Döntetlen a listavezetővel: ZTE-Videoton 2-2 (képgalériával, videóval frissítve)

Az első félidőben fölényben játszó vendégcsapat a 2. játékrészre kissé elfáradt, ezt a ZTE majdnem kihasználta, hiszen a 90. percig vezetett, akkor azonban elég volt egy figyelmetlenség, hogy a listavezető egyenlíteni tudjon. Összességében elmondhatjuk, igazságos döntetlen született a megyeszékhelyen.

Urbanics Pál

ZTE FC - Videoton FC 2-2 (0-1)

ZTE-aréna

játékvezető: Kassai Viktor; asszisztens: Erős Gábor, Vámos Tibor

A listavezető Videoton nagyon elszántan érkezett meg Zalaegerszegre, azzal a nem titkolt céllal, hogy elrontsák a zalai húsvétot. Dr. Mezey György, a vendégek mestere szerint csapata egyszerűen jobb mint a zete. Meglátjuk.

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Bogunovic, Panikvar - Sluka, Kamber, Máté, Illés - Magasföldi, Pavicevic

Videoton: Sebők - Andic, Lipták, Horváth G., Elek - Farkas II, Farkas I, Sándor, Polonkai - Alves, Nikolic

Gólszerzők: Alves (40.), Elek (91.), ill. Balázs (56.), Pavicevic (81. - 11-esből)

Dr. Mezey György: Úgy érzem, a játékvezetők nem szeretnék, hogy a Videoton bajnokságot nyerjen.

Csank János: Az első félidőben játékban fölénk nőtt a Videoton, de a második játékrészben összekapta magát a csapat, és a 11-es után akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést.

Tekintettel az ünnepekre, egyelőre elég gyér számban érkeztek szurkolók a ZTE-arénába. Fehérvárról viszont sokan elkísérték a Videotont, ami nem is csoda, hiszen csapatuk nagyon jól szerepel.

Időközben szépen telik az aréna, alakul ez, mégis rangadó lesz Zalaegerszegen!

1. félidő:

1. perc: A ZTE kezdi a mérkőzést, Panikvar tisztáz szépen a kiugorni akaró Alves elől. Szöglet. Farkas II. Balázs beadása után a másik Farkas fejeli csúnyán a kapu fölé a labdát.

A Videoton soraiban két magyar szinten kiemelkedő képességű csatár veszélyezteti a kék-fehérek kapuját a brazil Alves és a szerb Nikolic személyében. Mindkét játékos 10 gól fölött jár már a bajnokságban. Zalai oldalon továbbra is hiányzik a gólgyáros lett Rudnevs, itt van viszon a csapatban a fantasztikus formában lévő Pavicevic, aki minden tavaszi mérkőzésen betalált eddig.

6. perc: A csapatok kölcsönösen tisztelik egymást, ennek megfelelően nem estek egymásnak.

7. perc: Polonkai hosszú labdáját Farkas II. veszi át a 16-os vonalánál, de lövését könnyedén hárítja Vlaszák.

9. perc: Farkas II.-nek lép oda Bogunovic, akit figyelmeztet a bíró: a következőnél már sárga lap jön.

A Videoton sok mozgásos játéka magyar szinten kicsit szokatlannak tűnik, nem lehet véletlen, hogy vezetik a tabellát.

12. perc: Sluka szép csellel csapja be Eleket, de beadása túl mélyre sikeredik.

13. perc: Panikvar földhöz vágja a labdát, emiatt sárga lapot kap. Buta szabálytalanság.

14. perc: Újabb butaság, a Zalaegerszeg 16-osán belül cselezget Bogunovic, a Videoton játékosa, Nikolic, majdnem megszerzi a labdát. Ha győzni akar a ZTE, nem kellenek az ilyen fegyelmezetlenségek.

15. perc: Alves megy el a bal oldalon, majd Nikolicnak passzol, aki tovább sarkalja a labdát az érkező Sándornak. Az Újpestről érekző középpályás kapura fordul, de Vlaszák hárítani tud. A kipattanó labda Farkas II. elé kerül, de ő már lesen volt.

17. perc: Fölényben játszik a Videoton. Farkas II. Balázs lép ki, Vlaszák óriási bravúrral tisztáz lábbal.

20. perc: Farkas és Magasföldi kakaskodik, miután a fehérvári játékos lerántja hátulról a zalaegerszegit. Sluka kap sárga lapot reklamálásért.

21. perc: Farkas II. csúnyán beleszáll Mátéba, ezért is jogos a sárga lap.

22. perc: Bogunovic szabadrúgása nem tudja meglepni Sebőköt.

23. perc: Sluka indítása jó, de a kimozduló Sebők felszedi a labdát Illés elől.

24. perc: Letámadja a zalaiakat a Videoton, így nehezen tudnak helyzeteket kialakítani. Egy szép jobb oldali egerszegi akció után Farkas II. Kamber ellen szabálytalankodik - szabadrúgás.

25. perc: Bogunovic legurítás után belelövi a sorfalba a labdát.

26. perc: lllés hibája után Alves nem tudja kiugratni Nikolicot, így oda a helyzet, ez is nagy fegyelmezetlenség volt zalai részről. Kamber beadása száll Miljatovic felé, de Horváth időben tisztázni tud.

30. perc: Kamber készíti el a labdát Slukának lövésre, de szlovák középpályás lábáról lecsúszik a labda és csúnyán mellémegy.

