Sportvilág

2015.06.16. 12:30

Európa Játékok - Dudás Miklós meglepetésgyőzelme K-1 200 méteren

A kajakos Dudás Miklós meglepetésre aranyérmet szerzett 200 méteren az Európa Játékok keddi versenynapján. Ez volt a magyar küldöttség hatodik elsősége Bakuban, kajak-kenuban pedig az ötödik.

Az első 200-as A döntőben, férfi K-1-ben az olimpiai hatodik Dudás Miklós olyan magabiztos teljesítménnyel rukkolt ki, hogy kétség sem férhetett a győzelméhez. A remek rajtot követően közel fél hajóhossz előnnyel érkezett a célba, többek között olyan klasszisokat maga mögé utasítva, mint a londoni ötkarikás bajnok brit Ed McKeever. Sikere a versenyt tekintve bomba-, magyar szempontból pedig kellemes meglepetés.

A győztes Dudás Miklós a bakui I. Európa Játékok férfi kajak egyes 200 méteres versenyének döntőjében a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB/Szalmás Péter

A nők hasonló számában Kozák Danuta - aki korábban a négyes tagjaként és egyesben is aranyérmet nyert 500 méteren Bakuban - a gyenge kezdés után felküzdötte magát, és végül harmadik lett a lengyel Marta Walczykiewicz és az orosz Natalja Podolszkaja mögött.

Ugyancsak bronzéremnek örülhetett a Tótka Sándor, Molnár Péter duó, amely a kajakpárosok fináléjában nagyon szoros küzdelem után ért harmadikként a célba a szerbek és a németek mögött.

A bronzérmes Molnár Péter (b) és TótkaSándor áll a dobogón a bakui I. Európa Játékok férfi kajak egyes 200 méteres versenyének eredményhirdetésén a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Az 5000 méteres versenyek során még egy érem jutott a magyaroknak, a kajakos Csay Renáta ugyanis harmadikként zárt.

A bronzérmes Csay Renáta a bakui I. Európa Játékok női kajak egyes 5000 méteres döntőjében a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

Csay Renáta mutatja bronzérmét a bakui I. Európa Játékok női kajak egyes 5000 méteres döntője utáni díjátadón a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB / Szalmás Péter

A legrövidebb távon szerepelt többi magyar egység közül a világbajnoki címvédő Kárász Anna, Vad Ninetta kettős (K-2) negyedik, Hajdu Jonatán (C-1) pedig kilencedik lett, míg 5000 méteren a kajakos Pauman Dániel ötödikként ért a célba.

A bronzérmes Kárász Anna (b) és Vad Ninetta a bakui I. Európa Játékok női kajak kettes 500 méteres versenyének döntőjében a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB/Szalmás Péter

A bronzérmes Kárász Anna (b) és Vad Ninetta a bakui I. Európa Játékok női kajak kettes 500 méteres versenyének eredményhirdetésén a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB/Szalmás Péter

A magyar kajakosok és kenusok öt arannyal és öt bronzzal zárták az Európa Játékokat.