2010.02.03. 14:29

Meg kellett izzadnia a Kanizsa KK-nak a győzelemért

Nagykanizsa - A Fehérvár KC ellen aratott győzelmével megőrizte hazai veretlenségét a tabellán harmadik helyezett Kanizsa KK az NB I B-s férfi kosárlabda-bajnokságban.

Benedek Bálint

Kanizsa: Kasza (6), Vertetics (7), Beck (3), Hoffmann (18), Koma (31). Csere: Stárics (3), Sági (9/6), Zsámár (7). Edző: Kovács Nándor.

Lendületesen kezdte a mérkőzést a kanizsai gárda, különösen Koma volt elemében, aki még látványos zsákolásokkal is szórakoztatta a szurkolókat. A folytatásban aztán már Kasza közeli találatait tapsolták a nézők (13. p.: 31-19). Később a vendégek is magukhoz tértek, s távolról pontosan célozva hamar utolérték a kapkodó gépgyáriakat (18. p.: 34-30). Hoffmannék aztán a maradék két percben ritmust váltottak, így jelentősebb különbséggel vonulhattak a szünetre.

A fordulást követően sem hagyott alább Koma lelkesedése, aki a jó napot kifogó Hoffmannal együtt meggyőzőnek látszó 17 pontos előnyt gyűjtött össze (25. p.: 54-37). Viszont a szívós, s néhány poszton a dél-zalai játékosoknál is fél fejjel magasabb székesfehérváriak hárompontosokkal felzárkóztak (30. p.: 60-51). A befejező játékrész elején Vertetics szemfüles labdaszerzése aratott osztatlan sikert. A 38. percben 80-68 volt az állás. Ekkor azonban a figyelmetlenségeknek, s a fegyelmezetlen játéknak köszönhetően újból a vendégek pillanatai következtek (40. p.: 82-80). Az utolsó másodpercekben a székesfehérváriak is hibáztak, így Hoffmann pontos büntetőivel megszerezte a győzelmet a hazai együttes.

Jók: Koma, Hoffmann.

Kovács Nándor: Bár nehezen, de nyertünk, most a siker volt a legfontosabb.