2017.02.27. 14:55

Két klub, tizenegy érem - Kanizsai fiatalok Lendván öregbítették a zalai judo hírnevét

Nagykanizsa - A Szlovéniában megrendezett 42. Lendva Kupa küzdelmein a Nagykanizsai Judo Klub-Röntgen Kanizsa és a Nagykanizsai TE 1866 cselgáncsozói képviselték a dél-zalai színeket.

Kühne László

Az NJK csapatából ezúttal 11 fő utazott a Muravidékre, ahol 5 arany-, 2 ezüst-, 2 bronzérmet nyertek, valamint két ötödik helyezést is szerzett az egyesület.

Az NJK tagjai, hátul két oldalt az edzők, Hóbár Péter és Horváth Edina
Fotó: NJK, NTE

Az NJK-eredményei:

Aranyérmesek, U10 (2008-09-es születésűek): Nagy Kornél (29 kg), Tamás Levente (50 kg). U14 (2004-05): Herczeg Zsombor (34 kg), Köveskáli Regő (42 kg), Kovács Olivér (50 kg).

Ezüstérmesek, U10: Köveskáli Zója (36 kg). U14: Kele Julianna (40 kg).

Bronzérmesek, U14: Garamszegi Bálint (42 kg), Nagy Olivér (55 kg). Ötödik helyezettek, U12 (2006-07): Lődri Dániel (38 kg), Szabó Gellért (42 kg).

Az NTE 1866 küldöttsége, és a háttérben a tréner, Mester Marcell

A Nagykanizsai TE 1866 cselgáncsozói közül öten indultak a lendvai versenyen, akik egy-egy arannyal és bronzzal térhettek haza. Az NTE-sek is szereztek ötödik helyezést. Előzetesen több éremben is reménykedhettek a kanizsaiak, ám zavaró körülmények miatt többen nem tudták a legjobb formájukat hozni a diák korosztályban.