2015.03.04. 15:19

Major Veronika újra Európa-bajnok!

Szerdán a hollandiai Arnhemben megkezdődött a légfegyveres Európa-bajnokság, ahol a nyitónapon volt zalai érdekeltségű szám is.

Ekkor rendezték ugyanis a junior lányok futócéllövő számát, melyben a Keszthelyi BEFAG LK kétszeres világbajnoka, Major Veronika  nagy fölénnyel, 375 körös eredménnyel megnyerte 40 vegyes számát.  A viadal honlapja szerint a címvédő Major mögött második helyet a francia Florence Louis 351-gyel, a győztes magyartól 24 körrel elmaradva szerezte meg. Major Veronika a tavalyi Eb-n ezt és a másik futócéllövő számot, a 20+20-at is megnyerte,  Arnhemben a juniorok 20+20-as versenyét pénteken rendezik.