Foci

2007.06.11. 02:29

Végre ismét siker

Hévíz (ie) - Szombaton a labdarúgó NB II Nyugati-csoportjának utolsó előtti fordulójában a Hévíz együttese végre ismét győzelmet ünnepelhetett: a zalaiak a sereghajtó és már szintén kiesett Balatonlellét győzték le.

Zalai Hírlap

Hévíz-Balatonlelle2-1 (1-0)Hévíz, Városi Stadion, 300 néző. Jv.: Kovács Z. (Bidek, Kis Zs.)

Hévíz: Molnár M.-Pásztor, Györe, Sipos, Gácsi (Kovács Zs. 27.)- Páli Norbert, Páli Krisztián (Páli I. Attila 80.), Lajer, Fleishacker-Bene (Varsányi 75.), Czovicz. Vezetőedző: Glázer Róbert.

Balatonlelle: Országh- Himics, Balogh Attila, Graszli K., Vég-Flődör (Garics 55.), Valla, Hajdú, Galgóczi-Petronovics (Földes 65.), Graszl N. Edző: Kolonics Zoltán.

Kiegyenlített, eseménytelen, helyzet nélküli játékrészt láthattak a nézők, ahol a 43. percben vezetést szereztek a hazaiak. Sipos kitűnő, 30 méteres átadással indította Csovicsot, aki 10 méterről a hosszú bal alsó sarokba helyezett, 1-0.

A második félidőben a Hévíz felül kerekedett ellenfelén, és végig kézben tartotta, irányította a játékot. A 47. percben a remekül játszó Fleischhacker közeli lövését bravúrral védte a kapus. Két perccel később Györe kilépett a védők között és közelről a jobb felső saroknál találta el a kapufát. A 65. percben Vég felrúgta Benét a büntetőterületen belül. A 11-esből Györe a kapu bal oldalába lőtt, 2-0. A 88. perc hozta a tavasz legnagyobb helyzetét. A 18 esztendős Páli Norbert és a 44 esztendős édesapja, Páli Attila vezethette az üres kapura a labdát, amikor is az ifjonc önzetlenül helyzetbe hozta Páli Attilát, aki az ötösről a felső lécre lőtt. A találkozó utolsó percében Graszl Róbert kicselezte a kapust, majd a hálóba helyezett, 2-1.

Jók: Györe (a mezőny legjobbja), Sipos, Fleishacker, Kovács Zs., Páli N., illetve Balogh A., Vég, Graszl N.

Glázer Róbert: Igazságos a győzelmünk, kár, hogy sok helyeztet hagytunk ki, ezúttal is gratulálunk NB II-es bajnoki címet szerzett serdülő csapatunknak.

Kolovics Zoltán: Ennyit érünk, amennyit ma mutattunk: semmit.