Kosárlabda

2011.01.12. 21:19

Hozta a kötelezőt a ZTE Salgótarjánban

A Zalakerámia ZTE KK hétközi mérkőzésén magabiztosan begyűjtötte a győzelmet, Völgyi mester minden játékosának bizalmat szavazott, és ezúttal a kispadról beszállók is sokat tettek hozzá a csapat teljesítményéhez. Folytatás szombaton otthon a PVSK Pannonpower ellen.

Urbanics Pál

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Zalakerámia ZTE KK 63-95 (8-32, 9-22, 18-21, 28-20)

Salgótarján, Városi Sportcsarnok. Jv.: Kapitány G., Márton L., Maár G. (Várhalmi)

Salgótarján: Kocsis (8), Sebők (2), Kiss (6/3), Koma (10), Vavra (20). Csere: Szabó (17/9), Volzovár (-)

ZTE: L. Williams (11/9), Vojvoda (16/6), Kámán (9/3), K. Wilson (5/3), Tóth Á. (10). Csere: Vertetics (12/6), Tóth G. (10/3), Gáspár (9/3), Bödör (5/3), Baki (4), Délity (4), Kerkai.

A mérkőzés érdekessége lehet, hogy a Salgótarján kispadján nem más ül, mint az a Kovács Nándor, aki sokáig a kanizsai kosárlabdában ért el sikereket. Nagyon kevesen látogattak ki a salgótarjáni sportcsarnokba, kb 100 ember lézeng a lelátón. Ami örömteli, hogy Zalaegerszegről is elkísérték csapatukat páran, egészen pontosan 3 lelkes, nagyhangú zalai szurkoló tette tiszteletét a mérkőzésen.

További eredmények:
Falco-Szova KC Szombathely - Albacomp 81-85 (17-18, 20-14, 25-32, 19-21)Kaposvári KK-Atomerőmű SE 101-84 (21-16, 22-25, 32-20, 26-23)
Pécsi VSK-PANNONPOWER - Dél Konstrukt-SZTE-Szedeák 104-84 (25-20, 29-20, 28-18, 22-26)
Marso-Vagép NYKK - Factum Sport Debrecen 105-81 (27-14, 24-26, 29-19, 25-22)
T.O.M.Controll-Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj 70-80 (20-16, 22-25, 15-19, 13-20)

Összefoglaló a meccsről itt!

4. negyed:

10. perc: Újra Délity adja el, majd Szabó triplájával már 60-95. Délittyel szemben ugyanő szabálytalan, oldalról jöhet a ZTE. Labdavesztés után Szabó kosarával: 62-95. A végét elszórakozza a vendégcsapat, újabb labdavesztés, majd Kocsis büntetői következnek, amiből egyet értékesít is: 63-95. Ez marad a vége. Győzött a Zalakerámia ZTE KK.

9. perc:  Kiss triplája után már 51-95-re módosul az állás. Újra ő a pontszerző: 53-95. Tóth Gergely távolija nem  akad be. Vavra dobhat büntetőket, miután megvan az 5 csapat-fault. Mindkettő jó: 55-95. Időkérés. 1 perc 14 mp alatt 5 pontot kéne dobni, hogy meglegyen a 100. Délitytől szerez labdát Vavra, akinek újabb kosarával: 57-95.

8. perc: Bödör hint egy triplát: 45-93. Vavrával szemben Délity szabálytalan, oldalról jöhet a Salgótarján. A hazai közönség még most is űzi-hajta kedvenceit, és nagyon örül Szabó triplájának: 48-93. Ezt az örömöt próbálja lehűteni egy szép megmozdulással: 48-95.

7. perc: Sebők szépen verekedi be magát ziccerbe, de kihagyja azt, majd Gáspáré a ZTE 90. pontja: 42-90. Vavrával szemben Tóth Gergely szabálytalan, a kosár jó, plusz még egy büntető. Gáspár helyén Kerkai Ákos. A büntető után: 45-90.

6. perc: Támadásban a  hazaiak, Kocsis dobása szédül le a gyűrűről, majd Bödört szereli szépen Kiss, oldalról jöhet a ZTE. Tóth Gergely hármasa hibátlan: 42-88. Az ellentámadásnál Kocsis közelről is hibázni tud, így újra a ZTE-nél a labda és a lehetőség, Baki azonban pontatlanul céloz.

