2012.04.05. 07:50

Végig küzdöttek Szegeden: a ZTE KK izgalmassá tette a hajrát is

Szeged - A fértfi kosárlabda NB I A-csoport alapszakaszának zárófordulóját rendezték meg tegnap. A Zalakerámia-ZTE KK Szegeden lépett pályára, tartalékosan, ám dicséretesen küzdve végül vereséggel zárt.

Zalai Hírlap

Szeged, 800 néző. Jv.: Kapitány, Kiss L., Márton.

Szedeák: Drahos (-), Kiss Zs. (12/12), Levy (21), Ivosev (24), Dukic (10/3). Csere: Molnár M. (2), Vida (-), Tanács (13), Csorvási L. (1), Nyilas (8). Edző: Fodor Péter.

ZTE KK: Vertetics (6/3), Gáspár (16), Whitworth (18/6), Henderson (25/3), Tóth G. (8). Csere: Kinter (4), Bödör (-). Edző: Heinrich Róbert.

Az alapszakasz utolsó mérkőzésére tartalékosan állt ki a ZTE KK, ugyanis a sérült Kertész mellé betegség miatt Baki és Kelley is feliratkozott a hiányzók listájára. Ebben a helyzetben a Szeged úgy tűnt, könnyed sikert ér el (6. p.: 17-7), azonban innentől a zalaiak védekezése összeszedettebbé vált. Hazai oldalon megkezdődtek a cserék, a Szeged is elkezdett hibázni, a ZTE pedig a 15. percben 31-26-ra felzárkózott.

A második játékrészre alaposan feljavult a zalaiak játéka, különösképp Henderson eredményessége révén 17 pontos hátrányból 64-59-re újra feljött. Az egerszegiek szinte hat emberrel is nagyot küzdöttek, a 38. percben 79-71 volt az állás, azonban a Szeged visszaverte ezt a támadást is és nyert. A Zalakerámia-ZTE KK mostantól a Jászberény elleni, a bent maradásért kiírt osztályozóra készülhet.

Heinrich Róbert: Újból nem sikerült, de nagyon hajtottunk. Voltak gyengébb és jobb periódusaink, minden tiszteletem a játékosoké.

Online tudósításunk a mérkőzésről ITT!

A további eredmények: Albacomp-Szolnok 78-71, Jászberény-Körmend 71-82, Debrecen-Paks 92-101, Kaposvár-Kecskemét 62-59, Nyíregyháza-Falco 92-105, Sopron-PVSK 90-75.