2009.12.09. 03:28

Egy félidőt bírt a Vadmacskák

Az amatőr NB I-es női kosárlabda-bajnokságban a sereghajtó Kanizsai Vadmacskák a budapesti OSC ellen hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget.

MTI

Vadmacskák: Olasz V. (-), Fuisz (26/3), Jagarics (4), Olasz A. (4), Bencze (8). Csere: Oros (-), Hegyi (-), Tarnai (-), Rajkai (-), Tarsoly (-), Berthold (-), Jurkó (-). Edző: Gábor Erzsébet.

Bátortalanul kezdte a mérkőzést a fiatal dél-zalai együttes, ám szerencséjére a fővárosiak is fáradtan indítottak (5. p.: 6-8). Aztán összekapta magát az idősebb, s tapasztaltabb játékerőt képviselő vendég gárda. A második negyedben aztán rákapcsoltak a hazaiak, s megkezdték a felzárkózást (17. p.: 22-28). Ebben az időszakban a kanizsaiaknál Fuisz remekelt, ugyanis közelről és távolról is betalált.

A nagyszünetet követően védekezésben és támadásban is összeroppantak a hazaiak, így a budapestiek megállíthatatlanul találtak be a gyűrűbe (25. p.: 30-44). A kanizsaiak pedig a folytatásban is tétlenül nézték, ahogy az egyre lelkesebben játszó fővárosiak behozhatatlan előnyre tesznek szert.

Jó: Fuisz.

Gábor Erzsébet: A fiatalság csak egy félidőn keresztül bírta az iramot a rutinos budapestiek ellen ezen a találkozón.

Jó: Fuisz.

Jó: Fuisz.

Jó: Fuisz.

Jó: Fuisz.

Jó: Fuisz.

Jó: Fuisz.