2010.03.12. 03:27

Kezdődhet a szezon

Zalaegerszeg (ka) - Annak ellenére, hogy a hazai tájfutó idénynyitó a napokban jön el, a ZTC tagjai közül többen már átestek az idei tűzkeresztségen . A klub tagjai Portugáliában jártak, s két ezüsttel tértek haza.

A Zalaegerszegi Tájékozódási Futó Club kisebb csoportja rangos nemzetközi tájfutóversenyen állt rajthoz a portugáliai Crato térségében. A Norte Alentejo Orienteering Meeting elnevezésű nemzetközi viadalon 25 ország több mint 1100 indulója háromfutamos - normál táv, éjszakai rövid táv, középtáv - versenyen küzdött a dobogós helyezésekért. A túlnyomórészt nyílt, ligetes terepen való tájékozódást a tagolt felszín tette még nehezebbé. A verseny előtti időszakban lehullott nagy mennyiségű csapadék miatt sok helyen az álló víz nehezítette a futást. A verseny első futamában hosszú távon, nagy szintkülönbséggel kellett a pályákat leküzdeni, majd az éjszakai városi rövid távon már a gyors gondolkodás és a nagy tempójú futás dominált. A középtávon technikás pályán már az összetett végeredményért futhattak a résztvevők. A ZTC-sek jól szerepeltek a számukra szokatlan terepeken.

Az újonc korosztályban (N14) Simon Alexandra nagyszerűen futott, hiszen a hosszú távon 4., az éjszakai viadalon 1., majd a középtávon szerzett 3. helyezésével az összetett ezüstérmet szerezte meg. Ugyancsak összetett ezüstérmet szerzett Fehér Ferenc az F40-es kategóriában, aki szintén három jó futással ért a dobogó második fokára. A N21A-ban Szabó Ágnes szoros versenyben szorult le a dobogóról és végzett a 4. helyen, úgy, hogy a harmadik futamot a második helyről kezdhette meg.

További eredmények. N17: 11. Gömbös Szilvia. F21B: 10. Ács Gábor.