Bedők (Ábrahám), Koltai, Galamb, Horváth, Molnár.

Fityeház: Surdi, Dobri, Juhász (Horváth), Pókecz, Mohácsi, Büki, Málek (Farkas), Sebei, Marczin, Kósa, Vuk. Edző: Csordás Attila.

Gólszerzők: Bedők Zs. (2), Molnár