2010.04.01. 06:20

Kettős győzelemmel jutott tovább a Zalakerámia ZTE KK - interjúkkal, képgalériával, videóval frissítve

A Dombóvár csapatát fogadta a Zalakerámia ZTE KK kedden este. Félidőben nem kevesebb, mint hatvan pont volt a két csapat közötti különbség összesítésben, s végül 209-149-es összesítéssel, kettős győzelemmel jutott tovább a Zalakerámia ZTE KK.

Urbanics Pál

Zalaegerszegi Városi Sportcsarnok

Jv.: Pálla Z., Sabáli L., dr. Magyari T.

ZTE: Simon 13/3, Watson 2,  Gáspár 14/12, K. Wilson 2, Trepák 7. Csere: Bödör 10, Tóth 16, Horváth 3/3, Hinnant 6, Timberlake 26/9, Kámán 9/3.

Dombóvár: Balogh 11/6, dr. Deák 19/12,  Cubela 10,  Szőke 19/9,  Klír 8. Csere: Gubi 2, Baumann -, Csirke 15/9.

CHAD TIMBERLAKE, aki remekül játszott ma este, a következőképp értékelte a meccset: - Azt tudni kell, hogy ezt a mérkőzést a gyakorlásnak és a felkészülésnek szenteltük, még van mit tanulnom a csapat taktikai repertoárjából. Örülök, hogy jó ritmusban kosaraztunk, és nekem is kijött a lépés, nagyon boldog vagyok.

Hasonlóan nem volt oka a szomorúságra VÖLGYI PÉTERNEK sem, aki a következőket mondta: - Célunk az volt, hogy maximálisan kiszolgáljuk a közönségünket, akik egyébként apróbb látványos dolgokért is hálásak voltak. A sportszakmai feladat a fiatalok minél több játéklehetőséghez juttatása és Timberlake csapatba való beépítése volt. Lelkes, de rossz szerkezetű Dombóvárral játszottunk, amit lehetett, kihoztuk ebből a mérkőzésből.

FÖLDI SÁNDORTÓL a Dombóvár edzőjétől, a honi kosárlabda egyik legnagyobb szaktekintélyétől megkérdeztük, hogy mire lehet elég a Zalakerámia ZTE KK eddigi menetelése: - A ZTE a bajnokság és a kupaküzdelmek folyamán egy nagybetűs csapat volt, pályán csapatként működtek védekezésben és támadásban is. Nincsenek villogó sztárok, sok jó játékost sikerült az edzőknek összehangolni. Mindig azt mondtam, hogy eddig volt a maraton, most kezdődik a sprint - ezt a rájátszásra értem.

Ez a mérkőzés is gyakorlatilag azt szolgálta a zetének, hogy  szokják a ritmust, több embert is játékba tudtak hozni. Ami a bajnokságot illeti, nagyon feljött a Paks az utóbbi időben, a Falco is esélyes, bár a Körmend elleni játékuk nekem személy szerint nem tetszett. Itt van még az Albacomp, akik most jönnek igazán formába, vagy egy Szolnoki Olajbányász, talán nekik van a legerősebb játékosállományuk.

Nem lesz könnyű dolga a zetének, de ha ugyanilyen csapatként tudnak küzdeni és taktikusan játszani, akkor sokáig eljuthatnak. Van egy tehetséges fiatal trénerük, Völgyi Peti és egy "öreg róka", "Putesz", aki véleményem szerint az egyik legjobb magyar edző, ők biztosan meg tudják csinálni. Sajnos benne van az is, hogy jön egy-két sérülés, hazai pályán elszenvedett vereség, és bedől egy egész éves munka, de ez a rájátszás. Annyira szépen játszottak, hogy megérdemlik a sikert. Sajnos Dombóváron nem ennyire jó a helyzet, nincs játékosállományunk, elfogyott a pénz, a túlélésért küzdünk, a játékosok és én is. Ha itt most megállunk és kiszállunk, akkor jön az NB II. A dombóvári kosárlabdának nem ott van a helye, ezt a gödröt megpróbáljuk elkerülni, a szponzoroknak és a városnak kell most lépni, mi ebben már nem tudunk segíteni, rajtuk a sor.

