úszás

2021.10.28. 19:19

Nett Vivien két bronzérmet szerzett az ob-n

A VII. Hosszútávúszó Medencés Országos Bajnokságot Szegeden rendezték meg, ahol a mezőny tagjai nemcsak a bajnoki helyezésekért, de a közelgő világversenyek kvalifikációjáért is harcoltak.

Nett Vivien elégedett lehet, hiszen két érmet is szerzett az ob-n

Forrás: Zalai Hírlap

A viadalon a Zalaco-Zalaegerszegi Úszó Klub hatfős csapattal képviselte a megyeszékhelyi úszósportot, és – a ZÚK versenyzőitől megszokott módon – ezúttal sem tértek haza üres kézzel a versenyzők.

Fotó: Zalai Hírlap

A csapat a versenyév jelen időszakának megfelelően jól teljesített, és Horváth Csaba vezetőedző elvárásainak megfelelőek lettek az eredmények. A legjobb eredmény Nett Vivien nevéhez fűződik, aki dobogós helyezést ért el. Méghozzá két versenyszámban is, hiszen a 14-15 évesek korcsoportjában 1500 méteren (17:32,48) és 5000 méteren (1:00:03,10) is a dobogó 3. helyére állhatott fel. Ugyanitt 500 méteren Scheffer Eszter 18:31,33 perccel a 15. helyen végzett.

A 12-13 évesek között Nagy Napsugár érte el a legjobb egerszegi helyezést. Ő a 3000 méteres úszásban az 5. helyet szerezte meg 36:57,84 perccel. Ebben a számban Aouich Meryem fért még be az első húszba, ő 38:53,05 perccel a 16. helyen zárt, Paksa Borbála 22., Németh Luca 33. lett.