2011.05.30. 17:05

Keleten bajnok a Keszthely!

A bödei csapat győzelme után az FC Keszthely is megnyerte csoportját, így lehetőséget szerzett a feljebblépésre. Északon, Délen és Nyugaton még nagy küzdelem várható a hajrában. Eredmények. A Z-Line Stúdió Bödei SE - Göcsej SE Németfalu meccs videóösszefoglalója megtekinthető az anyagban!

Urbanics Pál

Közép-csoport

Z-Line Studió Bödei SE - Göcsej SE Németfalu 9-0 (5-0)

Böde. Jv.: Székedli Béla

Böde: Anti, Darabos, Horváth A., Lengyel, Lugosi, Molnár (Bogdanovic), Nagy, Palkó (Horváth T.), Papp, Pataki (Kósa), Péter. Edző: Kósa László

Németfalu: Gyenese, Csóbor, Németh D., Szabó, Kovács B. (Schaffer), Pilise, Kondor (Tóth), Ragán, Kovács K., Zsiborás, Németh I. Edző: Kovács Csaba

Gólszerzők: Nagy (2), Horváth A., Papp (4), Bogdanovic (2)

AGFS Páterdomb II - Kutas SE  0-6 (0-2)

Zalaegerszeg. Jv.: Borbély Attila

Zalaegerszeg: Belső, Koczfán, Dváid, Péter, Kiss, Márton, Rózsás, Németh, Horváth, Senkó, Szantner. Edző: Rózsás Attila

Nagykutas: dr. Maróti, Lőrincz, Szabó, Vincze N., Vincze K., Vincze M., Zelkó, Niylas, Vörös (Sóvágó), Nyári (Illés), Vasas. Edző: Tóth Gábor

Gólszerzők: Vincze N. (2), Vörös, Nyilas (2), Illés

A rapszodikusan szereplő hazaiak ezúttal a gyengébbik arcukat mutatták a Kutassal szemben, akik megérdemelten brillíroztak a pályán.

Sárhida SE - Zalabaksa SE 2-2 (1-1)

Sárhida. Jv.: Vizi István

Sárhida: Szálinger, Kása, Mázsa, Süveges, Doszpoth P., Kustán, Doszpoth A. (Péter), Márkus, Ott, Pete, Hajgató. Edző: Kása Tibor

Zalabaksa: Kovács, Sohár (Varga), Hermán, Gróf J., Kámán Lajos, Hochsorner, Bazsika L., Gróf Á. (Kósa A.), Kámán László, Paál (Géczi), Bazsika F. (Kósa J.)

Gólszerzők: Kása, Bazsika (öngól), ill. Bazsika F., Kámán László

Fordulatos mérkőzésen megérdemelt pontosztozkodás, igazi rangadót játszott a 3. Zalabaksa a 4. Sárhidával.

További eredmények: Dióskál TE - Pakodi KSE 2-3 (0-1), Alibánfa LSC, Nemesrádó SE 4-0 (3-0), Nagylengyeli LSE - Pórszombat SE 2-1 (2-0), Zalaboldogfa SE - Zalatárnok SE 4-3 (3-2), Esztergályhorváti FC - Szilvágy FC 2-2 (1-1)

A bajnokság állása

1.

Nagylengyeli LSE

OLDALTÖRÉS: Északi-csoport

Nagykapornak KSE - Zalacsébi SE 3-0 (2-0)

Nagykapornak. Jv.: Kovács Vilmos

Nagykapornak: Ávár, Németh Gy., Földes, Farkas, Kiss, Peresztegi (Marai), Makovecz K., Hajas F. (Hajas Á.), Kövécs, Makovecz M., Németh P. (Erdős). Edző: Erdős János.

Zalacséb: Horváth Cs., Ábrahám, Kalamár, Horváth I., Gál (Rózsa), Gaál, Fábián, Tóth, Horváth L., Horváth J., Farkas (Sziva). Edző: Virág Benedek.

Gólszerzők: Makovecz M., Németh P. (2)

A bajnoki címre pályázó hazaiak helyenként jó játékkal győztek.

