Diáksport

2018.04.06. 17:24

Debrecenben és Hódmezővásárhelyen is kitettek magukért a zalai úszók

A debreceni, 120. felnőtt magyar országos úszóbajnokság legfontosabb zalai eredményeiről korábban beszámoltunk. Ám az ob-n akadtak további jobb zalai helyezések is - illetve a nemrég lezajlott országos diákolimpiáról is érmekkel tértek haza úszóink.

Diákolimpiai bajnok keszthelyi gyorsváltó; Fotó: Kiscápák

Kezdjük előbb a legfontosabb eredményekkel, melyekről részben már írtunk.

A kanizsai Dél-zalai Vízmű SE úszói közül az olimpikon Molnár Flóra két éremmel zárt Debrecenben: megnyerte az 50 méteres pillangóúszást (26,82), 50 m gyorson pedig ezüstérmes lett (26,10). Klubtársa, Varga Dominika utóbbi számban nyolcadikként zárt (26,71). Varga Dominika 50 m pillangón a B-döntőt nyerte (28,20).

A Vízmű SE 4x100 méteres női gyorsváltója (Varga D., Kantó Loretta, Kálovics Noémi, Molnár) 3:54,35 perccel a nagyszerű, 6. helyen zárt. Molnár Flóra az ob-n betegséggel küzdött, így a zárónapon visszalépett az 50 m-es mellúszásban és vissza is utazott már az Egyesült Államokba, ahol egyetemi tanulmányait végzi.

Az egerszegi EuropTec-ZÚK versenyzői közül Szabó Rajmund büszkélkedhetett A-döntős helyezéssel Debrecenben, méghozzá 200 m háton, ahol 2:03,10 perccel az 5. helyen végzett, 100 m háton a B-döntőben lett 2. (57,14), 50 m háton pedig megnyerte a B-döntőt (26,82). Gergye Ákos 100 m háton a B-döntőben lett 8. (1:00,08), majd 200 m háton a B-döntőben 5. lett (2:09,78). Betlehem Dávid a 200 m hát B-döntőjében végzett a 8. (2:13,00) helyen, majd 50 m háton 27,62-es ideje 5. helyezést ért a B-döntőben. A 200 m-es női hátúszásban a B-döntőben Matyasovszky Dalma másodikként ért célba (2:19,51).

Szabó Rajmund

A 2017-2018. évi országos diákolimpiai döntőt Hódmezővásárhelyen rendezték meg, ahová a megyei döntők legjobbjai utazhattak el.

A Keszthelyi Kiscápák SE Szántó Kata és Csala Tamás által felkészített fiataljai ezúttal iskolai színekben versenyeztek, 2 arany-, 1 ezüst-, és 3 bronzérmet szerezve.

A III. korcsoportban Hetyei Nóra (K. Csány-Szendrey iskola) a 100 m-es mellúszásban 1:17,44 perces idővel diákolimpiai bajnok lett. A Csány-Szendrey ÁMK III. korcsoportos 4x50 m-es leány gyorsváltója (Zsigmond Virág, Dávid Virág, Hetyei, Nett Vivien) szintén aranyat szerzett 1:59,93 perces idővel.

A keszthelyiek ezüstérmét Tóth Luca (Csány-Szendrey) szállította, aki a II. korcsoportos leányok 50 m-es gyorsúszásában 30,18 mp-es idővel zárt. Az I. korcsoportban Szemán Viktória (Csány-Szendrey) 50 m mellen (44,08), Dávid Dóra (Csány-Szendrey) 50 m háton (40,80) szerzett bronzérmet, ahol szintén 3. lett a IV. korcsoportban versenyző Giczi Mátyás (Csány-Szendrey) 100 m gyorson (56,72).

A zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium végzős diákja, Szabó Rajmund a diákolimpián is remekelt, hiszen a V-VI. korcsoportban a 100 méteres hátúszásban 57,90 mp-es időeredménnyel bajnoki címet szerzett.