31. perc: Nikolic elől tisztáz fejjel Miljatovic - szöglet.

32. perc: Farkas II. szöglete a hosszú oldalon Alvest találja egyedül, aki kapásból lő, nem sokkal mellé.

33. perc: Ismét egy veszélyes fehérvári akció: Alves beadásába azonban beleér egy egerszegi láb - szöglet. Polonkai szöglete Vlaszák zsákmánya.

34. perc: Fehérvári szabadrúgás után ismét Vlaszáknak kell tisztáznia.

35. perc: Kocsárdi-Kamber-Pavicevic a labda útja, de utóbbi nem tudja jól átvenni a labdát, így oda a helyzet. Szép akció volt.

38. perc: Alvestől szerez labdát a ZTE, Elek azonban csúnyán beleszáll Slukába, így oda az akció. A fehérvári játékos sárga lapot kap.

40. perc: Alves fordul be Kocsárdi mellett, de az egerszegi játékos az utolsó pillanatban bele tudott piszkálni a labdába - szöglet. Polonkai szöglete után Alves elé kerül a Vlaszákról kipattanó labda, aki kegyetlenül felvarrja a felső léc alá a labdát: 0-1. A túlzott gólörömért Alves sárga lapot kap. Ez már az 5. ilyen színű lap a meccsen.

43. perc: Nikolic teljesen egyedül lép ki, de badását tisztázza az egerszegi védelem - szöglet.

45. perc: Illés szabadrúgását Sebők kiöklözi, támadhat a Videoton.

Félidő.

2. félidő:

Magasföldi helyén Balázs Zsolt a hazaiaknál.

46. perc: Kamber kap a jobb oldalon labdát, de beadását tisztázzák a vendég védők.

50. perc: Az utóbbi percekben mezőnyben futballoztak a csapatok, a kapuk nem igazán forognak veszélyben.

52. perc: Sándor indítása jó lett volna Alvesnek, de a partjelző lest int.

53. perc: A Videoton gyorsan elvégzett szabadrúgása érte felkészületlenül a ZTE, Nikolic üresen fejelhetett Polonkai beadása után, de a felső lécet találta telibe. Óriási ziccer volt.

56. perc: Gól! Illés ad szép labdát a csereként beállt Balázsnak, a fiatal játékos pedig begurítja a labdát a kapuba Sebők lába között: 1-1.

57. perc: Pavicevic tartott rá a labdát birtokló Sebők kapusra - sárga lap.

59. perc: Sluka szabadrúgását Horváth fejeli ki szögletre. A labda majdnem beakadt a saját kapujába.

A ZTE egyenlítő gólja feldobta a mérkőzést, nagy iramban fociznak a csapatok. Az egy sárgás Slukánál érezhető egy kicsit, hogy túlpörgött, és mielőtt a játékvezető kiállítaná, Csank János lehívja a pályáról. A helyén Horváth András játszik tovább.

62. perc: Balázs 17 méteres bombája száll jóval a kapu fölé.

65. perc: Illés szabadrúgása után Alves ment szögletre.

67. perc: Farkas II. helyett Szakály áll be a vendégeknél. Polonkai kap sárgát kezezésért.

70. perc: Bogunovic vágta fel a 16-os vonalánál a kiugró Nikolicot, a "jutalma" sárga lap. Veszélyes helyről jöhet a szabadrúgás.

71. perc: Andic belerúgja a labdát a sorfalba.

75. perc: Nikolic labdáját Alves veszi át jól, 8 méterről, kisodrótott helyzetből való lövését Vlaszák kiöklözi.

Újra aktívabb a aVideoton.

77. perc: Alves viharzott át kereszben a 16-oson belül, Vlaszák kergette. A brazil játékos kisodródva megpróbálta átemelni a labdát a kapus fölött, de Horáth András blokkolta a lövést.

78. perc: Szakály szöglete után Farkas lő 20 méterről, Vlaszák véd.

79. perc: Vlaszák kirúgása után Pavicevic léphet ki, aki jól fedezi a labdát, Andic viszont lerántja, 11-es, a vendég játékosát kiállítja a játékvezető.

79. perc: Pavicevic berúgja a 11-est, Balázs Zsolt azonban belép, így újrarúgatja a bíró.

81. perc: Gól! Az újrarúgott büntetőt ezúttal a bal sarokba lövi Pavicevic, vezet a ZTE: 2-1.

83. perc: Horváth kap lapot kezezés miatt.

84. perc: Bogunovic kb. 60 méterről emel a kapura, labdája épphogy csak fölé megy.

A Videotont láthatóan visszafogta a ZTE vezető gólja, egyelőre nem találják az eddigi ritmusukat.

88. perc: Illés ad szép labdát Pavicevicnek, aki azonban a partjelző szerint lesen állt.

89. perc: Szakály szabadrúgása után Nikolic lő a rövid sarok felé, Vlaszák bravúrosan véd. Szöglet után a kapu felé csavarodó labdát Vlaszák kiüti, éppen az érkező Elek elé, aki azonban csúnyán fölé vágja a játékszert.

90. perc: Máté kap sárga lapot talpalásért.

3 perc a ráadás.

91. perc: Gól! Az elalvó egerszegi védők, Miljatovic és Bogunovic feje felett Elek fejeli a hálóba a labdát: 2-2.

92. perc: Nikolic elől Kamber ment.

93. perc: Vége a mérkőzésnek.