Olvasó

2010.08.03. 18:41

Bükk Maraton kanizsai hegyikerékpárosokkal

Augusztus elsején az Eger melletti Felsőtárkányon rendezett Bükk Maratonon a több mint 1000 résztvevő között az NTE1866 Hegyikerékpáros szakosztálya is képviseltette magát négy versenyzővel, akik mindannyian 37 km-es távon indultak.

Az Olvasó

A csodálatos környezetben zajló verseny terepe máskor kerékpárral nem bejárható, erre a verseny ideje alatt volt csak engedély. Az időjárás szombaton sárossá tette a pályát, ám a vasárnap induló futamra már  tekerhetővé vált az útvonal, melynek legmagasabb pontja  700 m tengerszint feletti magasságon volt.

A felfelé jó erőnlétet, lefelé jó fékeket és nagy koncentrációt igénylő pályán minden versenyző baleset nélkül ment végig.

Eredmények korosztályonként:

Felnőtt férfi kategória (közel 500 versenyzővel)

Kőmíves Károly
Helyezés:  28
Rajtszám: R627
Időeredmény: 01:50:38
Hátrány az első befutóhoz: 00:22:01 (22 perc)

Hátrány a korosztályában befutó első helyezetthez: 00:22:20

A helyezésekkel mindenki elégedett volt, jó teljesítményt nyújtott minden versenyző- írja Szentes Gábor, hozzátéve: szakosztályuk továbbra is szívesen fogadja azok jelentkezését,  akik szívesen kerékpároznak rossz úton, de jó levegőn.

Képek és további részletek a versenyről itt!