2010.06.28. 15:40

Negyeddöntőben a hollandok is!

A holland válogatott Arjen Robben és Wesley Sneijder góljával 2-1-re nyert a szlovák csapat ellen a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság hétfői első nyolcaddöntőjében.

MTI

A várakozásokkal ellentétben nem állt be védekezni a szlovák csapat, megpróbált minél többször a hollandok kapujához közel kerülni. Bert van Marwijk alakulata ugyanakkor vezetést szerzett, ehhez pedig a vb-n először kezdő Arjen Robben zsenialitására volt szükség. A vezetés tudatában a hollandok inkább a kontratámadásokra rendezkedtek be, és elsősorban arra figyeltek, hogy ne kapjanak gólt.
A fordulást követően az Oranje átvette az irányítást, ám csak helyzetekig jutott, a gól nem jött össze. Később felbátorodtak a szlovákok és Stoch révén hatalmas egyenlítési lehetőséget szalasztottak el. A kihagyott lehetőségeket megbosszulták a hollandok, Kuyt önzetlen mozdulata - amelyet Sneijder gólja követett - eldöntötte a találkozót, igaz, Vittek az utolsó pillanatban még szépített 11-esből.

A holland csapat - amely 22 mérkőzés óta veretlen - története során ötödik alkalommal jutott a legjobb nyolc közé világbajnokságon.
A pénteki negyeddöntőben a 20:30-kor kezdődő brazil-chilei párharc győztese lesz az Oranje ellenfele.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Hollandia-Szlovákia 2-1 (1-0)

Durban, Durban Stadion, 61.962 néző, v.: Undiano (spanyol)
gólszerzők: Robben (18.), Sneijder (84.), illetve Vittek (94., 11-esből)
sárga lap: Robben (31.), Stekelenburg (93.), illetve Kucka (40.), Kopunek (72.), Skrtel (84.)

Hollandia:

Stekelenburg - van der Wiel, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst - de Jong, van Bommel - Kuyt, Sneijder (Afellay, 92.), Robben (Elia, 71.) - van Persie (Huntelaar, 80.)

Szlovákia:

Mucha - Pekarik, Skrtel, Durica, Zabavnik (Jakubko, 88.) - Weiss, Kucka, Stoch - Hamsik (Sapara, 87.) - Jendrisek (Kopunek, 71.), Vittek

I. félidő:
    2. perc: Weiss cselezgetett a bal oldalon, majd a középen érkező Jendrisekhez passzolt, aki 20 méterről teljesen tisztán lőhetett, de kapu fölé bombázott.
    18. perc: Robben kapott labdát a jobb oldalon, egy csellel befele tört, majd bal lábbal kilőtte a bal alsó sarkot (1-0).

II. félidő:

50. perc: Robben gyakorlatilag lemásolta a gólja előtti mozdulatsorát, ám ezúttal Mucha védett.
    51. perc: Robben tört be a 16-oson belülre, majd az előrehúzódó Mathijsen elé tálalt, aki azonban közvetlen közelről Muchába lőtt.
    67. perc: a lesre játszó holland védelem között Stoch hirtelen óriási ziccerben találta magát, de tíz méteres próbálkozását Stekelenburg hárította.
    84. perc: egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Mucha rosszul jött ki, Kuyt elvitte mellette a labdát, majd rendkívül önzetlenül Sneijdernek passzolt, aki nyolc méterről az üres kapuba passzolt (2-0).
    94. perc: Jakubko vitte el a labdát Stekelenburg mellett, a kapus elhúzta a támadó lábát. A büntetőt Vittek higgadtan rúgta a kapu jobb oldalába, az újrakezdésre azonban már nem maradt idő (2-1).

OLDALTÖRÉS: A nyolcaddöntő eredményei, további program