2010.05.12. 19:00

Nem bízta a véletlenre a Becsehely

A hétvégi fordulóval hajrájához érkezett a megyei bajnokság harmadik osztálya is. Északon a Vasboldogasszony botlását kihasználva már öt ponttal vezet a Kávás. Délen a Becsehely tizessel tömte ki a Liszót, Nyugaton a helyzet változatlan: 9 ponttal vezet a Pórszombat. Keleten bukott a Hévíz II, a Középső csoportban öttel küldte haza a Hahót a pölöskeieket. Körkép

Urbanics Pál

Északi Csoport:

Bödei SE - Botfai LSC  4-1 (1:1)

Gólszerzők: Bogdanovic (2), Horváth Attila, Baranyai ill. Pék

Böde, 50 néző. Jv.: Tarsoly (Nagy)

Böde: Anti (Baranyai), Beledi (Németh), Bogdanovic (Garamvölgyi), Darabos, Horváth Attila, Horváth Tamás, Lengyel, Lugosi (Falati), Nagy (Pataki), Palkó, Péter. Edző: Kósa László.

Botfa: Mátay, Pődör, Horváth Tamás, Horváth Ádám, Ősi (Olasz Szabolcs), Olasz Tibor, Pék, Kóbor (Simon), Hajba, Kocsis, Olasz Milán. Edző: Szalai László.

Horváth Attila korai találatára Pék Milán öt percen belül válaszolni tudott, és bár alakultak ki helyzetek, félidőben 1-1-es döntetlennel térhettek pihenőre a csapatok. A második játékrészben érvényesült a hazaiak jobb erőnléte, ekkor már csak a végső különbség volt a kérdés. A Bödei SE a 14. fordulóban kapott ki utoljára, már csak hét pont a lemaradása a második Vasboldogasszonnyal szemben.

Vasbodogasszony LSC - Zalacsébi SE 2-2 (0-0)

Vasboldogasszony, 50 néző. Jv: Székedli (Szemerédi)

Gólszerzők: Takács, Jordán ill. Kovács (2)

Vasbodogasszony: Gál, Németh, Karcsics Dávid, Karcsics Ádám (Jordán), Pőcz (Takács), Dalla, Rózsa, Farkas Gergő (Zsuppán), Pongrácz, Bertók (Farkas Béla), Máté (Nagy). Edző: Konrád Péter.

Zalacséb: Horváth Csongor, Farkas Flórián, Tóth, Gál (Farkas Dániel), Horváth Péter, Ábrahám, Horváth László, Kovács, Gaál, Horváth Zsolt, Fábián. Edző: Virág Benedek.

Az első félidő szürke mezőnyjátéka után a 63. perctől elkezdték rugdosni a gólokot a csapatok. A zalacsébi Kovács Norbert öt perc alatt vágott kettőt, amitől a vendégek kicsit túlságosan is megnyugodtak, hiszen előbb Takács Csaba szépített a 79. percben, majd Jordán Kornél váltotta gólra a hazaiak mezőnyfölényét öt perccel a meccs vége előtt. A hazaiak bánkódhatnak, hiszen a Kávás Alibánfán rúgott ötöt, és pont ennyivel - öt ponttal - húztak el a Vasboldogasszonytól a bajnoki címért folytatott harcban is.

További eredmények: Angol Foci Suli Páterdomb - Babosdöbréte SE 3-1; Kávás KSE - Alibánfa LSC 5-0; Nemesrádó SE - Alsónemesapáti SE 2-5; Salomvár SE - Kustánszeg 7-0, Zalaháshágy SE - Bagod SC 3-0; Lakhegy LSE - Kutas SE 2-0

Közép Csoport:

Hahót SE - Pölöske SE 5-1 (2:1)

Hahót, 50 néző. Jv.: Horváth (Göncz)

Gólszerzők: Ott (2), Tern, Czigány, Szabó Tamás ill. Nagy

Hahót: Horváth Gyula, Kiss I. Ferenc, Zsohár Zsolt (Szabó Tamás), Horváth József, Czigány, Szabó Attila (Kiss II. Ferenc), Horváth Attila, Nátrán, Ott (Zsohár László), Szabó Kornél, Tern.

