2012.04.04. 07:08

Két zalai arany az úszó diákolimpia országos döntőjéről

Az úszók országos diákolimpiai döntőjét Hódmezővásárhelyen rendezték meg, ahol a zalai iskolák diákjai két aranyérmet és több dobogós helyezést is elértek.

A dél-alföldi városban az egyesületi tagsággal is rendelkező diáksportolók vetélkedtek, iskoláik színeiben versenyezve. A dobogósok értelemszerűen érmeket kaptak, a 4-6. helyezettek pedig oklevél elismerésben részesültek.

A megyeszékhelyiek közül a legjobb helyezés a III. korcsoportban indult Matyasovszky Dalma, a Mindszenty általános iskola tanulója nevéhez fűződik, aki a 100 méteres hátúszásban 1:07,51 perces időeredménnyel diákolimpiai baj-noki címet szerzett. A IV. korcsoportosok versenyében Dudar Kata (Ady általános iskola és alapfokú művészetoktatási intézmény) a 100 méteres hátúszásban állhatott dobogóra: 1:07,21 perces időeredménnyel a 2. helyen végzett. Az egerszegi úszók közt még több döntős és okleveles akadt.

A további jobb helyezések. I. korcsoport. Fiúk. 50 m hát: 4. Betlehem Dávid (Z. Öveges) 0:41,04. III. korcsoport. Fiúk. 100 m hát: 6. Büky-Erdős Norbert (Z. Liszt). 1:11,16. V. korcsoport. Leányok. 100 m mell: 5. Szabados Réka (Z. Zrínyi) 1:18,34.

A nagykanizsai úszók is szép sikereket értek el az országos döntőn. A Batthyány-gimnázium három fiatalja a III-IV. korcsoportban állt rajtkőre, s a legjobban az 1997-es születésű Zámodics Márk teljesített, aki 100 méter gyorson 55,69 másodperces idővel (új megyei csúcs) bajnok lett. Az 1998-as születésű Molnár Flóra 100 méter gyorson 1:00,21-gyel bronzérmet nyert, míg 100 méter mellen 1:17,83-mal 5. lett. Az 1996-os születésű Abay Nemes Anna 100 méter háton 1:05,68-cal második, 100 méter gyorson pedig 1:00,23-mal negyedik helyet szerzett.