2014.05.04. 18:20

Megye I.: a kiesés ellen harcoló Galambok idegenben győzte le az esélyesebb Zalalövőt

A 25. fordulót rendezték a megyei első osztályú labdarúgó-bajnokságban a hét végén.

Bozó Péter

Gellénháza–Horváth-Méh Kiskanizsa 3–1 (1–0)

Gellénháza, 30 néző. Jv.: Bors B.

Gellénháza: Dóra – Viola, Pilisi, Szabó A., Papp, Nikitscher (Szabó B.), Bognár, Lukács (Dávid), Horváth B., Friss, Horváth L. (Nagy Z.). Játékos-edző: Bencze Péter.

Kiskanizsa: Munkácsi – Horváth G., Kálovics, Molnár, Ganzer, Zborai, Kovács (Somogyi), Kálcsics, Dolmányos, Földesi, Piecs. Edző: Sneff Ferenc.

Esőben, szélben kezdődött a mérkőzés és talán a rossz időjárás miatt kissé kedvetlenül játszottak a csapatok. Korai, ám jogos 11-essel szerzett vezetést a hazai együttes, majd a második félidőben érvényre jutott a vendéglátók nagyobb rutinja, több cserelehetősége. Kicsit több szerencsével szorossá tehették volna a mérkőzést a sáskák.

Gólszerzők: Nikitscher (11-esből), Szabó A., Horváth B., ill. Zborai. Jók: Pilisi, Szabó A., Szabó B., ill. Zborai. U21: Gellénháza–Kiskanizsa 0–3.

Femat Csesztreg–Letenye 7–1 (4–0)

Csesztreg, 100 néző. Jv.: Lakics P.

Csesztreg: Fábián (Pethő Jó.) – Kasza (Kocsis), Molnár, Elek, Pászti (Kovács), Nagy R., Nagy N., Szekeres (Horváth M.), Kiss (Nagy G.), Nemsics, Pethő Já. Edző: Fentős Pál.

Letenye: Fehér – Sánta (Kovács Á.), Rodek, Kőrösi M. (Adorján), Bodó, Horváth Á., Kósa, Horváth M. (Kőrösi A.), Soós, Őri, Kovács K. Edző: Hermán István.

A 4. percben Pethő remekül csavart labdája védhetetlen volt, majd a 6. minutumban Nemsics jól lépett ki a védők közül és szerzett újabb gólt. A 8. és 11. percben ismét Pethő rúgott gólokat és már 4-0 volt az állás. Az első félidőben a vendégeknek nem sikerült eljutni a hazaiak kapujáig. A második játékrészben előbb Pethő volt eredményes, majd egy szöglet után a Letenye részéről Kőrösi A. szépített. A végeredményt Kiss és Nagy R. találatai alakították ki. A minden játékrészében jobb hazaiak megérdemelten nyertek, nem volt egy súlycsoportban a két csapat.

Gólszerzők: Pethő Já. (4), Nemsics, Kiss B., Nagy R., ill. Kőrösi A. Jók: Molnár, Nagy N., Pethő Já., Nemsics, ill. senki. U21: Csesztreg–Letenye 1–1.

Szerszámsziget-Zalalövő–Galambok 0–1 (0–0)

Zalalövő, 100 néző. Jv.: Lapath D.

Zalalövő: Szommer – Szőke, Kellner, Csáki, Szíjártó, Pászti M., Nagy D., Horváth B., Kaszás, Darabos, Szabó G. (Csóka A.). Edző: Ostrom János.

Galambok: Ágh – Turi, Majtán G., Majtán T., Boronyák, Szekeres, Blaskovics, Tanai, Németh A., Apáti (Bek), Flander. Edző: Elek István.

A gyengén, fantázia nélkül játszó hazaiak ellen jól kontráztak a vendégek. Gyors csatáraiknak köszönhetően megérdemelt győzelmet arattak.

