Szünet után döntötte el a mérkőzést a Gelse otthonában a Becsehely együttese

A hét végén a 7. fordulóval folytatódtak a 2019/2020-as szezon küzdelmei a megyei labdarúgó II. osztályban.

Haladás-FC Keszthely–Borsfa 6-1 (4-0)

Keszthely. Jv.: Egyed P.

Keszthely: Gujgiczer – Molnár A. (Tompos), Andor, Páncsics (Pál), Pas, Lázár (Lajtai), Riba, Csák, Marton, Cseszárik, Varga Gy. (Nagy B). Edző: Horváth Gábor.

Borsfa: Harangozó – Horváth R. (Kodela), Karakai, Czigány, Horváth L. (Farkas M.), Szakony G., Szakony M., Bocskor, Mészáros, Vittman, Májer. Edző: Gérnyi István.

A hazai csapat nagyobb arányú győzelmet is szerezhetett volna a becsületesen küzdő ellenfél ellen.

Gólszerzők: Csák (2), Varga Gy. (2), Lajtai, Molnár A., ill. Farkas M. Jók: Varga, Csák, ill. senki. Kiállítva: Karakai (68., Borsfa). U19: Keszthely–Borsfa 8-1.

Letenye–Windoor-Páterdomb 3-0 (1-0)

Letenye. Jv.: Vizi I.

Letenye: Gazdag – Soós, Turi (Farsang), Móricz, Karsai (Bakonyi), Őri M., Bogdán (Kovács I.), Öri Cs., Csesztregi, Stropka, Horváth M. Edző: Tamás Tamás.

Páterdomb: Ihász – Blaskovics (Bedő), Tamándl, Marján (Németh K.), Czövek, Gyenese R., Parrag, Németh L., Csikós, Czotter, Gyenese T. Edző: Lukács László.

Az első félidőben a hazaiak meddő mezőnyfölényben játszottak, a játékrész utolsó percében mesteri szabadrúgásból szereztek vezetést. Szünet után kiegyenlítettebbé vált a játék, a Letenye sok helyzetet puskázott el, az utolsó percben egy gyors kontrából biztosította be a győzelmét. A hosszabbításban még a veterán Farsang is betalált. Sikerével a Letenye megalapozta az esti sportbál jó hangulatát.

Gólszerzők: Farsang, Őri M., Móricz. Jók: Móricz, Soós, ill. senki. U19: Letenye–Páterdomb 1–0.

MP Kanizsa Murakeresztúr–Gutorfölde 0-1 (0-1)

Murakeresztúr. Jv.: Kondákor P.

Murakeresztúr: Gerencsér – Békefi, Horváth G., Polgár (Buda), Márkovits B., Tulézi (Varga Z.), Szabó I., Szilveszter (Nikli), Márkovits T., Szabó F., Gyuranecz. Edző: Visnovics László.

Gutorfölde: Andrics – Józsa M., Bodó, Major (Bátorfi), Jakab, Kiss B. (Paucsa), Bujtor, Józsa R., Nyakas Be., Soós, Bédy. Edző: Varga Róbert.

Két remekül felkészített csapat mérkőzését láthatta a sok szurkoló. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak játszottak jobban. A különbség annyi volt, hogy a vendégek lőttek egy gólt, a hazaiak pedig nem tudtak a kapuba találni.

Gólszerző: Jakab. Jók: Békefi, Horváth G., Márkovits T., Márkovits B., ill. Józsa M., Bodó, Jakab. U19: Murakeresztúr–Gutorfölde 0-3.

A murakeresztúri Márkovits Tamás (balra) adja be a labdát a Gutorfölde játékosa, Kiss Bence Krisztián mellett Fotó: Gergely Szilárd / Zalai Hírlap

Zalaszentmihály–Bak 5-1 (4-0)

Zalaszentmihály. Jv.: Kubicsek M.

Zalaszentmihály: Nagy D. – Szentgyörgyvölgyi, Leberzipf (Szinay), Vida, Soós Máté, Sebestyén (Varga P.), Szabó B., Francsics, Horváth M. (Szigeti), Soós Márk, Soós G. Edző: Szabó Balázs.