5. perc: Tóth Gergely horogdobása rövid, Vavráé a lepattanó, aki távolról próbálkozik, eredménytelenül. Vertetics helyén Baki. Gáspár hármasa nem jó. Tóth Gergely megy a lepattanóért, vele szemben szabálytalankodnak. Büntetők következnek. Csak az egyiket dobja be: 42-85.

4. perc: 7 perccel a vége előtt csak az lehet a kérdés, hogy a ZTE eléri-e a 100 pontot. Kiss szépen forgatja be emberét, de nem tudja bedobni. A ZTE-nél Gáspár eredményes, de rálép a vonalra, így csak kettőt ér: 40-84. Koma két ember között dob kosarat: 42-84. Vertetics szerzi vissza Délity labdáját.

3. perc: Kocsis szép betörése után szépít: 40-82. Vertetics most kihagyja a távolit. Sebők közelről próbálkozik, neki onnan sem sikerül. Az ellentámadásnál Bödör passza túl hosszú Délitynek. Időkérés.

2. perc: Ez Vertetics mérkőzése, újabb triplájával: 38-78. Koma próbálkozik közelről, nem jó, Bödöré a lepattanó. Vertetics bejátszása után Tóth Gergely eredményes: 38-80. Sebők elhamarkodott dobása után a lepattanó Tóthé, a kosár pedig Gáspáré: 38-82.

1. perc: Folytatódik a meccs. Sebők dobhat büntetőket. Az egyiket dobja be: 36-75. Gáspár szépen lép emberétől, de nem tudja bevágni. Nem úgy Szabó, aki ismét szép kosarat dob: 38-75.

3. negyed:

10. perc: Délity távolija most nem akad be, ellenben Koma szép kosarat dob Délity személyi hibájával együtt, így büntetőt is dobhat. Ez is jó: 35-70. Vertetics betörése után Tóth Gergely a pontszerző: 35-72. Koma kiszorított helyzetből nem tud betalálni, Vertetics utolsó pillanatos triplájával: 35-75. Így 40 pont a 3. negyed végén a különbség.

9. perc: Délity szép kosarával ismét 40 pont a különbség: 30-70. Komától Délity szerez labdát, majd Bakitól Sebők, utóbbi hármasa nem jó, Vavráé a lepattanó, és ő dob kosarat: 32-70.

8. perc: Délity is érkezik hamarosan... Bödör kihagyott középtávolija után a labda hazai játékost érintve hagyja el a játékteret, így a ZTE tovább támadhat. Gáspár helyén Délity. Bödörrel szemben szabálytalankodik Kiss, így előbbi büntetőzhet. Egyik se megy be. Ismét Kocsis talál be, Baki személyije után még büntetőt is dobhat. Ez is jó. 30-68. Vertetics szépen lépett ki a védők közül, de a ziccert sajnos kihagyja. Kiss is hibáz, Kocsis üt oda Verteticsnek, oldalról jöhet a ZTE.

7. perc: Baki tör be, és szerez szép kosarat: 26-68. Tóth Gergely szerez labdát, újra támadhat a bajnok, akinél már csak a cserepad játszik. Baki hármasa kicsit hosszú. Újra támadhat az SKSE. Gáspár hibája után Sebők dobhat büntetőket, egyet értékesít: 27-68.

6. perc: Vertetics homálya után, Kocsis kezében a labda, aki ugyancsak távolról próbálkozik, de kimarad. Bödör horogdobása után 24-66-ra módosul az állás. Időkérés a hazaiaknál. Szabó kiszorított helyzetből, hátravetődve szép kosarat dob: 26-66.

5. perc: Bödör is pályára lép, Tóth Ádám helyére érkezik. Vavra ellen szabálytalankodik Tóth Gergely, a sértett egyik büntetőjét bedobja: 22-62. Baki szép egyéni akciója után 64-22-re módosítja az állást, Gáspár szerez labdát, de Baki kihagyja a ziccert. Az ellentámadásból Vavra dob kosarat: 24-64.