Gólszerző: Tanai. Jók: senki, ill. Turi, Boronyák, Szekeres, Tanai. U21: Zalalövő–Galambok 4–1.

Semjénháza–Nagykanizsa 4–2 (1–0)

Semjénháza, 150 néző. Jv.: Varga P.

Semjénháza: Benkő – Szakmeiszter, Nagy, Sáfrán (Kiss M.), Horváth (Kéri), Orbán (Csóka), Kozári, Papp, Németh I., Németh G., Szollár. Edző: Kiss István.

Nagykanizsa: Gyulai – Hollender (Kocsis), Pozsgai, Völgyi (Barántai), Tallér, Turóczi (Anger), Rittinger, Grudics, Szép, Szabó (Kotnyek), Mulasics (Nagy). Edző: Gyulai Csaba.

A kitűnő napot kifogó hazaiak leiskolázták az enerváltan és gyengén futballozó vendégeket. Az ötödik hazai gólnál a játékvezető megadta a találatot, majd a semjénházai Csóka Zsolt jelezte, hogy játékostársa kézzel ütötte be a labdát a hálóba. Ilyen sportszerű cselekedetért megérdemelne egy fair play díjat. A Semjénháza sok sikert kíván a Nagykanizsának jövőre az NB III-ért folytatott harchoz.

Gólszerzők: Szollár (2), Németh G. (11-esből), Sáfrán, ill. Nagy, Németh G. (öngól). Jók: Szollár (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Szabó, Mulasics, Hollender. U21: Semjénháza–Nagykanizsa 2–7.

Lets Do It Technoroll Teskánd–Műszer Autómatika Tótszentmárton 1–0 (0–0)

Teskánd, 100 néző. Jv.: Siket L.

Teskánd: Tóth – Toplak (Németh G.), Kristóf, Németh P., Zsuppán, Egeresi, Major, Magyar (Szabó), Németh B. (Erdélyi), Németh N. (Sopronyi), Gángó (Krajczár). Edző: Mándli Péter.

Tótszentmárton: Szekeres – Horváth, Kovács, Kapuvári, Rákhely, Molnár, Szalai, Markek P., Radmanics, Markek D. (Kuzma), Markotán. Edző: Keszei Ferenc.

Nagy szélben, alacsony színvonalú mérkőzésen az utolsó percben lőtt góllal nyert a hazai csapat és ezzel egy hosszú nyeretlenségi sorozat végére tett pontot.

Gólszerző: Krajczár. Jók: Németh P., Major, ill. Rákhely, Szekeres. U21: Teskánd–Tótszentmárton 3–1.

Lenti–Szepetnek 2–1 (1–0)

Lenti, 100 néző. Jv.: Vincze.

Lenti: Papp – Fehér, Balla, Kondákor, Kancsal (Sárkány), Takács, Szabó, Kiss, Nedelkó, Sebők, Pesti. Játékos-edző: Sebők József.

Szepetnek: Hovánszky – Balázs, Cserfő, Szabó, Farkas, Fuisz, Bedő, Luki, Szarka, László (Grabant), Takács B. (Takács A.). Edző: Iványi Lajos.

A vendégek kapusa a mai napon nagyon jó formát fogott ki, legalább hat olyan lövést hárított, amiből ha három bemegy, a csapattársak nem szólhattak volna egy szót sem. Teljesen beálltak védekezni a szepetnekiek, megérte a hazai csapat áttörni a védelmüket. Az első félidőben Nedelkó kiharcolta magának a helyzetet, majd átemelte a kapust (gólját Zsigulics Gyula volt tótszentmártoni játékos halálának 9. évfordulójára ajánlotta). A második játékrész elején egy ártatlan helyzetből 11-eshez jutott a vendégcsapat, amit László belőtt. Nagy erővel és sok helyzetet kidolgozva azért a hazai csapat kiharcolta magának a győzelmet, egy szép támadás végén Kiss fejelte a labdát a hálóba. A szemre is tetszetősen, nagy mezőnyfölényben játszó Lenti megérdemelten nyerte a találkozót.

