2014.10.15. 16:34

Nyírádon zárták az évet

Nyírádon zajlott le a ralikrossz országos bajnokság utolsó két futama.

A Zalaegerszegi Autósport Egyesület színeiben ismét rajthoz állt a korábbi bajnok Répási Róbert (Supernacional kategória, Volkswagen Golf). A szombati, első versenyen műszaki gondok hátráltatták a versenyzőt, de a munka estére gyümölcsözött: a B-döntőt az utolsó helyről kezdő Répási megnyerte a futamot, és bejutott az A-mezőnybe, ahol abszolútban az 5., a 2000 köbcentiméteres kategóriában pedig az 3. helyen zárt. Előbbi eredményt pedig vasárnap, a második versenyen sikerült megismételnie. Csapat- és kategória-társa, Kovács László hiába próbált úrrá lenni a VW Golf technikai gondjain.

A Magyar Kupa 1400 ccm-es kategóriájában Lakatos Lénárd (ZASE) szombaton 5., vasárnap pedig 4. helyen zárt A Suzuki Kupában Perendy Péter (Kanizsa Autocross SE) előbb 2., majd 1. lett. Csapattársa, dr. Perendy Gyula 6., majd 5. helyen ért célba.