4. perc: Gáspár szépen ugrasztja el Sebőköt, de dobása pontatlan. A hazaiak támadhatnak, akik elszórakozzák, majd Gáspár hagy ki ziccert. Nem úgy Vojvoda, aki egy labdaszerzés után bedobja a ZTE 60. pontját: 21-60. Az ő helyére érkezik Baki. Gáspár szerez labdát Sebőktől, majd Tóth Gergely zsákol: 21-62. Már 41 pont a ZTE előnye.

3. perc: Eladja a labdát a hazai csapat, majd Tóth Gergelytől szerez ugyancsak labdát Szabó, végigrohan a pályán, és kosárral fejezi be, ráadásul Vertetics szabálytalankodik vele, büntetőt is dobhat. Ez nem jó. Az állás: 21-58.

2. perc: Vavra szerencsétlenkedi ráa gyűrűre a labdát, nem jó, majd Gáspár hibázza el távoli kísérletét. Tóth Ádám begyűjti 3. hibáját, oldalról jöhet a hazai csapat. Kocsis középtávolija kicsit hosszú, ismét támadhat a ZTE, amely aboszúlt pihentetheti meghatározó játékosait. Bár Vojvoda még fenn van, dob is egy szép kosarat: 19-58.

1. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Salgótraján hozza fel a labdát. Koma dobása ugyan még nem jó, de a lepattanó Vavráé, ez már a 9. lepattanója volt, és kosarat is dob belőle: 19-54. Vertetics válasza egy dupla formájában érkezik: 19-56. Most Vertetics üt oda Szabónak, oldalról jöhet az SKSE, akik láthatóan továbbra is szenvednek minden egyes támadásnál.

2. negyed:

10. perc: Vavra szerencsétlenkedi el a ziccert, majd Gáspár hint egy triplát: 17-54. Tóth Ádám áll vissza Wilson helyére. Kocsis hármasa rövid, de a labda Baki kezéről megy ki, így a hazaiak támadhatnak. Ismét egy elhibázott hazai kísérlet, ezzel vége az 1. félidőnek: 17-54.

9. perc: Gáspár sem tud betalálni távolról. Sebők egyéni akcióját nem kíséri siker. Baki középtávolija ismét kicsit pontatlan. Komát szereli Vertetics, ők egyébként tavaly még egy csapatban kosaraztak Kanizsán. Vertetics újabb ziccerével: 17-51.

8. perc: Szabó dobása rövid, majd Sebők szabálytalansága után a ZTE jöhet oldalról. Időkérés. Vertetics büntetőivel folytatódik a mérkőzés, időközben kiderült, megvan az 5 csapathiba. Vertetics mindkettőt kihagyja, de szép betörése után kijavítja a bizonyítványt: 17-49. Vavra hármasa rövid.

7. perc: Gáspár dobása kicsit elhamarkodott, így ismét a Salgótarjánnál a lehetőség, ugyanő szabálytalankodik Komával, aki büntetőket dobhat. Mindkettő benn van: 17-44. Wilson válasza nem késik: 17-47 hárompontosa után.

6. perc: Vojvoda hárompontosa ugyan lecsorog, de a lepattanó Wilsoné, aki szépen teszi vissza a labdát, és büntetőt is dobhat. Az nem jó, de a ZTE visszaszerzi a lepattanót. Az állás 15-42. Gáspár is a pályán. Baki dob röviden, de Vertetics ismét visszaszerzi a lepattanót. Baki ismét a sarokból, itt már nincs lepattanó, a hazaiak támadhatnak, Kocsis ponttal fejezi be az akciót: 15-44.

5. perc: Koma támadóhibája után a ZTE támadhat. Egy szép Vertetics-Tóth Gergely 2-2 után utóbbi kihagyja a ziccert, a hazaiak faraghatnak hátrányukból. Koma szép dobásával sikerül is: 13-42.

4. perc: Kiss elhibázott dobása után Bakié a lepattanó. Tóth Gergely hármasa a sarokból nem jó, támadásban a hazaiak. Kiss óriási homálya után támad a ZTE. Tóth Ádám helyett Wilson a pályán. Vertetics dobása lepattan a gyűrűről, a labdát viszont visszaszerzi Vojvoda, de Tóth Gergely is kihagyja.

