2017.11.05. 19:46

Nem bírt egymással a Szepetnek és a Gellénháza a 13. fordulóban

A Zalaszentgrót együttese a 91. percben nyerte meg a Kiskanizsa elleni mérkőzését.

Zalai Hírlap

Fotó: Katona Tibor

ZALAEGERSZEG A hét végén a 13. fordulót rendezték a megyei labdarúgó I. osztály 2017/2018-as szezonjában.

Femat Csesztreg-Lenti TE Sport 36 5-2 (4-1)

Csesztreg, 400 néző. Jv.: Lapath D.

Csesztreg: Fábián – Pál (Kiss Bá.), Elek, Molnár, Kancsal, Nagy R. (Nagy M.), Nagy N. (Nemsics), Szekeres (Hermán), Horváth R., Pesti (Magai), Kiss Ba. Edző: Németh Imre.

Lenti TE: Balogh B. (Simon) – Fehér, Kondákor, Szabó Zs. (Lovrencsics), Porédos, Balog M., Czigány, Szabó T., Horváth M. (Godena), Dolmányos (Mayer), Kiss (Lukács). Edző: Kovács Béla.

Gólszerzők: Nagy N. (2), Kiss Ba., Pesti, Szabó Zs. (öngól), ill. Porédos, Horváth M. (11-esből). Jók: Nagy N., Horváth R., Pesti, ill. senki. Kiállítva: Balog M. (56., Lenti TE). U19: Csesztreg-Lenti TE 0-0.

Az első percben egy bal oldali bedobás után Szabó Zsolt fejelt a saját kapujába, majd a 9. percben egy kapu előtti kavarodás után Porédos egyenlített. A 30. percben Nagy Norbert remek szabadrúgásgólja 2-1-re alakította az eredményt, majd két perccel később Kiss Balázs lőtt védhetetlenül a kapuba. A 43. percben egy szöglet után Pesti Tamás volt eredményes, 4-1. Az 52. percben Horváth Milán 11-esből szépített, majd négy perccel később a vendégek játékosát, Balog Milánt második sárga lapja után a játékvezető kiállította. Nagy Norbert a 67. percben szabadrúgásból lőtt góljával beállította a végeredményt. Szomszédvári rangadón, gólgazdag mérkőzésen a csesztregiek akarata érvényesült. A találkozó végén a hazai szurkolók tapssal köszönték meg csapatuk újabb győzelmét.

Gyenesdiás Kinizsi-Semjénháza 1-2 (1-1)

Gyenesdiás, 100 néző.

Gyenesdiás: Takács – Mátó, Soós M., Kovács D., Soós G., Szőcze (Torsa), Szigeti, Hegyi, Fellner (Szabó B.), Sipőcz, Czafit R., Edző: Hajba Géza.

Semjénháza: Szakmeiszter Á. – Kapuvári, Pápai, Latin, Orbán, Kovács P., Hans, Novák (Szollár), Pál M., Szakmeiszter J., Markek P. Edző: Markek István.

Czafit kapott pontos labdát a 16-osnál, kicselezte a közvetlen védelmet, majd negyedóra játék után lapos lövésével megszerezte a vezetést, 1-0. Tíz perccel később Hans egyenlített: kapáslövése egy védő lábán megpattant és védhetetlenül vágódott a hálóba, 1-1. A fordulás a vendégeknek tett jót, Pál gyors kontrája végén megszerezte a győztes gólt a 49. percben a Semjénháza. Hiába támadott ki a hazai csapat a harcos szellemű mérkőzésen és lőttek kapufákat, hagytak kihasználatlanul helyzeteket, a vendégeknél is akadt még gólszerzési lehetőség. Izgalmas második félidőben vesztett értékes pontokat a Gyenesdiás.

Gólszerzők: Czafit R., ill. Hans, Pál. Jók: senki, ill. Kapuvári, Kovács P., Markek P., Pál M. Kiállítva: Hegyi (88., Gyenesdiás), Czafit R. (90., Gyenesdiás). U19: Gyenesdiás-Semjénháza 1-2.

FC Keszthely Lazzarin Café-Hévíz 0-3 (0-2)

Keszthely, 100 néző.

