Ismét nagyon szoros mérkőzést játszottak a Sopronnal

2023.09.22. 20:18

Most a ZTE KK nyert: győzelem a bajnoki főpróbán

A bajnoki rajt előtt az utolsó felkészülési mérkőzését játszotta pénteken a Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabda csapata, amely a Sopron vendége volt a Krasznai Ferenc Emlékmérkőzésen. A hajrában dőlt el a mérkőzés, nyert a Zalakerámia ZTE KK.

Tóth Ádám két büntetője a találkozó végén a győzelmet hozta meg a ZTE KK számára. Fotó: Szekeres Péter

Sopron KC - Zalakerámia ZTE KK  94-96 (30-17, 17-25,  16-20,  18-22,  29-32)

Sopron, Novomatic Aréna, néző. Jv.: Földesi M., Boros, Kulcsár).

Sopron: Meszlényi 3/3,  Nichols 30/18,  Da Silva 11/3, Archibald 20/12,  Molnár M. 4. Csere: Csendes 3/3, Schöll 6, Sitku 5/3, Griffin 12/6. Vezetőedző: Bors Miklós.

Zalakerámia ZTE KK: Csátaljay , Hicks 29/6, Green 9/3, Lekunas 14/6,  Tóth Á. 13.  Csere: Keller I. 14/12, Mishula 12/6, Csuti 5, Németh Á. Vezetőedző: Lubomir Ruzicka.

A két csapat egy nap híján egy hete találkozott utoljára, amikor az 54. Göcsej-kupa döntőjében csaptak össze. Akkor a soproniak hosszabbítás után   103-102-re nyertek. Azóta az SKC kerete kibővült, hiszen a korábban Kaposváron,  majd Szolnokon is megfordult amerikai Dayon Griffin is csatlakozott a soproniakhoz és a ZTE elleni mérkőzésen pályára lépett. A hazaiak kezdtek jobban, elléptek 15-7-re is, majd megkezdte a zárkózást az egerszegi együttes. A második negyedet már nyerte a zalai csapat,  amely öt pontra zárkózott vissza (47-42).

A második félidő innen indult , a ZTE KK pedig tapad ellenfelére (55-52), hazai oldalon Nichols, míg a zalaiaknál Hicks járt elöl a pontgyártásban. A harmadik negyed utolsó percében egyenlített a zalai együttes (62-62), de minimális hátránnyal zárta ezt a negyedet (65-64), amelyet egyébként szintén megnyert. Ahogy várni lehetett,  szorosan alakult a folytatás  (70-69), de egy jó szériával meglódult a Sopron (80-72). Aztán Lekunas és Keller Iván hármasával újra visszajött a ZTE KK (84-82) és a találkozó kezdett emlékeztetni a két csapat múlt szombati összecsapásának végjátékára. Ekkor jött öt hazai pont, ami közelebb hozta a Sopront a végső sikerhez, de  még nem dőlt el a mérkőzés. Keller Iván újabb hármasa, majd Mishula triplája után újra egyenlő volt az állás (94-94). Az utolsó perc teljesen kiélezett csatát hozott, Tóth Ádám két büntetőjével a ZTE vezetett (94-96), de hiába jött a soproniak időkérése, Nichols kihagyta a hárompontost,  így nyert a  ZTE KK.

A Sopron jól dobott végig a találkozón, de az egerszegiek mindig visszajöttek és csapatként most jóval egységesebben játszottak, mint egy hete, amikor egy ponttal a Sopron nyert.