2012.11.27. 17:15

Magabiztos ZTE NKK Cegléden

A vártnál simább győzelmet aratott kedden Cegléden a ZTE NKK élvonalbeli női kosárlabda csapata a bajnokság 11. fordulójában.

A ZTE Gensler triplájával a 2. percben vezetett először (2-3), s innen már csak egyszer engedte ki kezéből az irányítást (7. p.: 14-13). Ettől függetlenül a találkozó nem volt sétagalopp, a nagyszünetig főleg azért nem, mert a zalaiak túl sok apró hibát követtek el.

Fordulás után orvosolták játékukban ezeket a problémákat az egerszegiek (26. p.: 39-49), és a harmadik negyed végére kialakult 15 pontos vendégelőny végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát. A Zetéből mindenki hozzátett valamit a sikerhez. Lepattanózásban Varga (7), Czank (6) és Horváth (5) volt a legjobb; gólpasszok terén Szalay (8) és Czank (5) volt a legszorgalmasabb; míg Vargát ötször faultolták a hazai védők.

Az amerikai Gensler rendkívül eredményesen kosarazott. Fotó: Katona Tibor

Ceglédi EKK - ZTE NKK 58-85 (17-18, 12-18, 13-21, 16-28)

Cegléd, 500 néző. Jv.: Jakab, Tőzsér, Hervay.

Cegléd: Cymmer (1712), Medgyesy (12), Hegedűs (53), Orbán (83), Mrozinska (6). Csere: Kobolák (4), Serbán (4), Baksa (-), Filipowicz (2), Millner (-). Edző: Újhelyi Gábor.

ZTE: Szélesy (103), Varga (11), Szalay (4), Gensler (2412), Horváth (6). Csere: Czank (4), Michailova (12), Ambrus (53), Vida (99). Edző: Gáll Tamás.

Kipontozódott: Serbán a 37. percben.

Gáll Tamás: Küzdelmes, nehéz mérkőzésre számítottam, és 25 percen át valóra is vált a várakozásom. Aztán amikor 15 pont fölé tornáztuk a különbséget, megváltozott a meccs képe: a lányok rátettek még egy lapáttal, és magabiztossá tették a győzelmet.