2010.09.07. 02:28

A második jobb volt

Az NB I-es baseball-bajnokság rájátszásában az esélyesebb Szentendre hazai pályán két mérkőzésen legyőzte a tartalékosan pályára lépő Neckermann Kanizsa Ants együttesét.

Benedek Bálint

Ants: Nagy M., Lóki, Hajdu, Tálosi, Sopár, Mercz, Tirnicz, Víg, Nagy D. Játékos edző: Darabos Gábor.

A három győzelemig tartó rájátszásban arról döntenek a csapatok, hogy melyikük is kerülhet a döntőbe. Mint erről már beszámoltunk, a sérülések és a munkahelyi elfoglaltságok miatt a Hangyák jelentősen meggyengültek, így pusztán a tisztes helytállásban bízhattak.

A hét hiányzó játékos ellenére a fiatalok kitartóan küzdöttek, hisz a 6. iningben még csak 8:1-re vezettek a hazaiak. Aztán hirtelen hatalmas eső zúdult a pályára. A játékvezető - a bevett gyakorlattól eltérően - nem állította meg a küzdemet. Ez megzavarta az ifjú csapatot, a hibákért nagy árat fizettek, ugyanis a rutinos szentendreiek szinte szó szerint lemosták őket a pályáról.

Szentendre Sleepwalkers-Neckermann Kanizsa Ants5:3Ants: Darabos, Lóki, Hajdu, Gyertyánági, Sopár, Fertig, Víg, Tirnicz, Tálosi. Játékos edző: Darabos Gábor.

A következő napon megtartott találkozót nagy iramban kezdte a tapasztalt játékosokkal kiegészült dél-zalai legénység. Ez a váratlanul nagy lendület a hazaiakat is alaposan meglepte, hiszen a 7. iningben 3:3-mal fordultak a csapatok. A pörgős küzdelem ellenére inkább a szentendreiek domináltak, és sokat cserélve végül nyertek.

Ha a Szentendre együttese a szombati, 15 órakor kezdődő nagykanizsai meccsen is győz, akkor 3:0-ás összesítéssel kerülhet a döntőbe, ahol az Óbuda-Jánossomorja meccs győztese vár majd rá.

Darabos Gábor: A második összecsapáson megmutattuk, hogy a Hangyaszív tovább dobog. Szeretnénk alaposan megnehezíteni a Szentendre dolgát, de titkon ezért a harmadik hely megszerzésére koncentrálunk.