Női kosárlabda NB I A-csoport

2019.09.28. 20:19

A ZTE NKK kikapott Szekszárdon

A női kosárlabda NB I A-csoport 2019-2020. évi bajnokság nyitányán a tavalyi bronzérmes ZTE NKK a KSC Szekszárd vendége volt, a tolnaiak biztosan nyertek.

A két csapat a szeptemberi Göcsej Kupán is összecsapott, akkor a Szekszárd nyert (képünk ezen a meccsen készült) és a bajnoki nyitányon is Fotó: Jóna István

Atomerőmű KSC Szekszárd – ZTE NKK 89-62 (16-20, 29-15, 20-12, 24-15)

Szekszárd, 800 néző. Jv.: Kapitány, Rácz, Vida.

Szekszárd: Studer Á. 16/6, Dojkic 20/6, Vincze 2, Ruzickova 15, Kiss V. 2. Csere: Marshall 15, McCall 11, Bálint R. 5/3, Miklós N., Theodoreán 3/3. Vezetőedző: Zeljko Djokic.

ZTE NKK: Nagy D. 11/9, Kovács G. 7/3, Burkholder 13, Hayes 16, Horti 4. Csere: Ndiba 9, Kuttor, Horváth F., Delic 2, Dömötör. Vezetőedző: Molnár József.

Az első negyedben a Szekszárd jutott kisebb előnyhöz, de a ZTE NKK fordított és ez kitartott az első etap végéig. A második tíz perc elején átvette a vezetést a tolnai csapat, nem lépett el nagyobb különbséggel, azonban a félidő hajrájában már igen (45-35).

A folytatásban is a szekszárdiak akarata érvényesült, amely állandósította vezetését (25. p.: 54-41). Az utolsó negyedet is hasonló előnyből várta a házigazda (65-47) és nem engedte ki a kezéből a győzelmet, amit magabiztosan szerzett meg.