Csatár SC - Zalaszentgyörgy SE 3-0 (1-0)

Csatár. Jv.: Varga Gyula

Csatár: Horváth Z., Boczföldi (Sabján), Horváth G., Szőgyör, Regel, Bolla A., Körmendi, Szita, Kaizer, Komáromi (Biró), Bolla L. Edző: Mátyás Gyula.

Zalaszentgyörgy: Császár, Pőcz A., Sári, Horváth, Németh (Baraskó), Cserkuti, Kostorják, Sebők, Nárai (Gyulai), Tóth, Pőcz M. Edző: Vaski Zsolt.

Gólszerzők: Körmendi (3)

Kiállítva: Kostorják (66')

A hazaiak győzelméhez egy percig sem fért kétség. Négy fordulóval a vége előtt 6 pont a Nagykapornakkal szembeni hátrányuk.

SZFK Búcsúszentlászló - Babosdöbréte SE 0-2 (0-0)

Búcsúszentlászló. Jv.: Szemerédi Imre

Búcsúszentlászló: Szalai, Balázs, Németh, Patkó, Mátyás, Igazi, Imre, Tóth, Kalamár, Montag, László. Edző: Montag Szabolcs

Babosdöbréte: Janó, Odonics, Füzi, Vass, Dömötör, Domján (Szujker), Zámodics K., Szekeres (Zámodics T.), Hári, Paksa, Nádasi. Edző: Vas László

Gólszerző: Nádasi (2)

Az utóbbi időben nem nagyon jött össze a Babosdöbrétének, azonban most Búcsúszentlászlón legalább nyertek, ha a jó játék el is maradt...

Zalaháshágy SE - Alsónemesapáti TE 5-1 (2-1)

Zalaháshágy, 150 néző Jv.: Nádasy Zoltán (Papp Ádám, Nagy György)

Zalaháshágy SE: Erdei - Pilkovics, Jóna, Bekk, Sipos, Szőke, Bősze, Kovács, Büki, Simon (Vaspöri), Gál (Varga). Edző: Kalamár Krisztián.

Alsónemesapáti TE: Kámán G. - Tibola, Balaton, Komáromy Z., Zsédely, Szabó, Szíjártó, Rinkó, Pataki, Horváth L, Tóth. Edző: Kámán Géza.

Az első játékrészben felváltva forogtak veszélybe a kapuk, jó fél óra elteltével a háshágyiak már kettő gólt szereztek. Szünet előtt pár perccel szépített az apáti csapat. A második félidőben a hazai gárda jobban bírta „szusszal”, a mérkőzés végére elfáradtak a 10 főre fogyatkozó vendégek. Jó iramú, gólokban gazdag mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Gólszerzők: Sipos, Bősze, Simon, Büki, Bekk illetve Balaton

Kiállítva: Pataki B.(ATE) 80’

Tartalék: Zalaháshágy SE – Alsónemesapáti TE 3-1

Botfai LSC - Lakhegy LSE 2-1 (1-1), Zalaháshágy SE - Alsónemesapáti SE 5-1 (2-1), Bagod SC - Salomvár SE 1-3 (1-1), Petrikeresztúr KSE - Vaspör-OSE. 6-2 (3-1), Kávás KSE - Kustánszeg 10-1 (3-0)

1.

OLDALTÖRÉS: Déli-csoport

REÁK-Gép Kft. Bak SE - Palini FC 4-2 (1-2)

Bak. Jv.: Kulcsár László

Bak: Szabó, Trencséni, Kámán, Pencsov, Horváth, Kovács, Dömötör, Palkovics (Máté), Somodi, Újvári P., Újvári B. (Lang)

Palin: Horváth I., Somogyi, Csete, Bársony, Zborai, Hajmási, Berke, Horváth Zs., Dene (Földesi), Horváth T. (Horváth G.). Edző: Buda Péter

Gólszerzők: Kovács Z. (2), Újvári P., Lang, ill. Zborai, Csetei

Az 5. helyezett Palini FC rendesen felszívta magát a mérkőzésre, mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy félidőben még náluk volt az előny. A bakiak azonban nem adták fel, megfordították a mérkőzést, és nagyon fontos három pontot szereztek.

