mozgás!

2021.06.27. 09:00

Elkezdődött a szezon a hegyikerékpárosok számára is

A Green Zone-ZKSE versenyzőit az első viadalokon szélsőséges időjárási körülmények fogadták.

A magyar kupa 1. fordulójában, Törökbálinton a többnapos eső és a sár jelentett kihívást a kerékpárosoknak, köztük sok olyan egerszegi fiatalnak, akinek ez volt az első versenye pályafutása során. A ZKSE versenyzői végül kilenc éremmel zárták a viadalt, Bruchner Regina, Szücs Borbála és Horváth Szabolcs is a dobogó lefelső fokára állhatott fel, emellett három 2. és három 3. helyet is szereztek az egerszegeiek. A Nagykovácsi térségében lebonyolított mountain bike maratoni ob-n aztán már a forrósággal és a porral kellett küzdeni a táv és a 2000 méter szintemelkedés mellett. A legjobban Bruchner Regina szerepelt, aki 2. lett, míg Kálmán Dániel Ákos 3. helyet szerzett. A Green Zone-ZKSE válogatottja, Bruchner Regina pedig a nemzeti csapattal Csehországban is versenyzett már. A Zadov térségében megrendezett világkupaszintű erőpróbán első éves U17-esként állt rajthoz, és az előkelő hetedik helyen végzett.