2013.06.22. 19:00

Egy bajnoki cím már van

Akadt már a múltban már országos rendezésű atlétikai verseny nyáron az egerszegi Városi Sportcentrumban, amikor a résztvevők és a látogatók szinte dideregtek, aminek a veszélye szombaton nem fenyegetett...

Az ifjúsági országos bajnokság első napján  garantált volt a hőség, de az izgalmak is, főleg zalai szempontból.

Kezdjük az elején, hiszen a zalai megyeszékhely először rendezheti meg az ifjúsági korosztály magyar bajnokságát, s ennek okán a rendező Zalaszám-ZAC igyekezett kitenni magáért. Kámán Ferenc, a szervezőbizottság vezetője (egyben a ZAC vezetőedzője) örömmel újságolta: több, mint hatszáz nevezés futott be az ob-ra, azaz a mezőny létszámára nem lehetett panasz. A Forest Kupáért kiírt bajnokság névadója, a Forest-Hungary Kft. társtulajdonosa Lőrincz Tamás  is érdeklődve figyelte a fiatalok vetélkedését.

- Hogyne érdekelne a verseny, hiszen egykor magam is atletizáltam, úgyhogy pontosan átérzem egy ilyen viadal hangulatát – hallottuk tőle, ráadásul a Forest Kupáért két számot, a leány 100 és 200 métert írták ki, melyeknek ő a díjátadója. - Az előfutamot láttam és nagyon bízom benne, hogy az eredményhirdetésnél zalai győztesnek gratulálhatok majd.

A leány 100 méteres síkfutás egyik előfutamának pillanata (Fotó: Pezzetta Umberto)

Merthogy Ferenczi Melinda, a Zalaszám-ZAC reménysége a legjobb idővel került a döntőbe a klasszikus sprintszámban és valóban ő számított a 100 méter legnagyobb esélyesének. És nem csak annak, hanem meg is nyerte a bajnokságot, úgyhogy Lőrincz Tamás kívánsága is teljesült: zalai, ráadásul egerszegi győztesnek gratulálhatott.

Az első nap során még négy    érmet nyertek megyénk képviselői: Balogh Péter (Keszthelyi VDSE) 400 méteren lett második, Major Márk (ZAC) a fiú súlylökésben  lett harmadik, ahogy  Zarnóczai Zalán (Keszthelyi VDSE)  1500 méteren és Köcse Richárd (ZAC) 100 méteren.  állhatott a dobogó harmadik fokára.

Zalai szempontból nem volt szerencsés Bicsák Flóra (ZAC) versenyzése, aki  1500 méteren az élbollyal haladt, de rálépett a szegélyre, bukott, így pedig nem tudott beleszólni az érmek sorsába, Flóra esetében viszont ott lesz vasárnap a 3000 méteres döntő, melyet ranglistavezetőként várhat.

A zalaiak jobb eredményei az első napon. Fiúk. 100 m: 3. Köcse Richárd (ZAC) 11,11, 5. Kubicsek Sámuel (KVDSE) 11,48. 400 m: 2. Balogh Péter (KVDSE) 49, 72. 1500 m: 3. Zarnóczai Zalán (KVDSE) 4:14,04. Súlylökés: 3. Major Márk (ZAC) 14,93, 6. Aczél Norbert (ZAC) 14,03. Leányok. 100 m: 1. Ferenczi Melinda (ZAC) 12,02. 100 m gát: 4. Hári Anna (ZAC) 14,2 (kézi időmérés). 1500 m: 8. Bicsák Flóra (ZAC) 5:08,49. Hármasugrás: 4. Veress Virág (KVDSE) 10,51, 8. Kendeh Lili (KVDSE) 10,05.