3. perc: Baki szerez labdát az ellentámadásnál, bejátszása után Vojvoda a pontszerző: 11-42. Újabb labdaeladás a hazaiaknál. Vertetics is pályán, Williams helyett. Baki hármasa nagyon rövid, nem volt kijátszott akció, de muszáj volt eldobnia.

2. perc: Williams könnyű kosara után már 8-37 az állás, a hazaiak támadásban nagyon görcsösen játszanak, megpróbálják átdobni az egerszegieket, de ez nagyon ritkán sikerült. Vojvoda újabb hármpontosával már 30 fölött a különbség: 8-40. Most láthattunk egy szép hazai kosarat, szerzője Szabó: 11-40. Tóth Ádámmal szemben szabálytalankodik Vavra, a zalai center dobhat büntetőket. Egyiket sem dobja be, marad az eredmény.

1. perc: Pályán Baki és Tóth Gergely. Wilson és Kámán pihen. Vojvoda hárompontosával 8-35. Nagyon szépen játszották meg a fiatal magyar játékost.

A két csapat között hatalmas tudáskülönbség van, a gyér számú hazai közönség csendben figyeli az eseményeket. Nem úgy a vendégszektor, akik időközben további tagokkal bővültek. Egerszegi szurkolástól hangos a salgótarjáni sportcsarnok.

1. negyed:

10. perc: Vavra próbálkozik, kihagyja, Williams passza után Tóth Ádám nem: 7-30. Williams szerez labdát, majd szép játék után Vojvoda a pontszerző: 7-32. Nincs egy súlycsoportban a két csapat. Tóth Ádámnak megszületett a második hibája, oldalról jöhet a Salgótarján, akik nagyon szenvednek minden támadásnál. Most Williamsé a hiba, Kissel szemben szabálytalankodott. A büntetők közül utóbbi egyet dob csak be: a negyed vége 8-32.

9. perc: Vavra homálya után újra a ZTE támadhat, majd Vojvoda bejátszása után Kámán dob kosarat: 7-28.

8. perc: Labdaszerzés, majd Vojvoda zsákol: 7-23. Koma megcsinálja a nehezebbet, lerázza védőjét, azonban a ziccert nem tudja bedobni. Kámán triplájával 7-26.

7. perc: Ismét Vavra eredményes, Tóth Ádám kezét dobta át: 7-16. Williams harmadik triplájával már 7-19. Kiss dobása nem jó, majd Kámán dob egy laza duplát: 7-21.

6. perc: Williams újabb hármasával már 5-14 az állás, majd Kámán szerez labdát és Tóth Ádám zsákol elképesztő erővel: 5-16. A hazaiak időt kérnek. Nagyon jól kezdett a vendégcsapat. Sebők hozza fel a labdát. Vele szemben szabálytalankodik Williams.

5. perc: Tűzijáték alakul ki a ZTE palánkja alatt, de a hazaiak sehogy sem találnak be. Vavra forgatja be emberét a palánk alatt, és dob szép kosarat: 5-9. Labdát veszít a ZTE, azonban a Salgótarján is elkapkodja, így nem lett pont a vége. Kámán passza után Tóth megszerzi a ZTE 11. pontját: 5-11.

4. perc: Wilson dobása után Tóth Ádám teszi vissza a labdát a gyűrűbe: 3-7. Vavra adja el, majd egy gyors támadás után Kámán kosarával már 3-9 az állás.

3. perc: Williams hármasával 5-2-re vezet a ZTE. Az ellentámadásnál Vavra tör be, sikertelenül, majd Komával szemben szabálytalankodik Tóth Ádám, így büntetők következnek. Csak az egyik jó: 3-5.

2. perc: Kocsis próbálkozik távolról, nem jó, újra a ZTE-nél a labda. Wilson hárompontosa kicsit rövid, pedig Tóth nagyon jól játszotta tisztára az amerikai játékost. A Salgótarján első kosarát Vavra szerzi közelről: 2-2.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a ZTE hozza el a labdát. A mérkőzés első pontját Tóth Ádám szerzi: 0-2. Az ellentámadásnál Vavra eladja a labdát, újra a vendégek támadhatnak. Vojvoda a sarokból kihagyja a triplát, a lepattanó Komáé.