2014.09.10. 12:40

Fővárosi győztesek Karoson

Zalakaros - A Kanizsa Diákkosárlabda Klub huszonkettedik alkalommal rendezte meg a tornának otthont adó fürdővárossal együtt a Zalakaros Kupát, a leány kosárlabda utánpótlás csapatok kupáját.

Serdülő korosztályban a házigazda Kanizsa DKK csapata a negyedik, míg a kadet együttesük a második helyen végzett.

Előbbieknél nyert a Vasas, itt 4. lett a KDKK, utóbbiaknál a Csata DSE győzött a nagykanizsaiak a másodikok lettek.

A KDKK serdülőinek csoporteredményei: Vasas B - KDKK 99-43. KDKK -Szekszárd 62-40. Csoportjukban a második helyen végeztek a kanizsaiak, akik a Csata DSE csapatával játszhattak a 3. helyért. Csata DSE- Kanizsa DKK 58-25.

A kadett csapat eredményei: UNI Győr -KDKK 54-76, KDKK -Csata DSE 50-71. Csata DSE -Kanizsa DKK 64-46, Kanizsa DKK -UNI Győr 68-32.

A tornán résztvevő csapatok vezetői, edzői, valamint minden az egyes csapatokból a legjobb teljesítményt nyújtó játékos Zalakaros városa által felajánlott ajándékban, különdíjban részesült. A torna jól szolgálta a csapatok felkészülését a bajnoki küzdelmekre is.