2017.07.14. 18:35

Dobogón a serdülőknél: Hetyei Nóra ezüstje, Betlehem Dávid bronza az ob-n

Kecskemét adott otthont az úszók 50. Gyermek Országos Bajnokságának, melyen a szintidőt úszott 12-13 éves lányok és 13-14 éves fiúk versenyezhettek, így összesen 82 egyesület 421 úszója állt rajthoz.

A zalai klubok is képviseltették magukat, s az egerszegi EuropTec-ZÚK fiatalja, Betlehem Dávid a dobogóra állhatott. Az egerszegiek tehetsége az 1500 méteres gyorsúszásban 16:45,08 perccel bronzérmet szerzett. Ugyanő a 400 méteres gyorsúszásban is közel járt a dobogóhoz, hiszen 4:17,67 perccel a negyedik helyen végzett.

Betlehem Dávid 1500 méteren bizonyította tehetségét

Az egerszegiek klub tagjai közül Gergye Milán jutott még a döntőbe, aki 1500 méteren 17:33,70 perccel hetedikként zárt.

A Keszthelyi Kiscápák SE csapata is képviseltette magát az ob-n és a Balaton-partiak sem tértek haza érem nélkül. Hetyei Nóra a 100 m-es mellúszásban ezüstérmet szerzett 1:17,78 perccel, amivel egy 17 éves megyecsúcsot döntött meg, nem kevesebb mint 1,3 másodperccel!

Hetyei Nóra 100 m mellen 17 éves megyecsúcsot döntött meg

Andor Benedek három számban is döntőt úszott. A 100 m-es gyorsúszásban (58,34) 4. helyezést ért el, 100 m pillangón (1:03,66) 6. lett, 100 m háton (1:0684) 8., és 200 m vegyesen ( 2:25,86) a 9. helyen zárt, ami hatalmas fejlődés a tavalyi eredményekhez képest.