Pölöske:
Borsos, Ferencz, Horváth László, Gaál, Nagy, Asztalos, Ágoston, Soós Balázs, Tricsli (Németh), Balog, Devecser (Soós Ervin). Edző: Balogh Zoltán.

A listavezető Hahót leginkább második félidei teljesítményével nyerte meg a mérkőzést. A különbség sem túlzó.

Eddig beérkezett további eredmények: Söjtör DFSE - SZFK Búcsúszentlászló - elmaradt, mert a vendégcsapat nem állt ki; Dióskál TE - Petrikeresztúr KSE 0-2; Zalatárnok SE - Baktüttősi SE 0-2; Esztergályhorváti FC - Nagykapornak KSE 0-2; Zalavári SK - Csatár SC 0-7

Keleti Csoport:

Hévíz II. SK - Cserszegtomaji SK 0-3 (0-1)

Hévíz, 100 néző. Jv.: Nagy (Borbély)

Gólszerzők: Talabér (öngól), Németh Szabolcs, Szántó

Kiállítva: Kovács Péter ill. Bakos László mindketten a 76. percben.

Hévíz: Kovács Ferenc, Kovács Péter, Talabér, Hetyei, Szőcs, Bertók Balázs, Magyarósi (Nagy), Kása (Fóth), Nyul, Bertók Ervin, Naszádos

Cserszegtomaj: Fonnyadt, Hauser, Csillag (Hauser), Boncföldi, Németh Balázs, Szántó (Várszegi), Kovács Imre, Pálfi, Kovács Roland, Németh Szabolcs, Éles (Bakos)

A listavezető Hévíz II. és a második Cserszegtomaj rangadóján indulatoktól sem volt mentes a játék. A vendégek Talabér Tibor öngóljával vezettek félidőben, melyet a második játékrész hajrájában még ketővel meg tudtak toldani. A Cserszegtomaj megérdemelten nyert, páros kiállítás miatt mindkét csapat 10 emberrel fejezte be a mérkőzést.

Eddig beérkezett eredmények:  FCK Szőnyegország - Sümegcsehi SE 5-2; Felsőpáhok SE - Óhid FK 2-5; Tekenyei SE - Vindornyaszőlős SE 2-4; Kehidakustány SE - Karmacs SE 2-2

Nyugati Csoport:

Zalaboldogfa SE - Nagylengyeli LSE 4-4 (3:2)

Zalaboldogfa, 50 néző. Jv.: Garamvölgyi (Németh)

Gólszerzők: Horváth (2), Vörös, Luter ill. Kiss (4)

Zalaboldogfa: Banitz László, Gergály, Pers, Gondos, Tóth, Vörös, Luter, Orosházi, Vörös, Horváth, Gulyás. Edző: Kellermann Csaba.

Nagylengyel:
Máté, Gyöngyössy, Tóth Gábor, Csöndes, Kalamár (Csonka), Vörös, Kocsis, Tóth Krisztián, Babati Bence (Tóth Sándor), Nagy, Kiss. Edző: Babati Ferenc.

A Nyugati csoport rangadóján a második Zalaboldogfa fogadta a negyedik Nagylengyelt. A mérkőzés nagy csatát és még nagyobb védelmi hibákat hozott, a döntetlen reális eredménynek mondható. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a hazaiak egyszer sem cseréltek. A nagylengyeli Kiss Krisztián parádés teljesítményt nyújtott, négyszer is megzörgette az ellenfél hálóját. Ezzel a négy dugóval Kiss már 18 gólos, ami a harmadik helyre elegendő a mesterlövészek versenyében. Érdekesség, hogy a Nyugati csoport góllövőlistáját csapattársa, a szintén nagylengyeli Nagy István vezeti 24 góllal.