Petrivente SE - Pogányszentpéter SE 2-0 (0-0)

Petrivente. Jv.: Svélecz Miklós

Petrivente: Németh, Bencsik, Kanizsai, Tóth, Pásztori, Farkas, Horváth P., Korentsy, Böjti (Horváth J.), Varga (Novinics), Kramarics (Dara).

Pogányszentpéter: Lakatos, Didics (Pécsek), Kozma, Bognár (Bokros), Németh, Belovárcz, Zakócs, Baksai, Ferencz Cs., Ferencz B., Tálos. Edző: Domján József

Gólszerzők: Bencsik, Horváth J.

A vártnál nehezebben húzta be a mérkőzést a Petrivente a jól védekező vendégekkel szemben.

Baktüttősi SE - Eszteregnye SE 6-3 (2-2)

Baktüttős. Jv.: Szilágyi László

Baktüttős: Eszter, Varga, Balogh, Dömötör, Kaposvári, Révész, Kránicz, Zsiga, Andrasek (Horváth), Balogh, Kiss. Edző: Varga Zsolt

Eszteregnye: Fekete, Borsos, Pandur, Lőrincz, Borbély, Békési, Soós, Szitai, Imrei, Dely, Csivre. Edző: Burcsi János

Gólszerzők: Kiss, Varga, Balogh, Kiss F. (2), Zsiga, ill. Lőrincz Á. (2), Imrei

Mindkét félidő látványos, gólzáporos játékot hozott, ezen a délutánon a Baktüttős jobban teljesített ellenfelénél, azonban a sereghajtó Eszteregnye is megérdemli a dicséretet.

További eredmények: Saturnus SE Nagyrada - Bázakerettye SE 1-6 (0-2), Sand SE - Sormás SE 1-0 (0-0), Pölöske SE - Újudvar SE 2-0 (1-0)

-1 (-5 p)

OLDALTÖRÉS: Keleti-csoport

Kehidakustány SE - FC Keszthely 0-7 (0-3)

Kehidakustány. Jv.: Pálfi Péter

Kehidakustány: Tóth, Kiss, Horváth B., Nagy, Kiglics, Belák, Varga, Kása, Dóczi, Horváth N. (Németh), Németh (Lázár)

Keszthely: Horváth, Gelencsér (Lázár K.), Szabó, Csanaki (Pém), Bedő (Szalai), Meszlényi, Marton, Nagy, Nagy B. R. (Tompos), Lázár A. (Vecsera), Takács. Edző: Antoni János

Gólszerzők: Nagy, Nagy B. R., Takács (2), Tompos, Marton, Meszlényi

A kehidakustányi csapat nem tudott méltó ellenfele lenni a listavezető Keszthelynek. A Balaton-parti gárda elképesztő fölénnyel 4 fordulóval a vége előtt megnyerte a bajnokságot. Gratulálunk!

Cserszegtomaji SK - Sümegcsehi SE 5-1 (2-0 )

Cserszegtomaj. Jv.: Kapocsi Péter

Cserszegtomaj: Fonnyadt, Hauser A. (Horváth), Csillag, Bontó (Szalai), Németh (Hauser R.), Kenesei (Varga), Pálfi, Kovács I., Pais (Várszegi), Török (Boros), Kovács R. (Éles). Edző: Takács Tamás

Sümegcsehi: Tóth, Cserép (Göncz), Sabjanics M. (Sabjanics T.), Nagy (Sabjanics P.), Tóth, Sabjanics J. (Miskó), Tekler, Ferenczi (Lenner), Sabjanics I., (Kulcsár), Tarda, Tomor

Gólszerzők: Csillag, Pais, Kovács R. (2), Kenesei, ill. Tomor

Kiállítva: Tóth (63')

A játék minden elemében jobb volt az hazai gárda, azonban a kiállítás után dőlt el a mérkőzés.