Gólszerzők: Nedelkó, Kiss, ill. László (11-esből). Jók: Kiss (a mezőny legjobbja) és az egész csapat, ill. Hovánszky, László, Cserfő. U21: Lenti – Szepetnek 4 – 0.

Szentgróti győzelem a rangadón

Hévíz–Zalaszentgrót 2–4 (2–3)

Hévíz, 100 néző. Jv.: Vizi I.Hévíz: Szabó Á. – Vasas K., Fisli A., Hetesi P., Rácz I., Horváth M. (Kónya D.), Torsa R. (Karakai A.), Horváth G., Páli N. Kiss J., Keszthelyi P. Edző: Lázár Szilveszter.

Zalaszentgrót: Tóth Zs. – Tóth R. (Balogh Á.), Éder, Komoróczi K., Balogh Z., Láncz, Gájer F. (Farkas Zs.), Gájer P., Ferenczi, Komoróczi B., Tóth D. (Virágh M.). Edző: Rózsa László.Gólszerzők: Horváth G. (2), ill. Tóth D., Komoróczi B., Gájer P., Ferenczi D.

Jók: senki, ill. az egész csapat.

U21: Hévíz–Zalaszentgrót 20–0.

A viharos erejű szél ellenére jó iramú és színvonalú találkozót hozott a forduló rangadója. A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, a 10. percben már két góllal is vezettek. Ezt követően fokozatosan feljavult a hazai csapat és Horváth G. két találatával a 21. percben már 2–2-t mutatott az eredményjelző, a félidő előtt egy perccel azonban egy szabadrúgást követően a vendégek újra megszerezték a vezetést. A második félidőben a szentgrótiakat támogatta a szél, akik a játékrész 15. percében ismét betaláltak. A hazaiak a második félidőben helyzetet sem nagyon tudtak kialakítani, így megérdemelten nyertek a vendégek.

Lázár Szilveszter (Hévíz): „Megérdemelt vereséget szenvedtünk.”

Rózsa László (Zalaszentgrót): „Úgy gondolom megyei szinten egy nagyon jó színvonalú találkozót játszottunk, az egész csapat lelkesen játszott, megérdemelt győzelmet arattunk.”

Megye II: a 25. forduló eredményei

A megyei labdarúgó másodosztályban a 25. játéknappal folytatódtak a küzdelmek.

Északon kikapott a Gyenesdiás, így a Csács-Nemesapáti már 4 pontra növelte előnyét az élen. Délen nyert a dobogósok közül a Gutorfölde, kikapott a Rédics, míg a Zalakomár meccsét későbbre halasztották.

Északi-csoport: Alsópáhok–Zalaszentgyörgy 1–0 (1–0), Police-Ola–Keszthely Milefa 1–1 (1–0), Vasboldogasszony–Böde 2–1 (1–1), Nagykapornak–Kinizsi SK Gyenesdiás 3–0 (1–0), Zalaszent-iván–Egervár 9–0 (4–0), Türje–Lansystel-AF Páterdomb 0–2 (0–0), Vonyarcvashegy–Várvölgy 2–3 (0–2), Csácsbozsok-Nemesapáti–Z+D Cserszegtomaj 2–0 (1–0).

Déli-csoport: Söjtör–Total-Újudvar 7–1 (2–1), Zalaapáti–Gelse Termál 2–2 (0–1), Reák-Gép Kft. Bak–Felsőrajk 0–3 (0–0), Primagép Zalaszentmihály–Gutorfölde 2–4 (2–1), Alucsat-Zalaszentbalázs–Sava-Borsfa-Borsfa 3–1 (3–1), Znet-Mikronet Becsehely–Molnári 1–2 (1–1), Rédics–Páka 1–3 (1–1).