150 PAKSI JEGY VÁR GAZDÁRA

A kupában tehát a legjobb négy közé jutott a Zalakerámia-ZTE KK együttese, a bajnokság alapszakaszából viszont még két mérkőzés hátra van. A listavezető egerszegiek szombaton a bajnoki címvédő Paks vendégei lesznek 15.45 órától, és a kék-fehérek drukkerei most is elkísérik kedvenceiket az idegenbeli találkozóra. A paksiak 150 jegyet biztosítottak a vendégszurkolók részére, a belépőket elővételben a megszokott módon vásárolhatják meg a ZTE KK drukkerei.

Közvetítés:

A várakozásoknak megfelelően kevés érdeklődő látogatott ki a városi sportcsarnokba, ezen nincs mit csodálkozni, hiszen az egerszegi kék-fehérek már múlt héten eldöntötték a továbbjutás kérdését. Baki Gergely civilben ül a kispadon, így ő ezt a mérkőzést kihagyja.

1. negyed:

1. perc: Feldobás után a ZTE hozza el a labdát, de Gáspár dobása kimarad. Szőkét faultolja dobás közben Wilson, a kosár jó, plusz a büntető is a helyén: 0-3.

2. perc: Watson dobása rossz, Wilson visszaszerzi a lepattanót, hárompontosa viszont lejön.

3. perc: A Dombóvár eladott labdája után Watson triplát hibáz, Wilson visszaszerzi a lepattanót, és Simon az első zalai kosár szerzője, Klírtől nem késett a válasz: 2-5.

4. perc: Kölcsönös hibák után most a ZTE hozza fel a labdát, az akciót Simon rossz dobása zárja. Balogh szépen lép be Wilson mellett, a kosár jó, de a büntetőjét kihagyja: 2-7.

5. perc: Simon-Watson-Wilson a labda útja, utóbbi a befejező: 4-7. Simon László labdaszerzés után szépet zsákol: 6-7. Szőke labdája lejön, Trepáké nem, vezet a ZTE: 8-7.

6. perc: Gáspár szabálytalankodik a hárompontost dobni készülő Deák ellen, három dobás következik, mindhárom a kosárban: 8-10. Balogh helyett Csirke a pályán. Simon passzát Gáspár váltja három pontra:  11-10. Cubela szép egyéni akciója után újra átveszi a vezetést a Dombóvár: 11-12.

7. perc: Watson hát mögötti passza nem jó Trepáknak, jöhet a vendég csapat. Az amerikai visszaszerzi a labdát, és szép kosarat dob: 13-12.

8. perc: Cubela homályt dob hárompontosból, Trepák viszont már a 4. pontját dobja, és Deák hibája miatt még egy büntetőhöz is jut. Időt kér a Dombóvár. Trepák büntetője jó: 16-12. Az egerszegi center mehet is pihenni, Tóth váltja. Csirke messziről eredményes, Gáspár szintén: 19-15.

9. perc: Deák hármasa lejön, a másik oldalon Tóth is hibázik. Csirke megint hárompontost dob, így 1 pontra jön fel a Dombóvár: 19-18.

10. perc: Egerszegi labdavesztés után Cubela dob homályt, Tóth pedig visszateszi a frissen beállt Timberlake dobását a gyűrűbe: 21-18. Timberlake távoli dobása rossz, így marad az eredmény.

2. negyed:

1. perc: Bödör,Kámán és Hinnant is a pályán. Szőke is bemutatkozik távolról, egyenlítenek a vendégek: 21-21. Hinnant hasonlóval próbálkozik, az ő labdája lejön, Tóth visszaszerzi a lepattanót, bedobja és büntetőt is dobhat: 24-21.

