Női kosárlabda

2019.03.30. 20:57

Az ötödik helyen zárta az alapszakaszt a ZTE NKK

A címvédő Sopron otthonában egy félidőn át tartotta magát a ZTE NKK, majd a másodikban felülkerekedett a hazai csapat és magabiztosan nyerte meg a találkozót és veretlenül az alapszakaszt.

A PEAC nyert a Csata otthonában, így a zalaiak az ötödik helyről, pályahátrányban kezdhetik a rájátszást, éppen a pécsiek ellen.

Sopron Basket-ZTE NKK 81-54 (16-20, 25-20, 17-9, 23-5)

Sopron, Novomatic Aréna, Praksch P., Frányó P., Söjtöry T. (Bognár T.)

Sopron Basket: Fegyverneki 5/3, Turner 16/6, Czukor 5/3, Dupree 8, Zahui 12/3, csere: Weninger -, Határ 12, Varga-, Crvendakic 10, Queralt 11/3, Honti-, Dubei 2. edző: Roberto Inigues

ZTE NKK: Koizar 6, Maltsi 19/9, Pusztai 2, Ndiba 3, Horti 8/3, csere: Kovács 5/3, Parker 9, Benke 2,

Dupree két gyors kosarával kezdett a címvédő. Az első zalai pontra három percet kellett várni. Hullámzott a mérkőzés, de a Sopron járt a pontokban előrébb. Maltsi hárompontosaival a 8. percben kiegyenlített a ZTE NKK (14-14). A hajrában Parker rázta meg magát és négy pontjával és Maltsi közelijével megnyerték a negyedet (16-20).

A második negyed elején Czukor hármasával és Határ büntetőivel fordítottak a hazaiak (21-20). A zalaiak nem hagyták magukat és harcosan játszottak. A 13. percben Horti és Kovács hármasával, négy ponttal elléptek. A negyed feléig Maltsi is hintett egy távolit, amivel tartotta előnyét a vendégcsapat (30-31). A félidő hajrájában pontosabban támadott a Sopron és minimális különbséggel, de megnyerte a félidőt (41-40).

A nagyszünet után Parker duplájával fordított a ZTE, de a hazaiak gyorsan reagáltak a helyzetre és Fegyverneki triplájával elléptek (46-42). A negyed feléhez közeledve Horti büntetőivel egyenlített a ZTE NKK (47-47). Pontatlanná vált a vendégek játéka, amit a rutinos hazaiak kihasználtak és egy 7-0-ásrohammal kerültek előnybe. Hosszúpercek után Maltsi szerzett egy közelit, megtörve a zalai góltalanságot, de a negyedet a Sopron nyerte (58-49).

A záró felvonásban egyértelművé vált a hazaiak fölénye és védekezésben és támadásban is a vendégek fölé nőttek. A zalaiaknak semmi sem sikerült és mindössze öt pontot szereztek a játékrészben. A Sopron győzelmével veretlenül nyerte meg az alapszakaszt.

A ZTE NKK az ötödik helyen végzett, mivel a PEAC Pécs idegenben legyőzte a NKE FCSM Csata együttesét.

A forduló további eredményei. ELTE BEAC Újbuda–Vasas Akadémia 84–80 – h. u. , NKE-FCSM Csata–PEAC-Pécs 75–81, Atomerőmű KSC Szekszárd–MTK Budapest 102–51, VBW CEKK Cegléd–Aluinvent DVTK 71–79, PINKK-Pécsi 424–CMB CARGO UNI Győr 53–79