Balatonbogláron rendezték

2022.04.26. 07:00

Zalai érmek a sprint távú duatlon ob-n

Balatonbogláron rendezték meg a közelmúltban a sprint távú duatlon országos bajnokságot, melyen több zalai vonatkozású siker is született.

Korpics Attila és dr. Czigány Róbert kerék a keréken Fotó: Zalatriatlon

Fotó: Tamas Istvan

A megyeszékhelyi Zalatriatlon versenyzője, Korpics Attila 57:13 perc alatt teljesítette a távot (5 kilométer futás, 20 km kerékpározás, 2,5 km futás), amely csupán 13 másodperccel volt rosszabb a Senior2 kategóriában győztes, egykori sydney-i olimpikon Kuttor Csaba eredményénél és bajnoki ezüstérmet ért. A nagykanizsai (de a bajai Mogyi SE színeiben versenyző) dr. Cigány Róbert 57:08 perc alatt érkezett célba, amivel a Senior3 kategóriában ezüstérmet szerzett, az „öregfiúk” abszolút értékelésében pedig sikerült elcsípnie a dobogó harmadik fokát. További zalai vonatkozás, hogy a férfiaknál a zalaegerszegi születésű Bicsák Bence (Pécsi SN Zrt., 49:24), a tavalyi tokiói olimpia hetedik helyezettje nyerte az ob-t.