2. perc: Timberlake betörésésvel 26-21. Csirkének Timberlake üt oda, mindkét büntetője jó: 26-23. Hinnant leosztása után Kámán is triplával mutatkozik be: 29-23.

3. perc: Cubela nagyon rossz dobása után Hinnant egyéni akcióból szerez kosarat: 31-23. Szépen kijátszott támadás után Szőke eredményes a hárompontos vonalon kívülről: 31-26. Timberlake 4. pontjával 33-26.

4. perc: Ismét Szőke eredményes: 33-28. A Dombóvárnak szándékos hibát fújnak a bírók, így Kámán két büntetője után újra a ZTE jöhet: 35-28. Timberlake triplája a helyén, tízzel vezet a ZTE: 38-28. Hinnant faultja után Csirke csak egyik büntetőjét dobja be: 38-29.

5. perc: Kámán triplája lejön, ahogy Deáké is, Tóth furcsa mozdulatta dobja be Timberlake passzát: 40-29. Szőke áll a büntetővonalhoz, mindkettő benn van, ő már 13 pontnál jár: 40-31. Hinnant passzát Tóth a levegőből dobja be, szép kosár: 42-31.

6. perc: Most Balogh dobhat büntetőket, ő is csak egyiket értékesíti: 42-32. Tóth ellen támadóhibát fújnak, így jöhet a Dombóvár. Deák dobása lejön a gyűrűről, Bödör jó labdát kap Hinnanttől, be is dobja: 44-32.

7. perc: Ismét Hinnant ad gólpasszt, ezúttal Timberlake-nek, aki nem hibázik: 46-32. A ZTE időt kér. Gubi nagyon távolról eleresztett dobása célt téveszt, Tóth ellen viszont újra támadóhibát fújnak, így Klír dobhat. Trepák ismét a pályán. A büntetők kimaradnak.

8. perc: Timberlake nagyon összekapta magát erre a meccsre, szép dobásával: 48-32. Hinnant-labdaszerzés, majd bődületes zsákolás, újabb labdaszerzés, ezúttal Timberlake a befejező, 20 ponttal vezet a ZTE: 52-32.

9. perc: A ZTE nagyobb sebességfokozatba kapcsolt, a Dombóvár láthatóan nem bírja ezt az iramot. Hinnant jut büntetőhöz, mindkettőt bedobja.: 54-32. A másik oldalon Deák próbálkozhat, ő is bedobja mindkét büntetőjét: 54-34. Trepák kosarával 56-34. Kámán is betalál: 58-34.

10. perc: Klír szép egyéni akciója után 58-36-ra változik az eredmény. Kámán dobása kimarad, labdát szerez a ZTE és Bödör kosarával zárul a félidő: 60-36.

Kiegyenlített 1. negyed után a 2. játékrészben nagyobb sebességfokozatba kapcsolt a hazai csapat, és látványos játékkal 20 pont fölé növelték az előnyüket. Érdekesség, hogy félidőben már 60 pont a két csapat közötti különbség összesítésben, pont annyi, amennyit az 1. félidőben dobtak a kék-fehérek. Chad Timberlake most támadásban is megmutatta, hogy lehet rá számítani, repertoárjából nem hiányoznak a betörések és a távoli dobások sem, 8 mezőnydobásából 6 pontos volt.

Eddigi pontszerzők:

ZTE: Timberlake 13, Tóth 9, Kámán, Trepák 7-7, Hinnant, Gáspár 6-6, Bödör, Simon 4-4, Wilson, Watson 2-2.

Dombóvár:

3. negyed:

1. perc: A ZTE Simon, Timberlake, Gáspár, Bödör, Tóth összeállításban kezd. Gáspár hint egy triplát, ez már a harmadik neki a mérkőzésen: 63-36.

2. perc: Bödör szépen védekezi le Szőke dobását, Timberlake újra hárompontosból eredményes: 66-36. Simon betörése után: 68-36.

