Nagykanizsa

2007.10.05. 02:28

Diákparlamenti képviselő lett

Letenye (kv) - Az Andrássy Gyula Általános Iskola 7. b-s tanulója, Böjti Flóra képviseli a letenyei kistérséget az Orszá- gos Diákparlamentben.

Szalabán Attila

Böjti Flóra negyedikesként került be a letenyei iskola diákönkormányzatába (DÖK), ahol biztos jól tevékenykedett, hiszen hetedikesként elnökké választották a társai. - Úgy érzem, hogy jól működik nálunk a DÖK, egyre több programot tudunk rendezni - vélekedett Flóra, aki szerint az iskola anyagi támogatására is támaszkodhatnak. - Nagyon jó, hogy sok lehetőséget kapunk DÖK-programok szervezésére, s örülünk a tanárok, a minket dicsérő igazgatónő és a diáktársak pozitív visszajelzéseinek. Flóráék főleg sport és kézműves programokat szerveznek, s a gyereknapjuk (ugrálóvárral, tűzoltó bemutatóval és élő csocsóval) is sikert aratott. A véleményekre alapozva szeretnék továbbfejleszteni az iskolaújságot, s elérni, hogy több tanulót bevonjanak a közösségi életbe.- A minapi kistérségi diákparlamenten az iskolánkban körbevezettem a muraszemenyeieket, akik elmondták: a zord külső meleg belsőt takar - folytatta Flóra. - Mi is így véljük, hiszen nagyon szeretjük az iskolánkat, ahol a tanuláshoz és a szabadidő hasznos eltöltéséhez is jó körülményeket biztosítanak. Májusban a letenyei kistérség diákjainak szerveztek nálunk kézműves programokat, hogy jobban megismerjük egymást. A letenyei kistérségi diákparlamenten nyolc iskola diákjai tájékoztatták egymást intézményükről és munkájukról, bebizonyítva: gyerekek is érthetnek komoly témákhoz (esélyegyenlőség, diákjogok gyakorlata). A résztvevők akarata szerint Flóra lesz a küldöttjük az október 28-30-án esedékes 600 fős Országos Diákparlamentben, így ő képviseli a kistérséget. - Szívesen beszélnék ott az esélyegyenlőségről, hangsúlyozva: nem lehet megkülönböztetést tenni a bőrszín és az otthonról hozott szokások miatt - mondta Flóra, aki szerint a roma tanulókat érdemes lenne bevonni a közösségi életbe.

Ezek is érdekelhetik