2010.05.12. 02:29

Hajszálnyira a sikertől

Egy fordulóval az NB I B-s női kézilabda-bajnokság vége előtt az N. Izzó csapata az utolsó hazai mérkőzésen drámai csatában szenvedett vereséget a PEAC együttesétől.

Benedek Bálint

Izzó: Pécsi - Anek R. 3, Rapali 3, László R. 9/2, Marton 2, Matetits 8/2, Papp. Csere: Anek D., Takács 4, Majoros. Edző: Zsigmond György.

Kezdetben felváltva estek a gólok, a vendégek minden apró kanizsai hibára azonnal góllal reagáltak (15. p.: 7-9). A dél-zalaiak Rapali és Matetits találataival, valamint Pécsi határozott hárításaival ismét felzárkóztak, majd a védekezésük is összeállt, így a vezetést is átvették (18. p.: 11-9). Arról, hogy örömük ne tartson sokáig a játékvezetők gondoskodtak, de a kiállítási hullámot átvészelte az Izzó.

A fordulást követően sem változott lényegesen a helyzet, de tíz perccel a vége előtt viszont a vendégek gyors gólokkal elhúztak. Az előnyüket megtartani már nem tudták, ugyanis Matetitsék ismét kiegyenlítettek (56. p.: 29-29). Adrámai végjátékban a vendégek némi szerencsével felülkerekedtek, így egy hajszállal is, de legyőzték az izzósokat.

Jók: Pécsi, László R., Matetits, Anek R.

Zsigmond György: Minden elismerésem a lányoké, gratulálok. Kár, hogy általában azokon a mérkőzéseken teljesítünk jobban, aminek nincs különösebb tétje.