3. perc: Deák triplát dob: 68-39. Csirke szép bejátszását Szőke váltja kosárra: 68-41. Tóth válaszol: 70-41.

4. perc: Szőke dobhat büntetőket, csak az egyik megy be: 70-42. Szép játék után Simon passzát Bödör értékesíti: 72-42. Újabb dombóvári tripla, most Balogh az elkövető: 72-45.

5. perc: Simon eladja a labdát, így tesz Csirke is, Gáspár pedig büntet: 74-45. Szépen kijátszott akció után újabb Szőke-hármas: 74-48.

6. perc: Timberlake-et állítják meg szabálytalanul dobás közben, így most ő dobhat. A büntetők után az eredmény: 76-48. Bödör labdaszerzése után Gáspár kihagyja a ziccert.

7. perc: Szőke most kihagyja a hármast, Bödör pedig a ziccert, marad a 76-48. Kámán triplája lejön, Balogh szépen tör be: 76-50.

8. perc: Kámán szép bejátszása után Tóth zsákol: 78-50. Deák specialitás a tripla, mutat egyet a zalaegerszegi közönségnek is: 78-53.

9. perc: Kámán szép tempója landol a kosárban: 60-53. Gáspár helyett Horváth Balázs a pályán. Cubela büntetőzhet, csak a második talál: 80-54.

10. perc: Timberlake labdaszerzés után nagyot zsákol: 82-54. A Dombóvár kihagyja ziccerét, Simon nem: 84-54. Cubela duplája után Simon fél pályán túlról eleresztett lökete talál be: 87-56. Tombol a közönség!

4. negyed:

1. perc: Mindkét oldalon kimaradt helyzetek után Deák újabb hárompontosa ér célba: 87-59.

2. perc: Tóth közelije kimarad, Klíré nem: 87-61.

3. perc: Cubela kosara után büntetőt dobhat, benn van: 87-64. Gáspár elhibázott dobása után Bödör lekapja a lepattanót és szép kosarat dob, így tesz Cubela is: 89-66.

4. perc: Csirke hármasa lejön, Tóth-Bödör akció után utóbbi dob kosarat: 91-66.

5. perc: Deák újabb hárompontosára Horváth Balázs is hasonlóval felel: 94-69. Timberlake szerez labdát, és kosárral fejezei be az akciót: 96-69. Most Csirke dob triplát, és Gáspár válaszol: 99-72. A Dombóvár időt kér.

6. perc: Deák kétpontosa után Timberlake szerzi a ZTE 100. pontját triplából: 102-76.

7. perc: Deák dobása lejön. Timberlake dobhat büntetőket, az elsőt kihagyja, a második hibátlan: 103-76. A helyére Simon áll, a közönség tapssal kíséri le az amerikai játékost.

8. perc: Simon duplájával 105-76. Balogh hárompontosa után 105-79.

9. perc: Csak magyarok a pályán. A fiatal Baumann Dávid dobhat a vendégeknél büntetőket, mindkettő rossz. Tóth gyötri be a labdát a gyűrűbe: 107-79.

10. perc: Csirke 2+1-vel 107-82. Mindkét oldalon kimaradnak a hárompontosok. Gubi hibája után Tóth dobhat büntetőket. Csak a második jó: 108-82. Gubi megszerzi első pontját, ezzel állítja be a végeredményt: 108-84.

Zalakerámia-ZTE KK - Dombóvár KC 108-84 (21-18, 39-18, 27-20, 21-28)
Továbbjutott a ZTE, kettős győzelemmel, 207-149-es összesítéssel

A Kaposvár-Sopron és az Albacomp-Kecskemét párharc visszavágóit szerdán játsszák. A második mérkőzést a Sopron és az Albacomp várja előnyből.

A Szombathely-Körmend összecsapásból előbbi jutott az elődöntőbe 161-153-as összesítéssel.