2011.01.30. 19:40

Két nap, két vasas csata

Az első negyed óra volt csak némileg nehéz a ZTE élvonalbeli női kosárlabdacsapata számára szombat este, a Vasas elleni bajnoki mérkőzésen. A házigazda a 3. negyedben triplazáporral mosta le a pályáról ellenfelét. Egy nappal később a Magyar Kupa meccsen szintén a ZTE kerekedett felül

ZTE NKK– Vasas-Csata 76-49 (14-18, 24-14, 22-5, 16-12)

Városi Sportcsarnok, 100 néző. Jv.: Török, Németh. ZTE: Czukor (6), Bukovszki (19/12), Page (24/6), Szélesy (18/9), Ambrus (3/3). Csere: Szalay (5), Sonyák (1), Dukai (-), Mester (-), Góth (-). Edző: Gáll Tamás. Vasas: Pál (7/3), Balla (13), Mansare (8), Velkey (7/ 3), Adamecz (8). Csere: Bajnóczi (4), Mányoky (-), Koch (-), Hegedűs (2). Edző: Diósadi Deák Éva.
Kipontozódott: Mányoky a 40. percben. 5-0-val indított a toronymagas esélyes ZTE, de az 5. percre (8-8) kiderült, hogy ez a meccs nem lesz szüntelen diadalmenet. Annyira nem lett, hogy az ellenfél a vezetést is átvette. A házigazda játékosai az első tíz percben hat lepattanót tudtak megszerez ni, míg a vendégek közül Balla egymaga nyolcat markolt. A passzjátékban gyengélkedő hazaiak erőltették a távoli kosarakat, de alig találtak be messziről, a lelkes Vasas pedig kihasználta a zalaiak gyengélkedését (16. p.: 23- 28). Még a nagyszünet előtt Bukovszki, majd Page kezdte el termelni a pontokat a ZTE-nél, s így a szünetet szolid előny tudatában tölthette a tabella 4. helyezettje.

A harmadik negyedben aztán helyreállt a világ rendje. A ZTE nagyon összekapta magát, a Vasas már a kezdő oldalbedobást sem tudta eredményesen végrehajtani, a folytatásban pedig öt tripla hullott a vendégek gyűrűjébe (26. p.: 55-34), s ekkor a csarnokban meglepetésre már nem is gondolt senki. A záró játékrészben egyszer a harmincpontos különbséget (75- 45) is „megcsípték” a hazaiak, de az utolsó percekben már jobbára a kispad „vége”, Dukai, Mester és Góth játszott, a lelkesedéséből alig vesztő Vasas pedig ellenük kozmetikázni tudta egy kicsit a végeredményt.

Gáll Tamás: „Nyögvenyelôsen indult ameccs, könnyed gyôzelem lett a vége. Erre is számítottunk.”Diósadi

Deák Éva: „Az elsô félidôben remekül ment a játék, a másodikban viszont sajnos elfogytunk.”

II. menet: Magyar Kupa vasárnap

A szombat esti bajnoki után vasárnap délelőtt a női kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében is érvényesítette a papírformát a Vasas ellen a ZTE.