2015.07.22. 14:53

Két bajnoki cím az ob-ról: Betlehem Dávid és Gergye Milán a ZÚK két úszója remekelt

A Miskolcon rendezett gyermek korosztályú úszók idei bajnokságán az EuropTec-ZÚK két fiatalja igencsak kitett magáért. Betlehem Dávid és Gergye Milán is országos bajnok lett.

Sőt, az egy-egy aranyérem mellett további dobogós helyezéseket is elértek, Betlehem Dávid például az 1500 méteren elért győzelme mellett még három további érmet – két ezüst és egy bronz – szerzett, de Gergye Milánnak is jutott még egy bronz.

Az eredményeik pedig biztatóak, hiszen egyéni rekordokkal is gazdagodtak, amivel Horváth Csaba edző is nagyon elégedett volt.

– Nagyon ügyesek voltak a fiúk, és nem is számoltunk azzal, hogy ennyi érmet szerezhetünk – mondta az edző. – Betlehem Dávid esetében a dobogós helyezés benne volt a pakliban, hiszen 1500 méteren országos listavezetőként érkezett az ob-ra, de a többi dobogós helyezése várakozáson felüli. Ugyanez igaz Gergye Milánra is, aki 100 m gyorson úgy lett országos bajnok, hogy előtte a ranglistán nem volt az első húszban. AZ időeredményeik is nagyon jók, ami feltétlenül biztató.

Kettejük nyakában hat érem, közte két arany. Balról Betlehem Dávid és Gergye Milán, akik valóban kitettek magukért. Fotó: Katona Tibor

A gyermek ob-n Zalából ott voltak még a Lenti GYÚK, a Keszthelyi Kiscápák SE és a Dél-Zalai Vízmű SE tagjai is, ám ők nem jutottak be egy számban sem a döntőkbe.

A ZÚK úszóinak eredményei

2003-ban születettek. 1500 m gyors: 1. Betlehem Dávid 17:33,01 (új évjáratos megyecsúcs). 400 m gyors: 2. Betlehem Dávid 4:33,75 (új mcs.). 200 m hát: 3. Betlehem Dávid 2:26,67. 400 m vegyes: 4. Betlehem Dávid 4:13,84 (új mcs.). 100 m gyors: 5. Betlehem Dávid 1:02,07. 200 m gyors: 2. Betlehem Dávid 2:11,07 (új mcs.). 2004-ben születettek. 100 m gyors: 1. Gergye Milán 1:05,85 (új mcs.). 1500 m: 3. Gergye Milán 19:32,24. 200 m gyors: 5. Gergye Milán 2:24,64. 400 m gyors: 5. Gergye Milán 4:57,66.