Karmacs SE - Hévíz II. SK 0-5 (0-0)

Karmacs. Jv.: Boldi Tibor

Karmacs: Horváth I., Kenesei (Bozsoki), Lázár Cs., Sabjanics, Horváth A., Lóki Cs., Vajda (Bencze), Lóki Zs., Bozsóki, Cser, Lázár L. Edző: Horváth Lajos

Hévíz: Kovács, Hetyei, Kása (Lajkó), dr. Jancsik (Torsa), Nyul, Talabér, Szőcs, Naszádos, dr. Fonnyadt, Kovács, Fóth. Edző: Szőcs Norbert

Gólszerzők: Torsa, Nyul, Fóth, Talabér, Kovács

A hévíziek a második félidőben lefutballozták a pályáról a Karmacsot.

További eredmények: Zalaszentlászló SK - Zalaudvarnok SC 5-1 (4-1), Zalavári SK - Zalakoppány SE 5-2 (3-2), Felsőpáhok SE - Tekenyei SE 2-2 (0-0), Óhid FK - Zalaszántó SE félbeszakadt, Vindornyaszőlős SE - Zalacsány SE 1-4 (0-1)

1.

OLDALTÖRÉS: Nyugati-csoport

Lenti Tsz SE - Kerámia SE 1-4 (1-1)

Lenti. Jv.: Konkoly János

Lenti: Sajbán, Bruckner (Bedők), Bacsák, Szincsák, Zakó, Galamb, Koltai, Orbán, Tóth (Szilágyi), Molnár (Ábrahám), Horváth

Tófej: Kemecsei, Vass, Soós D., Tóth K., Kiss (Belső Zs.), Bóha, Horváth T., Tóth G. (Horváth Á.), Soós T., Belső G., Szakács. Edző: Léránt János

Gólszerzők: Szilágyi, ill. Tóth K., Bruckner (öngól), Soós T., Kiss

Kiállítva: Szincsák (28'), ill. Tóth (48')

A forduló előtt 2. Lenti a listavezető Tófejt látta vendégül, és az első percektől fogva szikrázó küzdelem folyt a pályán. Az 1. félidő közepén a hazaiaktól, a 2. félidő elején a vendégektől állított ki egy-egy embert a játékvezető, a mérkőzést pedig a második játékrészben nyújtott teljesítményével megérdemelten nyert meg a Kerámia SE. Két fordulóval a vége előtt 3 pont az előnye a Pusztaedericcsel szemben a tófejieknek.

Pusztaederics SE - Zalka SE Bárszentmihályfa 3-2 (1-2)

Pusztaederics. Jv.: Mentes Attila

Pusztaederics: Zsuppány, Papp, Trajtli, Fatér, Horváth, Kocsis, Németh (Kiss), Varga B.(Ábrahám), Felházi, Schmaltzl (Sebők), Menyhárt (Széll, Varga Gy.). Edző: Varga György

Bárszentmihályfa: Borsos, Tóth, Kancsal Á., Kovács L., Kovács Á. (Kancsal K.), Lapat, Sebestyén, Farkas, Kovács D. (Horváth), Sebők, Fekete

Gólszerzők: Kocsis (2), Németh, ill. Lapat, Sebestyén

A vendégek előnnyel vonulhattak pihenőre félidőben, azonban a Pusztaederics taktikus játékkal megfordította az eredményt a 2. félidőben.

Nagyrécse SE - Lovászi Bányász SK 0-5 (0-3)

Nagyrécse. Jv.: Málek István

Nagyrécse: Novák, Gyöngyösi (Kahotek), Völgyi, Pápai, Tálosi, Horváth-Szalai, Kovács, Csiszár M. (Csiszár K.), Takács, Dóbék, Farkas

Lovászi: Fórizs, Szokoli, András, Lógár (Pusztai), Boa, Horváth, András Cs. (Markó), Máté, Cseke, Biró B.(Orsós), Bíró J. (Póka). Edző: András Csaba

Gólszerzők: András Cs., Bíró J., Cseke, Lógár, Póka

A játék minden elemében jobb Lovászi megérdemelt győzelmet aratott.

További eredmények: Surd SE - Bajcsa SE törölve, Fityeházi TK - Mumor SE 0-1 (0-0), Liszó SE - Belezna SE 4-2 (1-1), Miháld SE - Murakeresztúr SE 1-6 (1-3)