Ha az LMP bekerül, "lesz demokratikus kontrollja az új kormánynak"

A Lehet Más a Politika (LMP) azt javasolja, hogy korlátozzák a közhatalom szereplői, így az országgyűlési és önkormányzati képviselők, a polgármesterek, de a kamarai, bírósági vezetők működési idejét is, hogy ne tölthessék be a tisztségüket korlátlan ideig - közölte Schiffer András, a párt országos listavezetője Zalaegerszegen tartott hétfői sajtótájékoztatóján.

MTI

Az LMP listavezetője úgy fogalmazott, hogy egy esetleges alkotmánymódosítás esetén a párt partner lenne abban, hogy a betölthető ciklusok számát korlátozzák, hogy például "ne lehessen 16-20 évig trónolni egy város élén".
   
Ezt a helyi közéletben fontosabbnak tartaná, mint országosan, mert a "trónoló polgármesterek és klientúrájuk helyben megfojtják a véleményszabadságot".
   
Az MTI kérdésére kifejtette: elképzeléseik szerint két-három ciklus hosszúságú lehetne a megbízatás, a korlátozás a teljes közhatalmi szférára kiterjedne, legfeljebb a kistelepülések esetében lehetne kivételt tenni.
   
Zala megyében az LMP öt választókerületből kettőben, Zalaegerszegen és Zalaszentgrót térségében tudott jelöltet állítani. A kampány keretében Schiffer András - a sajtótájékoztatót megelőzően - a zalaegerszegi Dísz téren kialakított választási standnál is megfordult, amelyet alig néhány méterre helyeztek el a Jobbik pultjától.
   
Az LMP listavezetője azt is kifejtette: a Fidesz bujkál, nem mondja meg a választóinak, hogy mit akar, ami "legalább olyan tisztességtelen, mintha hazudna". Megítélése szerint egy alkotmányozó többségre törekvő párt nem teheti meg, hogy nem vall színt.
   
A március 19-én lezárult jelöltállítási időszak azt mutatja, hogy a Lehet Más a Politika az ország negyedik erejévé vált. Az esélyeit mutatja az is, hogy az elmúlt hét végi időközi választáson Budapest VII. kerületében a Jobbikot is megelőzte, vagyis itt már a harmadik legjobb eredményt produkálta - közölte a politikus.
   
Schiffer András szerint az április 11-ei választásnak az egyik legnagyobb tétje, sikerül-e megakadályozni, hogy egyetlen párt alkotmányozó többséget szerezzen. Ha az LMP bekerül a Parlamentbe, "akkor lesz demokratikus kontrollja az új kormánynak", mert "sem a kordonépítők, sem a kordonbontók", vagyis a jelenlegi kormányzópárt és a szélsőjobboldal nem alkalmas erre a szerepre.
   
Az LMP listavezetője a múlt héten bemutatott 220 oldalas programjukból két pontot emelt ki: a tiszta közélet programját, ami a párt antikorrupciós 12 pontjára épül, továbbá a zöld fordulatot, amely szerintük a súlyos foglalkoztatási válságból kivezető utat is jelentheti mintegy egymillió ember számára.
   
A sajtótájékoztatón Viant Zsolt zalaegerszegi képviselőjelölt arról beszélt, hogy programjuk szerint elszámoltathatónak kell lennie a helyi és az országos politikának. A zalai megyeszékhelyre is utalva azt mondta: szeretnék kivonni végre a politika gyámsága alól a helyi gazdaságot, a kultúrát és a sportot, hogy megfelelő szakemberek foglalkozzanak ezekkel a területekkel.


Választás 2010  - Lapozzá át vonatkozó dossziénkat!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a zaol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!