Keszthely: Kámán (Németh M.) – Cseszárik (Hudop), Kubicsek S., Dufka, Kubicsek B., Meszlényi (Kiss B.), Tóth R., Németh A. (Takács), Acél, Bertók, Páncsics (Tóth G.). Edző: Lajtai Roland.

Hévíz: Jánosa – Farkas B., Szi-Péter, Giber, Török M., Pálfi (Tarnóczai), Czibor, Szi, Szántó, Horváth E. (Kiglics), Kottán (Tóth G.). Edző: Lantai Balázs.

Az első 15 percben a Hévíz nagy nyomás alatt tartotta a hazaiakat, egy 11-esből meg is szerezték a vezetést. Nem sokkal a gól után büntetőhöz jutott a Keszthely is, azonban ez kimaradt, míg a vendégek egy újabb 11-esből növelni tudták az előnyüket. 2-0 után visszavett a Hévíz a tempóból, a második félidőben teljesen egyenrangú ellenfelük volt a hazai csapat, sőt, volt egy 15-20 perc, amikor fölényben is játszottak a keszthelyiek. Helyzeteket is kialakítottak a vendéglátók, de ezek kimaradtak. A mérkőzés hajrájában egy hazai lövés elakadt a védőben, többen kezezést láttak, azonban a várt büntető helyett egy kontratámadás végén növelte előnyét a Hévíz. A jó játékvezetés mellett zajló találkozón a vendégek három egyéni hibából adódó lehetőségüket kihasználták és így nyert a hévízi profi csapat.

Gólszerzők: Török M. (2, mindkettőt 11-esből), Tóth G. Jók: Kámán, Acél, Bertók, ill. Jánosa, Török.

Zalalövő-Zalagrár Pókaszepetk 4-0 (2-0)

Zalalövő, 100 néző.

Zalalövő: Dóra – Szőke, Penczák, Kellner, Cseresnyés (Kövesi), Gyenese (Flander), Balogh A., Zsoldos At. (Elek), Sipos (Zsoldos An.), Nagy D., Tóth Á. (Cséber). Edző: Ostrom János.

Pókaszepetk: Blaskovics – Büki, Szekeres (Farkas Á.), Kovács M., Csécs, Göncz, Cseke, Vaspöri, Bertók (Valkóczi), Száraz, Horváth Sz. Edző: Lepár Attila.

A ZTK korán megszerezte a vezetést Gyenese góljával, de a vendégeknek is voltak helyzetei, ám Dóra bravúrjai megmentették a hazai kaput. Gyenese újabb két találatával klasszikus mesterhármast jegyzett, majd Balogh Arnold büntetőből szerzett gólja tette magabiztossá a hazai sikert.

Gólszerzők: Gyenese (3), Balogh A. (11-esből). Jók: Gyenese, Dóra, Kellner, ill. senki. U19: Zalalövő-Pókaszepetk 5-3.

Olajmunkás Gellénháza-Szepetnek 0-0

Gellénháza, 50 néző.

Gellénháza: Cseresnyés – Papp, Dávid, Horváth B., Lukács, Bognár, Szabó, Gájer, Odonics, Nagy (Ferenczi), Horváth L. Edző: Bencze Péter.

Szepetnek: Szőke R. – Völgyi, Karakai, Szabó, László, Nagy, Szőke Á., Rákhely, Kollár, Kobra, Rácz (Cs. Horváth). Játékos-edző: Cs. Horváth Gábor.

A mérkőzés nagyobb részében a hazaiak birtokában volt a labda, ám nemcsak előttük, hanem a vendégek előtt is akadt pár helyzet. Néhányszor sikerült mindkét csapat játékosainak egészen tetszetősen játszani, adogatni, de hiába volt minden igyekezet, hiányzott a támadásokból az átütő erő. Így aztán érintetlenek maradtak az egymást túlságosan is tisztelő együttesek kapui.

Jók: Horváth B., Papp, Dávid, Horváth L., ill. Szőke R., Rákhely, Szabó, Kollár. Kiállítva: Karakai (83., Szepetnek). U19: Gellénháza-Szepetnek 2-2.

Nagykanizsa-ZNet-Telekom Becsehely 9-1 (4-0)

Nagykanizsa, 150 néző.

