2007.06.14. 02:27

Más súlycsoportban...

Nagykanizsa (bb) - A legjobbak között számon tartott Pozsony együttesétől egy tervezett, s egy előrehozott fordulóban szenvedett vereséget a honi baseball NB I-ben érdekelt Ants csapata.

Benedek Bálint

Apollo Pozsony-Ants 9:1, 6:3Pozsony.

Ants: Daróczi, Nagy G., Völgyes, Lőcz, Lóki, Gere, Török, Hajdu, Gerócs, Tirnicz. Edző: Hajdu László.

Nem egy súlycsoport , ahogy számítani lehetett erre a meccs előtt, hiszen az ellenfél pozsonyi gárda a legjobb A-kategóriás csapatok között indul. Az európai viszonylatban is kiemelkedően teljesítő szlovákok ennek megfelelően remek rajtot vettek, s már a mérkőzés elején állva hagyták a vendégeket. Az első találkozón hiába próbáltak meg mindent Törökék, nem tudták befogni a tavalyi szlovák interligagyőztes gárdát. A második forduló meglepetésre eléggé szoros csatát hozott, a csapatok a hetedik ining elején fej-fej mellett álltak (3-3). Aztán hamar változott a helyzet, s a jóval nagyobb rutinnal játszó Pozsony magabiztos győzelmet aratott. A Hangyáknak, így sem kell elkeseredniük, a tízcsapatos bajnokságban az ötödik forduló után az Apollo és a Szentendre alakulata mögött a harmadik helyen állnak.

Hajdu László: Érvényesült a papírforma...