Atlétika

2017.09.11. 20:28

Tartalékosan is helytálltak: A Pannónia Príma 9. lett az atlétikai csapatbajnokságon

Székesfehérvár adott otthont a magyar atlétikai csapatbajnokság döntőjének. A Zalaszám-ZAC és a Szombathelyi Haladás VSE atlétáiból álló Pannónia Príma fantázianevű együttes az értékes 9. helyezést érte el a döntőben, de lehetett volna akár dobogós is...

A 4x100 m-es férfi váltó a ZAC tagjaira épült és a második helyen ért célba a döntőben. Balról az egyaránt zalaegerszegi Köcse Richárd, Balogh Péter, Baki Barnabás és Dienes Mátyás

Fotó: ZAC

A Pannónia Prímát összeállító Kámán Ferenc csapatkapitány, a Zalaszám-ZAC vezetőedzője a döntő napjához közeledve nem kapott túl jó híreket. Az már korábban eldőlt, hogy a csapat legjobb pontszertője, Ferenczi Melinda amerikai egyetemi tanulmányai miatt nem lehet ott a versenyen. Szűcs Valdóra ezúttal sérülés és betegség miatt nem számíthatott a ZAC, Csóti Jusztina pedig - ugyancsak sérülés miatt - sem a selejtezőben, sem pedig a döntőben nem állt rajthoz. Ezt tetézte, hogy a szombathelyiek legjobb 400 m-es síkfutója sem tudott rajthoz állni.

Kámán Ferenc csapata viszont a hiányzók helyett is kettőzött erővel küzdött, s a ZAC fiatal atlétái is alaposan kivették ebből a részüket. Végül a csapatkapitány előzetes számításai valóra váltak, és az együttes nagyon szoros, fej-fej melletti küzdelemben a 9. helyezést szerezte meg.

- Tudom, hogy a sport világában nincs helye a "mi lett volna ha" kezdetű mondatoknak, de érzésem szerint teljes csapattal, a legjobb összeállításban akár még a bajnoki aranyért is versenyben lettünk volna Fehérváron... - értékelt a viadal után az egerszegiek vezetőedzője.

Fotós: ZAC

A Zalaszám ZAC versenyzői az alábbi helyezéseket érték el. Nők: Veiland Violetta (súlylökés 2., 14,44 m, diszkoszvetés 6., 35,39 m). Takács Dóra (diszkoszvetés 3., 43,12 m, súlylökés 7., 11,53 m). Hári Anna (100 m gát 6., 15,24 mp, a 4x100 m-es női váltó 6., 50,62 mp)

Férfiak: Dienes Mátyás, Baki Barnabás, Balogh Péter, Köcse Richárd összetételű 4x100 m-es váltó ezüstérmet nyert 42,02 mp-cel. A 4x400 m-es négyesfogat 3. helyezett lett (3;21,18 p). Köcse Richárd (100 m 7., 11,26 mp, 200 m 4., 22,27 mp). Ott Benjamin (800 m 5., 1;54,41 p, 1500 m-en 6., 3;58,17).

A zalaegerszegi csapat felkészítői Kámán Ferenc, Bognár Szabolcs és Góczán István voltak.