2007.02.01. 03:28

Fiatal atléták sikerei az ob-n

Zalaegerszeg (bl) - A serdülő korú atléták a fővárosban fedett pályás országos korosztályos bajnokságon álltak rajthoz. Megyénket a Zalaszám ZAC és a Keszthelyi VDSE fiataljai képviselték.

Bóbics László

A Zalaszám ZAC reménysége, Magyar Dominika 60 m-es síkfutásban 8,07 mp-s eredménnyel ezüstérmes lett. Gyulai Gyula edző tanítványa a 60 m-es gátfutásban 9,30 mp-s idővel pedig bronzérmet nyert.

A leány 4x200 m-es váltófutásban a ZAC kvartettje - Nagy Barbara, Németh Klaudia, Kustán Hariklia, Magyar Dominika - a harmadik helyen ért célba 1;50,87 perces időeredménnyel. A váltó edzői: Csiszár Attila, Kámán Ferenc, Gyulai Gyula.

A ZAC 4x200 m-es fiú váltója: Fábián Ádám, Mészáros Máté, Torma Ferenc, Gál Antal 1;46,51 perces idővel a hetedik helyen végzett.

A leány távolugrók versengésében Kustán Hariklia 509 cm-ig repült, s ez a nyolcadik helyre volt elég.

Az egerszegi középtávfutók közül Dóra Péter a 3000 m-es síkfutásban 10;16,96 p-s idővel hatodik lett. Nagy Bernadett is 3000 m-en állt rajthoz, ő a gyengébb nem versenyében 11;28,83 perces idővel hetedikként haladt át a célvonalon.

Megyénket a Keszthelyi VDSE fiataljai is sikeresen képviselték. Babocsay Sára ezt az évet is jól kezdte, a 300 m-es síkfutók közt másodikként ért célba, 42,05 mp-vel. Csikós József tanítványa a 60 m-es síkfutásban is rajthoz állt, ahol ötödik lett, 8,18 mp-s időeredménnyel.

A keszthelyi Demeter Klaudia a MASZ meghívásos versenyén 60 m gáton 8,83 mp-s egyéni csúccsal ötödik lett.