Kosárlabda NB I

2018.11.25. 20:38

ZTE KK: fontos diadal idegenben

A férfi kosárlabda NB I A 9. fordulójában, vasárnap este Sopronban vendégszerepelt a Zalakerámia ZTE KK.

Thompson akcióban a soproni palánk alatt Fotó: Bálizs Zsuzsa

Fotó: Bálizs Zsuzsa

Sopron KC – Zalakerámia-ZTE KK 93-99

(21-25, 25-31, 25-23, 22-20)

Sopron, 1000 néző. Jv.: Cziffra, Frányó, Minár.

Sopron: Lemar 33/3, Gilbert 5/3, Dénes 4, Gordon 10, Warner 25/3. Csere: Wiggins 3, Takács 6/6, Supola 2, Molnár 5. Vezetőedző: Sabáli Balázs.

ZTE KK: Thompson 22, Ware 35/12, Gliebov 6, Szabó 16/6, Agafonov 16. Csere: Papp 2, Gulyás, Doktor, Durázi, Bagó 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kipontozódott: Warner (40.).

A válogatott szereplése miatt kéthetes szünet következik a bajnokságban, és mindkét csapat azon igyekezett tegnap, hogy a lehető legjobb hangulatban kezdhesse meg ezt. Az elején 7-2-re ellépett a Sopron, de a ZTE 12-11-nél szinte utolérte ellenfelét. Az otthon idén még veretlen házigazda igyekezett előnyt építeni (7. p.: 19-13), miközben zalai oldalon sok volt a fault. De pontokban sem szűkölködtek a vendégek (Thompson például már az első negyedben 10 pontig jutott), és néhány soproni labdaeladás után a ZTE szempontjából örvendetes fordulat következett (11. p.: 21-27). A ZTE remekül védekezett, a Sopron főleg távolról tudott csak betalálni (15. p.: 29-42). Lepattanózásban is jobb volt a ZTE (16-7), az ellenfél palánkjánál is sok labdát (7) szerzett így. Időkéréssel igyekezett rendezni sorait, majd csökkenteni hátrányát a Sopron, de a ZTE (melyben ekkor Ware volt a vezér) alig engedte magához közelebb a házigazdát. Az első félidő utolsó percei a játékvezetők „érdekes” ítéleteiről szóltak, de tévedtek mindkét irányba, így a különbséget nem befolyásolták (46-56).

A második félidő eleje sem hozta meg a hazaiak által áhított fordulatot, ám a házigazda nagyon igyekezett, és érezni lehetett, hogy a meccs még nem dőlt el. Pláne, amikor két perccel a harmadik negyed vége előtt a hazai elszántság pontokban is jelentkezett (65-75). A kicsit megtorpanó vendégeknél gondot okozott, hogy Szabó negyedik személyi hibája után a padra kényszerült, a Sopron pedig (közönségével együtt) rendkívül belelkesedett (67-75). A harmadik volt az első játékrész, amit a Sopron meg tudott nyerni (71-79). Óriási lendülettel esett ellenfelének a Sopron a záró negyedben (34. p.: 79-83), a korábbi zalai magabiztosság ezekben a percekben szertefoszlott, forró hangulatú hajrára lehetett készülni. Ware vette hátára a vendégcsapatot (81-89), majd az utolsó percen belül hazai letámadás után volt még egy körömrágós időszak (91-94), de a ZTE megtartotta a vezetést.

További eredmények: Jászberény–TF 73-67, Kecskemét–Szeged 83-78, Paks–DEAC 85-76, Körmend– Falco 92-88, Kaposvár–Alba 89-67, Szolnok–PVSK 104-75.VA