Sportvilág

2015.08.03. 15:21

Vizes vb - Cseh László bronzérmes 50 méter pillangón

Cseh László bronzérmet nyert 50 méteres pillangóúszásban a kazanyi vizes világbajnokság hétfői versenynapján.

Cseh László az 50 méteres pillangóúszás döntőjének rajtja előtt a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 3-án. A magyar versenyző a harmadik helyen végzett. MTI Fotó: Kovács Anikó

A 29 éves olimpiai ezüstérmes, világ- és Európa-bajnok sportoló azt követően, hogy a vasárnapi előfutamban (23.32 mp), majd az elődöntőben (23.06) is országos csúcsot úszott, a hétfői fináléban 23.15 másodperces idővel ért célba.

Cseh László nem rajtolt a legjobban, de ezúttal is hatalmas tempóban kapaszkodott felfelé, és végül egyszerre nyúlt be harmadikként a célba a lengyel Konrad Czerniakkal.

"Ez így bemelegítésnek egy jó kezdés volt, remélem, a többi számomban ennél már csak jobb leszek. Többször úsztam már ötven métert, de igazából még most sem tudom, mi kell igazán ahhoz, hogy jó legyen" - nyilatkozta a futamot követően Cseh, aki hozzátette, bízott benne, hogy 23 másodpercen belülre tud kerülni, s akár a győztes Florent Manaudou-t is meg tudja verni.

" Mindenki talán lassabb volt most a döntőben, de erről szól az ötven méter, hogy az adott pillanatban ki a legjobb, nem az, hogy ki milyen idővel kerül be" - mondta.

Cseh László az 50 méteres pillangóúszás döntőjében a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 3-án. A magyar versenyző a harmadik helyen végzett. MTI Fotó: Kovács Anikó

Cseh hozzátette, még mindig úgy érzi, hogy ez egy meglepetés-érem, és csak egy "kirándulásnak" tekinti az ötven métert.  Megjegyezte, ez az eredmény jó jel számára a 100 méter pillangó előtt, ugyanis ha az első ötvenen ehhez közeli időt tud produkálni, akkor nem fog hátrányba kerülni a riválisaival szemben. Kiemelte, ugyan volt benne némi drukk a 50-es döntő előtt, de továbbra sem ezt tartja a fő számának.

Cseh László pályafutása tizedik világbajnoki érmét szerezte, s övé lett az első magyar medencés úszóérem Kazanyban. 2003 óta minden vb-n állt a dobogó valamelyik fokán, ugyanakkor ötven méteres számban most először nyert világbajnoki medált.

Cseh László, az 50 méteres pillangóúszás harmadik helyezettje mutatja bronzérmét a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 3-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

3. Siobhan Marie O,Connor (Nagy-Britannia) 2:08.77

A győztes Hosszú Katinka mutatja aranyérmét a 200 méteres vegyesúszás eredményhirdetése után, mellette Cseh László az 50 méteres pillangóúszás bronzérmese a kazanyi vizes világbajnokságon 2015. augusztus 3-án. Hosszú Katinka világcsúccsal győzött és védte meg címét. MTI Fotó: Kovács Anikó

Sjöström újabb világcsúcsa

A címvédő svéd Sarah Sjöström 55.64 másodperces világcsúccsal nyert női 100 méter pillangón a kazanyi vizes világbajnokság úszóversenyeinek hétfői napján. A 21 éves svéd úszónő egy tizedet faragott saját rekordjából, amelyet a vasárnapi elődöntőben állított fel. Ez az oroszországi vb harmadik világcsúcsa, miután - ugyancsak hétfőn - az amerikai Katie Ledecky az 1500 méteres női gyorsúszás selejtezőjében a szám eddigi legjobb eredményét produkálta 15:27.71 perccel. A korábbi rekordot is ő tartotta 15:28.36 perccel, amelyet tavaly augusztusban az ausztráliai Gold Coaston ért el.

Folytatás: Vizes vb - Hosszú Katinka világcsúccsal aranyérmes 200 méter vegyesen