Bak: Timbókovics – Horváth Á., Foltányi, Koltai, Nagy S., Réczeg (Pencsov), Káli, Bohár, Pálfi, Pencz, Horváth A. (Domján). Edző: Eszter Róbert.

A hazai csapat lendületes, jó játékkal tartotta otthon a három pontot a jól küzdő baki csapat ellen.

Gólszerzők: Soós Máté (2), Soós G., Horváth M., Szabó B., ill. Pálfi. Jók: az egész csapat, ill. senki. Kiállítva: Francsics (25.), Soós Máté Bálint (68.), ill. Pencz (68.). U19: Zalaszentmihály–Bak 0-5.

Víghép Cserszegtomaj–Zalaszentiván 2-3 (1-0)

Cserszegtomaj. Jv.: Vass Zs.

Cserszegtomaj: Nagy I. – Fekete B., Kovács R., Árvai, Kocsis (Belák Márk), Ács N., Belák Máté (Ács G.), Németh Sz., Kubicsek (Kovács I.), Tóth G. (Török), Fekete A. Edző: Fejérvári Ferenc.

Zalaszentiván: Kovács Á. – Méhes, Kosaras, Tóth D., Rumi Ro., Rumi Ró., Viola, Tóth B. (Kiss B.), Cseke, Udvardi, Hideg (Thuróczi). Edző: Balog Zoltán.

A hazaiak edzője, Fejérvári Ferenc szerint csapatát nagyon sok gyenge teljesítmény, nagyon rossz hozzáállás, nem a játékkal való foglalkozás jellemezte, ami csak ezt hozhatta ki ebből a mérkőzésből.

Gólszerzők: Árvai, Kovács R., ill. Rumi Ró. (2), Tóth D. Jók: senki, ill. az egész csapat. Kiállítva: Fekete A. (78.), ill. Tóth D. (87.). U19: Cserszegtomaj–Zalaszentiván 4-2.

ADA Nova–Legenda Sport-Böde 3-0 (2-0)

Nova. Jv.: Vincze G.

Nova: Domján – Nunkovics R., Szabó Zs. (Podszkos), Vitéz, Farkas M. (Süket), Hajdu I., Nagy G. (Nunkovics S.), Takács (Galamb), Mayer G. (Mayer A.), Hajdu G., Szekeres (Lendvai).

Böde: Széplaki – Babati, Szita, Hadrik, Lepár, Molnár A. (Molnár Zs.), Szerdahelyi, Bedő, Kiss Zs., Szabó Cs., Turi. Edző: Kósa László.

Egy sportszerű mérkőzésen a mezőnyben kifejezetten jól és kulturáltan játszó Böde ellen megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontot az ADA Nova SE.

Gólszerzők: Nunkovics S., Szabó Zs., Mayer G. Jók: az egész csapat, ill. Széplaki, Szerdahelyi, Bedő. U19: Nova–Böde 1-10.

Gelse–ZNET-Telekom Becsehely 1-5 (1-1)

Gelse. Jv.: Dávid J.

Gelse: Dömötör – Benkő, Horváth M., Csizmadia B., Kőrösi, Csizmadia M., Budai (Kolperger), Markotán, Fagyal, Pesti (Kovács Á.), Németh G. Edző: Tóth Zoltán.

Becsehely: Iványi – Horváth F., Tersztenyák, Bíró, Bölcz, Németh K. (Bedi), Fási, Bódi, Török, Molnár M., Navracsics. Edző: Vittman Ádám.

Az első félidei küzdelmes játék után a hazai csapat összeroppant, utána a gelseiek erejéből két sérülés és a sok hiányzó miatt csak ennyire futotta.

Gólszerzők: Budai, ill. Bódi (2), Molnár M. (2), Fási. Jók: senki, ill. az egész csapat. U19: Gelse–Becsehely 6-2.

A nagykapornaki Makovecz Martin (kékben) várja a labdát a Pölöske elleni mérkőzésen
Fotó: Pezzetta Umberto / Zalai Hírlap

A Nagykapornak–Pölöske mérkőzés 9-0-s hazai vezetésnél, a szünetben félbeszakadt.