Dobogóra lépett a Kanizsa

2022.10.30. 21:29

A ZTE FC II. zsinórban hatodszor maradt alul a labdarúgó NB III-ban

A labdarúgó NB III. Nyugati csoportjának 15. fordulójában a zalai csapatok közül csak a Nagykanizsa tudott nyerni, az a siker viszont dobogót jelent a gárdának.

Varga Andor

A győri Mayer a teskándi Bailo, Szabó és Simonfalvi felügyelete alatt

Fotó: Pezzetta Umberto

FC Nagykanizsa– Bicskei FC 1-0 (1-0)

Nagykanizsa, 200 néző. Jv.: Kovács T.
FCN: Hajagos – Szabó, Szanyi, Kószás, Varga (Józsa, 60.) – Kretz (Bence, 65.), Kovalovszki, Lőrincz (János, 65.) – Szilágyi, Pleszkán (Kovács Gy., 57.), Kondor. Edző: Gombos Zsolt.
Gólszerző: Kondor (1.).
A meccs első támadását góllal zárta a hazai csapat, s kevesen sejtették, hogy ezzel a végeredmény is kialakult. Az első félidőben többet birtokolták a labdát a vendégek, helyzeteik is voltak, de gólt szerezni nem tudtak. Fordulás után is mindkét oldalon kialakultak lehetőségek: a Kanizsa elért kapufát, illetve a védelmek mindkét oldalon több alkalommal tisztáztak a gólvonalról. Azzal, hogy az éllovas Tatabánya nyert Felcsúton, a kanizsaiak felléptek a dobogó harmadik fokára.
Gombos Zsolt: Örülök, hogy nem kaptunk gólt, örülök, hogy nyertünk és annak is, hogy ilyen gyenge játékkal 3 pontot tudtunk szerezni. Érthetetlenül rosszul játszottunk, de dolgozunk tovább.

Technoroll Teskánd KSE–Gyirmót II. 1-5 (1-2)

Teskánd, 100 néző. Jv.: Sipos.
Teskánd: Pergel D. – Bekő (Molnár, 83.), Simonfalvi, Szinay (Bolla (56.), Pergel B. (Fábián, 79.), Hetesi, Lórántfy (Honfi, 79.), Potyi, Bontó (Őr, 83.), Bailo, Szabó M. Edző: Pergel Attila.
Gólszerzők: Lórántfy (8.), illetve Lázár (14., 88.), Szegi (25.), Ominger (53., 83.), Mayer (75.).0
Vezetést szerzett a házigazda, mely azonban ezúttal nem tudott olyan hőfokon játszani, mint legutóbb, Érden. A Gyir- mót szünetig két kontrából fordított, a második félidőben pedig szögletek után, illetve egy újabb gyors ellenakció végén szerezte további góljait. Az NB II-es visszajátszó labdarúgót is bevető győriek sikere megérdemelt.
Pergel Attila: Sajnálom, hogy a csapat ma ismét ezt az arcát mutatta. Az ellenfél sajnos jobban akarta a pontokat.

Budaörs– ZTE FC II. 3-1 (2-1)

Budaörs, 100 néző. Jv.: Hartung.
ZTE: Németh E. – Jóna, Gergely, Dóczi, Boros, Ko- szovcsuk (Bedővári, 46.), Varga (Fábián, 83.), Papp (Sipőcz, 83.), Baloteli (Bedő, 35.), Kryvotsiuk (Murár, 25.), Kámi. Edző: Koller Zoltán.
Gólszerzők: Soltész (11.), Tóth (39.), Klausz Á. (81.), ill. Koszovcsuk (38.).
Az első félidőben a gyors hazai vezetés mellett két kényszerű cserével is meg kellett birkózniuk a vendégeknek. A második esetben a ZTE még kevesebb emberrel volt a pályán, amikor Budaörs (egy perccel a zalai egyenlítés után) megszerezte második gólját. Fordulás után nyílt küzdelem zajlott mindkét oldalon helyzetekkel, az újabb gólt sajnos a fővárosiak szerezték.
Koller Zoltán: Összeszokottságban látszott a különbség a két csapat között a hazaiak javára. Fiatal együttesem mindent megtett, kis szerencsével talán szerezhettünk volna pontot, de a hazaiak sikere teljesen megérdemelt.
További ismert eredmények: Puskás II.–Tatabánya 1-2, ETO Akadémia–Érd 1-1, III. Ker. TVE–Balatonfüred 3-3, Csorna–Kaposvár 1-2, Mór–Veszprém 0-3, Komárom–Kelen 3-2. VA