Nagykanizsa: László Á. – Horváth B., Szabó B. (Zsirai A.), Hóbor, Hetesi, Gerencsér (Szabó Ád.), Márton (Kulcsár R.), Szalai (Nagy G.), Horváth D. (Zsirai P.), Lőrincz (Szabó Áb.), Péntek (Kulcsár O.). Edző: Gombos Zsolt.

Becsehely: Balassa I. – Pintér, Végh, Horváth F., Markulia J., Markulia M., Nemes (Bíró), Turi (Török), Navracsics, Mutter, Molnár M. Edző: Mutter Attila.

Kanizsai szempontból a forgatókönyv a korábbi mérkőzésekhez képest nem sokat változott, vagyis a korai góljuk – még inkább – meghatározta a találkozó menetét. Már 3-0-nál jártunk, amikor szokatlan esemény következett, nevezetesen a hazaiak ismét játéklehetőséghez jutó kapusát, László Áront állították ki, aki az indoklás szerint a büntetőterületen kívül szerezte meg kézzel a labdát a gólhelyzetbe került becsehelyi támadó elől. Ha ezek után valaki fordulatra számított a találkozó menetében, rosszul kalkulált, hiszen a kanizsaiak ezt követően sem álltak le és a végén kilenc gólig jutottak.

G.: Lőrincz (2), Péntek (2), Hetesi (2), Nagy G. (2), Márton, ill. Navracsics. J.: Hetesi (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. senki. K.: László Á. (39., Nagykanizsa)

Tisza-Ép Zalaszentgrót- Horváth-Méh Kiskanizsai Sáskák 1-0 (0-0)

Zalaszentgrót, 150 néző.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Németh Á., Horváth D., Bonyhárd (Kovács B.), Gájer, Csarmasz, Sümegi (Liegler), Tóth D., Horváth B., Csik, Nagy T. Edző: Jankovics Péter.

Kiskanizsa: Munkácsi – Csordás, Piecs, Beck (Kálcsics), Lukács (Póka), Anger, Szabó I., Becze, Horváth G., Mulasics (Németh R.), Ötvös. Edző: Lukács István.

Az első félidő nyomokban tartalmazta azt, amit futballnak lehet nevezni. Meddő hazai mezőnyfölény, vendégkontrák mellett igazi helyzet alig alakult ki. Fordulás után egy kétes szituációt követően tíz főre fogyatkozott a Kiskanizsa, ezt követően egykapuzott a Zalaszentgrót, de helyzet ekkor sem alakult ki. Végül a 91. percben egy szabadrúgás variációból Tóth Dániel eldöntötte a mérkőzést. A szerencse is kellett a hazaiak győzelméhez.

G.: Tóth D. J.: senki, ill. senki. K.: Szabó I. (52., Kiskanizsa). U19: Zalaszentgrót-Kiskanizsa 3-1.

Lets Do It Technoroll Teskánd-Kaposi International Transport Csács-NSE 2-5 (0-3)

Teskánd, 80 néző.

Teskánd: Bucsics – Gulyás, Szabó B., Magyar, Hadrik (Aliouane), Bedő I., Toplak (Vizsy), Major, Bedő M., Sonkoly, Németh B. Edző: Pergel Attila.

Csács-NSE: Jahic (Szilasi) – Éder, Mihalecz (Domján), Lepár, Sluka (Bandics), Kovács Gy., Horváth P., Horváth A. (Kiss B.), Kozári, Sági (Darabos), Csik. Edző: Sebők József.

Az első félidőben a vendégek eldöntötték a mérkőzést, mivel a hazaiak minden hibáját kihasználták és ezeket gólra váltották. A második játékrészre rendezte sorait a Teskánd és becsületesen lehozta x-re a második 45 percet, akár a végén még szorosabbá is tehették volna a találkozót. Összességében egy gólgazdag mérkőzést láttak a nézők, ahol a hazai csapat ismét elkövette a saját egyéni hibáit, és megérdemelten nyert a jó erőkből álló vendégcsapat.

G.: Bedő I. (2), ill. Kovács Gy. (2), Horváth A., Sluka, Sági. J.: Magyar, Bedő I., Németh B., ill. Horváth P., Horváth A., Sági. U19: Teskánd-Csács-NSE 6-0.