2010.06.17. 02:27

A nehéz pályán jól szerepelt Böröcz László

Az elmúlt hét végén az ausztriai St. Pölten városában negyedik alkalommal rendezték meg az Ironman 70.3 elnevezésű középtávú Triatlon Világkupa futamot.

Bóbics László

Ezt követően a 90 km-es kerékpáros pálya több érdekességgel is szolgált a népes mezőnynek. A terep első szakasza nyílegyenes autópályán vezetett, majd közel 30 km-es átlagosan 10-ot meghaladó emelkedő igazi extrém erőbedobásra késztette a sportolókat.

A rendkívül izgalmas verseny 21 km-es félmaraton futással zárult.

Zala megyéből Böröcz László, a Keszthelyi Triatlon SE versenyzője állt rajthoz. A Balaton-parti sportember kitett magáért, mert rendkívül éles küzdelemben korosztályában végül - legjobb magyarként - 5 óra 10 perces idővel a tizenharmadik helyen ért célba.