2011.05.13. 02:28

Egyed Zsanett már a válogatott kapujában

A közelmúltban több versenyen is rajthoz álltak megyénk fiatal birkózói, akik számos jó eredményt könyvelhettek el.

Bóbics László

- Eztán is gőzerővel készülünk a versenyekre, ha minden a tervek szerint alakul, akkor Zsanett tagja lehet az ifjúsági válogatottnak - mondta Szatmári Zsolt, a Kanizsai Birkózó Egyesület edzője.

Szombathelyen rendezték meg a Nádasdi Kupát, melyen egerszegi és tófeji birkózók is jól szerepeltek.

Eredmények. Gyermek. 29 kg: 3. Rózsás Bencze. Diák. II. 29 kg: 3. Németh-Zsuppányi Patrik. 38 kg: 3. Benkő Roland. 58 kg: 3. Bartáky Marcell, 3. Lenner Áron (Tófej). Diák I. 47 kg: 2. Lakatos Márton (Tófej). 55 kg: 1. Fitos Gergő. 63. kg: 3. Csapó Dávid. 76 kg: 1. Paucsa Marcell (Tófej). Serdülő: 2. Dömötör Zoltán (Tófej).

Budapesten zajlottak le az idei diákolimpiai országos döntők. A lányoknál a kanizsai Egyed Zsanett a 46 kg-os súlycsoportban ezüstérmes lett, míg a tófeji Török Luca (49 kg) a harmadik helyen zárt. A fiúknál a megyeszékhelyi Belvárosi, Petőfi-iskola tanulója, Bartáky Marcell (54 kg) diákolimpiai bajnok lett, iskolatársa, Pesti Krisztián (63 kg) pedig bronzéremmel térhetett haza. Az egerszegi versenyzőket Gerencsér Zoltán, a tófejieket pedig Szanati József készítette fel.