Betlehem Dávid egy csúcsot is megdöntött

2019.05.09. 18:46

Remek zalai eredmények születtek a békéscsabai hosszútávúszó ob-n

Az egerszegi EuropTec-ZÚK úszói is ott voltak Békéscsabán a nyílt medencés hosszú távú országos bajnokságon, ahonnan értékes érmekkel tértek haza, Betlehem Dávid évjáratos magyar csúcsot is döntött.

Betlehem Dávid és edzője, Horváth Csaba

Fotó: ZÚK

Az EuropTec-ZÚK versenyzői nagy létszámban indultak, és jó eredményeket értek el. Az első versenyszám a 10 kilométeres leány gyorsúszás volt, melyben a zalaegerszegiek Betlehem Dorka révén voltak érintettek. Az U18–19-es korcsoportban indult egerszegi úszó gyakran edz öccsével, a szintén remek nyílt vízi úszó Dáviddal, azonban az ob-n komoly ellenfelekkel leúszni a 200 hosszt embert próbáló feladat. Betlehem Dorka remekül versenyzett, és 2:06:18,33 órás idejével bronz­érmet szerzett, valamint nagyon értékes bajnoki pontokat.

Fotó: ZÚK

A ZÚK versenyzői közül az U12–13-as korosztályban többen is rajthoz álltak 3000 m-en, s noha nem sikerült dobogóközelben végezniük, ám az időeredményeik biztatók. Ezt követően az 1500 méteres távok következtek, és ismét a Betlehem testvéreknek köszönhetően két érmet nyert az EuropTec-ZÚK. Betlehem Dávid az U16–17-es korosztályban 15:47,69 perces idővel aranyérmes, Betlehem Dorka pedig 18:30,15-es idővel ezüstérmes lett. A 14–15 évesek között Gergye Milán a 8. (17:22,58), a 10–11 éves lányok között Paksa Borbála a 6. helyet (20:11:82), Nagy Napsugár pedig a 8. helyet (20:37,12) szerezte meg.

Betlehem Dorka
Fotó: ZÚK

Az országos bajnokság harmadik versenynapjára maradt az 5 kilométeres táv. Betlehem Dávid az U16–17 évesek között, Gergye Milán és Molnár Noel az U14–15-ös korosztályban állt rajthoz. Horváth Csaba vezetőedző természetesen Dávidtól várta és kapta is az érmes helyezést, sőt a legfényesebbet! A tavalyi nyílt vízi serdülő országos bajnok ezúttal is jól versenyzett, és a 100 hosszot kitevő 5000 métert egy órán belül teljesítve (54:03,05 perc) állhatott a dobogó legfelső fokára. Eredménye ezenkívül új évjáratos országos csúcs, amely a legutóbbi felnőtt magyar bajnokságon is dobogót ért volna. Ugyanezt a távot Gergye Milánnak is sikerült egy órán belül teljesíteni (58:08,05) számára ez az 5. helyezésre volt elég.

Horváth Csaba vezetőedző elégedett volt tanítványai szereplésével, sokuknak ugyanis ez volt az első olyan viadala, ahol versenykörülmények között 400 méternél többet kellett úszniuk.