Labdarúgó NB III. Nyugati csoport

2022.11.23. 09:17

Gól és pont nélkül a zalai csapatok

A labdarúgó NB III. Nyugati csoportjában rendhagyó módon szombaton játszották le a teljes 18. fordulót. Melyben zalai részről nemhogy pont, de még gól sem született.

Tatabányán a kanizsai Szökrönyös Dániel (jobbra) sem volt olyan lendületes, mint itthon a Komárom ellen

Fotó: Szakony Attila / Zalai Hírlap

Fehérvár FC II.–Technoroll Teskánd KSE 4-0 (1-0)
Székesfehérvár. Jv.: Molnár.
Teskánd: Pergel D. – Bailo (Molnár A., 81.), Simonfalvi, Szinay, Pergel B., Hetesi, Lórántfy (Vincze, 71.), Bontó (Bedő, 63.), Bolla (Őr, 81.), Szabó M., Bekő (Potyi, 71.). Edző: Pergel Attila.
Gólszerzők: Vintonji (43., 53., 78.), Horváth B. (46.).

Szervezetten és bátran játszott a vendégcsapat, mely szünetig számos helyzetet alakított és hagyott ki. A játékrész végén szerencsés góllal vezetett a Fehérvár, mely fordulás után rögtön megduplázta előnyét. Ettől kezdve a hazaiak átvették az irányítást, és meddő zalai próbálkozások közepette két gyors ellencsapással lezárták a meccset.

Pergel Attila: Második fél­idei játékával megérdemelten nyert a hazai csapat, szünet előtt viszont mi is jól teljesítettünk, gólokat lőhettünk volna.

ZTE FC II.–Puskás II. 0-6 (0-2)
Zalaegerszeg. Jv.: Maml.
ZTE II.: Sinkó – Bolla, Dóczi, Király (Péterfi, 75.), Ko­szov­csuk (Vert, 65.), Bedő (Dobos, 83.), Fábián (Baloteli, 75.), Papp, Kryvotsiuk, Kámi, Györe (Jóna, 65.). Edző: Koller Zoltán.
G.: Bolla (öngól, 30.), Magasföldi (39.), Dusinszki (54.), Vizler (59.), Kicsun (63.), Szabó V. (75.).

Az első 30 percben egyenlő erők küzdelme zajlott, melyben mindkét oldalon adódtak lehetőségek. A ZTE hátrányba kerülve is próbált kezdeményezni, ám továbbra is csak helyzetekig jutott. Fordulás után 10 perc alatt három felcsúti gól esett, s az eredmény alakulásához nagyban hozzájárultak a kezdőben és csereként is fiatal újoncot avató hazaiak hibái.

Koller Zoltán: A végeredmény rendkívül túlzó, azért alakult így, mert mi kihagytuk a helyzeteinket, az ellenfélnek pedig könnyű gólokat ajándékoztunk.

Tatabánya SC–FC Nagykanizsa 3-0 (1-0)
Grosics-stadion. Jv.: Móri.
FCN: Hajagos – Szabó P., Kószás, Szanyi, Varga D. – Kretz (Béli, a szünetben), Godzsajev, Kondor (Kovács Gy., 76.) – Szilágyi, Szökrönyös D. – Pleszkán (János, 60.). Edző: Gombos Zsolt.
G.: Árvai (4.), Szegleti (11-esből, 69.), Kovács I. (88.).

A 14 mérkőzés óta veretlen, ráadásul hétmeccses győzelmi szériában lévő éllovas házigazda gyors helyzettel, majd góllal nyitott, amit szünetig kiegyenlített játék követett. Fordulás után férfias küzdelem zajlott, a vendégek próbáltak kezdeményezni, de az elmúlt fordulók eredményes játéka után most nem nagyon jutottak el gólhelyzetig sem. A hazaiak jogos büntetőből eldöntötték a meccset, a harmadik tatabányai találat pedig már csak ráadás volt.

Gombos Zsolt: Az első fél­időt a hazaiak lesgyanús gólját leszámítva kontrolláltuk, de a kapura nem voltunk veszélyesek. A második 45 perc nagyon nem tetszett, az ellenfél a játék minden elemében felülmúlt bennünket, és megérdemelten nyert. Messze van még, hogy a dobogónál merészebb álmokat szőhessünk.

További eredmények: Csorna–ETO Akadémia 1-2, Budaörs–III. Ker. 1-1, Kaposvár–Kelen 2-2, Balatonfüred–Zsámbék 2-1, Komárom–Veszprém 0-4, Bicske–Érd 0-4, Mór–Gyirmót II. 0-4. VA